Svédország három gólt szerezve múlta felül Horvátországot

2012.02.29. 22:50
Ibrahimovic góljával szerezték meg a vezetést a svédek (Fotó: Reuters)
Felkészülési mérkőzésen Svédország labdarúgó-válogatottja 3–1-re megverte Horvátországot Zágrábban. Az első gólt Zlatan Ibrahimovic szerezte büntetőből, ám a horvátok még a félidő vége előtt egyenlítettek, némi segítséggel: Jonas Olsson öngóljával. A második játékrész elején a svéd válogatott újra megszerezte a vezetést Sebastian Larsson találatával, aki a mérkőzés hajrájában még egy gólt szerezve tette magabiztossá a vendégek győzelmét.

Nem kellett a nézőknek sokat várni az első gólra, Zlatan Ibrahimovic már a 13. percben megszerezte a vezetés a svédeknek, miután értékesítette a Rasmus Elm buktatásáért megítélt tizenegyest. 0–1

A hazaiak természetesen nem adták fel, és sikerült is egyenlíteniük Jonas Olsson öngóljával, aki egy előrevágott labdába csúsztatott bele olyan szerencsétlenül, hogy a labda áthullott Andreas Isaksson feje fölött, és a kapuba került. 1–1

Az első félidő krónikájához tartozik, hogy Vedran Corlukát sérülés miatt a 29. percben le kellett cserélnie Slaven Bilicnek, a hazaiak szakvezetőjének.

A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, hiszen a 46. percben, a szünetben becserélt Sebastian Larsson betalált a hazaiak kapujába (a gólpasszt a szintén a félidőben beállt John Guidetti jegyezte). 1–2

Ennyivel azonban nem érte be Larsson, hiszen a 69. percben megszerezte saját maga második, csapata harmadik találatát is, innen pedig már nem volt visszaút Horvátországnak. 1–3

A két válogatott korábban háromszor mérkőzött meg egymással, és mind a három találkozót a horvátok nyerték meg. Most megtört ez a sorozat, a svédek először győztek Horvátország ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

HORVÁTORSZÁG–SVÉDORSZÁG 1–3 (1–1)

Zágráb, Miksimir Stadion. Vezette: Mitja Zganec (szlovén)

Horvátország: Pletikosa – Vida (Perisic, 67.), Schildenfeld, Simunic, Corluka (Pranjic, 29.) – Srna, Dujmovic (Jelavic, 46.), Modric (Vukojevic, 73.), Rakitic – Mandzukic (Da Silva, 46.), Olic (N. Kranjcar, 46.). Szövetségi kapitány: Slaven Bilic

Svédország: Isaksson – Granqvist, Mellberg, Jonas Olsson, Martin Olsson – A. Svensson (Holmén, 46.), Källström (Wernbloom, 46.) – R. Elm (S. Larsson, 46.), Ibrahimovic (Hysén, 86.), Toivonen (Bajrami, 74.) – Elmander (Guidetti, 46.). Szövetségi kapitány: Erik Hamrén

Gólszerző: J. Olsson (44. – öngól), ill. Ibrahimovic (13. – 11-esből), S. Larsson (46., 69.)