Bozsik duplázott, újabb két számban szétlövés a válogatón

2011.06.12. 18:24
Beé István (balra) és Sík Márton kajakpárosa 200 méteren pótválogatózhat (Fotó: Mirkó István)
Bozsik Attila duplázni tudott C-1 200 méteren, így ő képviselheti a magyar színeket az idei világversenyeken. Férfi K-2 200 méteren (ahogyan K-1 200 méteren is) azonban szétlövés lesz, hiszen Sík Márton és Beé István kettőse nyerte meg a második válogatót vasárnap délelőtt.

A tavalyi világversenyeken szereplő Kovács Gergely az idén komoly sérülés miatt nem tudott rajthoz állni a válogatókon, így számára egyértelműen lezárult a 2011-es szezon. Csapattársa, Bozsik Attila azonban szárnyal, hiszen a májusi első válogató után vasárnap délelőtt is győzni tudott Horváth Gábor és Nagy Péter előtt C-1 200 méteren, vagyis ebben a számban ő vehet részt a belgrádi Európa-bajnokságon és az augusztusi szegedi MOL olimpiai kvalifikációs világbajnokságon is. Sőt, az egyes mellett Horváth Gáborral kiegészülve párosban is győzni tudott ezen a távon, ám mivel a duplázás kizárt, ebben a számban a második helyen záró Nagy Péter, Lantos Ádám összetételű duó vehet részt a pénteken kezdődő belgrádi Európa-bajnokságon.

„Nagyon örülök az egyesnek, bár érzésem szerint most nem ment minden olyan simán, mint az első válogatón – mondta Bozsik Attila. – Jól sikerült a felkészülésem, csak ezúttal egy kicsit nehezebb volt formába lendülnöm. Talán most már egy kevés pihenés is kell ahhoz, hogy eredményesen tudjak szerepelni. Szerettem volna párosban is elindulni, sajnálom, hogy nem lehet duplázni."

A férfi K-2 200 méter döntőjében – a kenusokkal ellentétben – új győztest köszönthettünk: Sík Márton és Beé István nyert ezen a délelőttön, tehát ők is készülődhetnek a hétfői szétlövésre az ezúttal harmadik helyen záró győri fiatalok, Horváth Bence és Szomolányi Máté ellenében. Molnár Péter és Dudás Miklós párosa a második helyen zárt ebben a fináléban, így ők hétfőn az egyes indulás jogát meccselhetik le egymással.

„Úgy érzem, ezúttal uraltuk ezt a döntőt. Sokkal vezettünk, aztán a végén kiengedtünk, szinte meg is álltunk, ezért lett annyira szoros a befutó. Az első válogatón valamivel több, mint három századdal kaptunk ki, most ugyanannyival nyertünk, és úgy hiszem, nálunk van a lélektani előny" – mondta Beé István.

A délelőtt folyamán női C-1 200 méteren, valamint K-1 1000 méteren rendeztek finálékat. Kenuban a tájékoztató versenyhez hasonlóan Takács Kincső nyert az Eb-ezüstérmes Marschalkó Alexandra előtt, így ő szerepelhet az Európa-bajnokságon, míg női K-1 1000 méteren a táv világbajnok párosát, azaz Csipes Tamarát és Szabó Gabriellát láthattuk megküzdeni az első helyért. A viadalt 174 ezreddel Csipes Tamara nyerte meg, aki azonban elárulta: nem igazán esett jól neki ez a táv, nem úgy Szabó Gabriellának, akinek a számára az 500 egyes után valóságos kánaán volt az ezres szám.