Eb 2016: a lengyelek a szünet után kiütötték Grúziát

2014.11.14. 20:00
A lengyel labdarúgó-válogatott második félidei elsöprő játékával 4–0-ra nyert Grúziában az Európa-bajnoki selejtező D-csoportjának negyedik fordulójában.

A gól nélküli első játékrészt követően az 51. percben már megszerezte a vezetést a csoportelső, Lewandowski félfordulatos lövésénél Lorija még védett, Mila szöglete után viszont már betaláltak a vendégek: Krychowiak visszafejelt labdáját Glik fejelte a kapuba (0–1). Kankava a gólvonalon állva megpróbált védeni, de szerencséjére csak hozzáérni tudott a labdához, így megúszta sárgával.Glik fejelte a kapuba (0–1). Kankava a gólvonalon állva megpróbált védeni, de szerencséjére csak hozzáérni tudott a labdához, így megúszta sárgával.

A 71. percben növelte előnyét a vendégcsapat, egy szabadrúgás után Glik megcsúsztatta a labdát, majd Krychowiak közelről a kapuba lőtt (0–2). Két perccel később már hárommal vezettek a lengyelek, Mila 18 méterről a jobb felsőbe tekert (0–3).

A 92. percben pedig jött a kegyelemdöfés, Lewandowski bal oldali szólója után lövése Milik elé pattant, akinek már csak az üres kapuba kellett passzolnia (0–4).