Euro 2012: Minden tőlünk telhetőt megtettünk - Papasztathopulosz

2012.06.22. 23:33
Szokratisz Papasztathopulosz szerint minden tőlük telhetőt megtettek, de a világ egyik legjobb csapata ellen ez kevés volt. Görögország búcsúzott a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságtól, miután a negyeddöntőben kétgólos (4–2) vereséget szenvedett az egyik legnagyobb favoritként elkönyvelt Németországtól.

„Úgy is készültünk, és már az első perctől kezdve nyomatékosította bennünk a német válogatott, hogy nagyszerű ellenféllel találkozunk – mondta a görögök védője. – Szerintem ez a német csapat manapság a világ egyik legjobb válogatottja, sőt, a legutóbbi öt évben látott válogatottak közül az egyik legjobb. Természetesen minden tőlünk telhetőt megtettünk, két gólt szereztünk, de végül ez is kevésnek bizonyult. Talán ha egy kicsit óvatosabbak vagyunk... Keményen harcoltunk, nemcsak magunkért, hanem egész Görögországért. Nagyon fontos, hogy bejutottunk a legjobb nyolc közé, ami például egy olyan hagyományosan nagy futballnemzetnek, mint a holland nem sikerült.”