Eb 2016: a szerbek a hajrában egyenlítettek Örményországban

2014.10.11. 19:52
Az Európa-bajnoki selejtezősorozat I-csoportjában az örmény labdarúgó-válogatott hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a szerbekkel, akik eddigi három összecsapásuk alkalmával gólt sem kaptak mai vendéglátójuktól. A házigazdák – még 1–0-s állásnál – Marcos Pizzelli révén tizenegyest hibáztak.

Az előzmények ismeretében nem az örmények számítottak a meccs esélyesének, hiszen sem válogatott, sem klub szinten nem sikerült még legyőzniük a szerbeket, sőt a felnőtt nemzeti együttes tagjai az eddigi három összecsapásuk alkalmával még gólt sem szereztek ellenük.örmények számítottak a meccs esélyesének, hiszen sem válogatott, sem klub szinten nem sikerült még legyőzniük a szerbeket, sőt a felnőtt nemzeti együttes tagjai az eddigi három összecsapásuk alkalmával még gólt sem szereztek ellenük.

A negatív széria a mérkőzés 73. percében szakadt meg, amikor Taron Voskanjan beadása után Robert Arzumanjan két méterről a léc alá fejelt (1–0). Az örmények tíz perccel később végérvényesen eldönthették volna a három pont sorsát, de Marcos Pizzelli tizenegyest rontott, a hiba pedig megbosszulta magát. A lefújás előtt nem sokkal Zoran Tosics mesterien tekert a hazai kapu jobb felső sarkába (1–1). A döntetlen egyik csapat számára sem tökéletes, de a vendégek lehetnek elégedettebbek vele.

A csoport másik mérkőzésén a selejtezősorozatot egyaránt győzelemmel kezdő albánok a dánokat látták vendégül. A találkozón kisebb meglepetésre Ermir Lenjani „fű alatti” lövésének köszönhetően a házigazda szerzett vezetést, de a három pont otthon tartásához ez a gól nem volt elegendő, mert a vendégek a csereként beállt Lasse Vibe jóvoltából egyenlített.

A döntetlen ellenére az albánok nem lehetnek elégedetlenek, hiszen még veretlenek, pedig már Portugáliában is pályára léptek.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK
2. FORDULÓ
, I-CSOPORT
ÖRMÉNYORSZÁG–SZERBIA 1–1 (0–0)
Jereván, Vazgen Szargszjan Stadion. V: Tom Harald Hagen (norvég)
ÖRMÉNYORSZÁG: Berezovszkij – Harojan, Arzumanjan, Voszkanjan – K. Hovhanniszjan, Mkrtcsjan (R. Hovszepjan, 53.), Artur Edigarjan, Hajrapetjan – Pizzelli (Karapetian, 85.) – Manucsarjan (Dasjan, 67.), Szarkiszov. Szövetségi kapitány: Bernard Challandes
SZERBIA: Sztojkovics – Ivanovics, Sz. Mitrovics, Nasztaszics, Kolarov – Gudelj (A. Mitrovics, 74.), Matics – Z. Tosics, Tadics, Markovics (Kuzmanovics, 26.) – Djordjevics (Lazovics, 71.). Szövetségi kapitány: Dick Advocaat
G: Arzumanjan (73.), ill. Z. Tosics (90.)

I–CSOPORT
ALBÁNIA–DÁNIA 1–1 (1–0)
Elbasan, Elbasan Aréna. V:
Kassai Viktor
ALBÁNIA: Berisha – Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli – Abrashi, Kukeli, Xhaka (Rama, 82.) – Lila (Curri, 87.), Balaj (Cikalleshi, 69.), Lenjani. Szövetségi kapitány: Giovanni De Biasi
DÁNIA: Schmeichel – P. Ankersen (Bech, 71.), Kjaer, Bjelland, Boilesen – Höjbjerg (Kahlenberg, 79.), Kvist, Eriksen – Poulsen (Vibe, a szünetben), Bendtner, Krohn-Dehli. Szövetségi kapitány: Morten Olsen