Hulk két góljával győzelemre vezette Brazíliát

2012.05.26. 17:36
Nicklas Bendtner (balra) és a brazil Sandro balettezik a labdáért (Fotó: Action Images)
Brazília labdarúgó-válogatottja az első félidőben szerzett gólokkal 3–1-re legyőzte a két hét múlva kezdődő Európa-bajnokságra készülő, sorait a második játékrészre rendező Dániát a két csapat szombat délutáni hamburgi felkészülési mérkőzésén.

Az 1998-as világbajnokság 3–2-es brazil győzelemmel végződő negyeddöntője óta először találkozott a két csapat, és amilyen sebesen szerezték meg a dánok a vezetést akkor, majdnem olyan gyorsan kerültek előnybe a brazilok most – noha az első veszélyes akciókat a skandinávok vezették.

De aztán jöttek a dél-amerikaiak: a 8. percben Hulk ballábas lövést bocsátott útjára jó 30 méterről, a labda táncolt a levegőben, és a lassan reagáló Sörensen karja alatt a kapu jobb oldalába suhant. 1–0

Nem sokat kellett várni a második brazil gólra sem: a 13. percben Christian Poulsen labdát veszített a saját 16-osa közelében a bal oldalon, Oscar jó csel után középre adott, és ha Hulk nem is tudott a hálóba lőni, a labda a mögötte igyekvő Niki Zimling lábáról a dán kapuba vágódott – öngól. 2–0

Morten Olsen, a dán hadvezér kettős cserét eszközölt kisebb sérülések miatt – az egyik levonuló Thomas Sörensen kapus volt –, ezzel azonban nem idézett elő jelentős változást az események menetében, sőt: a 40. percben gyors brazil támadás végén Hulk egy csel után, 13 méterről ballal a bal alsóba lőtt. 3–0

Született még egy brazil gól a játékrészben, azonban Leandro Damiao leshelyzetből talált a hálóba, így maradt a 3–0.

Az árnyékos oldalon dolgozó asszisztens a második félidőben már nem állt feladata magaslatán. A kezdés után nem sokkal szépíthettek volna az északiak, csakhogy Daniel Agger a kapu torkában nem találta el a labdát – a beadás feladója, Wass lesen állt, de a zászló nem emelkedett.

És nem lendült a 71. percben sem, amikor a – szünet után érezhetően többet támadó – dánok ténylegesen szépítettek: Zimling remek testcsel után balról finoman középre játszott, és az erősen lesgyanús helyzetben várakozó Nicklas Bendtner közvetlen közelről a hálóba lőtt. 3–1

Újabb gól már nem született, a második félidőben takarékosabb üzemmódra kapcsoló brazilok megőrizték az előnyüket, és ötvenszázalékosra alakították a két ország egymás elleni mérlegét: 3–2 és 3–1 a braziloknak, 4–0 és 3–2 a dánoknak – az utóbbi olimpiai mérkőzés volt 1972-ben.