Minimum 2 arany-, és további 3-4 érem a londoni cél

Vágólapra másolva!
2010.10.15. 20:02
null
A magyar kajak-kenusok, de az egész olimpiai csapatunk eredményességét döntően meghatározza majd Londonban a Janics, Kovács fémjelezte női kajak szakág eredményessége (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)
Címkék
Bizakodva várja a Magyar Kajak-Kenu Szövetség a 2011-es, szegedi kvalifikációs világbajnokságot, illetve a 2012-es londoni olimpiát, amelyre a felkészülés már most elkezdődött, és amelyre már a célokat is kitűzték az arra hivatottak.

A London felé félúton munkacímmel pénteken megtartott sajtótájékoztatón az olimpiai elvárások is szóba kerültek. A szövetség elnöke, Baráth Etele két magyar aranyat és összesen hat érmet remél, bár hozzátette, hogy az utóbbi olimpiákon mindig szereztek kellemes meglepetéseket a magyar versenyzők, vagyis a kettő aranyból, könnyen lehet három...

Az odáig vezető út azonban aligha lesz mentes az izzadságtól. A legtöbb munka például a férfi kajak szakágban dolgozókra vár, hiszen eredményességben önmaguktól és a többi szakágtól elmaradóan teljesítettek, mindenek előtt a poznani világbajnokságon. Esetükben az öt olimpiai számból négyben nem jutott be magyar egység az A-döntőbe.

„Sikeres szezonon vagyunk túl, negyven pontot szereztünk a világbajnokságon, és hét olimpiai számban szereztek érmet a magyar kajakosok, illetve kenusok. Ha két év múlva ugyanilyen eredménnyel jönnénk haza Londonból, mindenki ünnepelne – kezdte a 2010-es szezon gyorsértékelését Storcz Botond felnőtt kapitány. – A női kajak szakággal, valamint a kenusokkal nagyon elégedett voltam. Igaz, kenuban nem jött össze a világbajnoki arany, de Vajda Attila csak kevéssel maradt le róla, bravúros a vb-ezüst, amit szerzett."

„A férfi kajak szempontjából viszont felemás kép rajzolódott ki – folytatta a versenyzőként háromszoros olimpiai bajnok szakember. – Jól kezdtünk a szegedi MOL világkupán, és az Európa-bajnokságon is kiválóan szerepelt a csapat. Csakhogy, éppen ezek a sikerek bizonyítják, hogy többet tudunk annál, mint amit a poznani világbajnokságon produkáltunk, vagyis a vb-szerepléssel nem lehetünk elégedettek. Ennyi idő távlatából már kijelenthetjük, hogy nem sikerült jól a világbajnoki felkészülés, és szerencsénk sem volt. Focis hasonlattal élve, most minden labda kifelé pattant a kapufáról... Tanultunk belőle, módosítani fogunk a felkészülési módszereken."

A szövetségi kapitány által elmondottakat Baráth Etele is megerősítette: némileg változik majd a magyar csapat felkészülése. A szövetség elnöke arra is felhívta a figyelmet, hogy az utánpótlással, a bázissal nincsen gond, hiszen az ifjúsági versenyeken a férfi kajakosaink is nagyon jól szerepeltek.

„Sokan talán igazságtalanul támadták a férfi kajak szakágat idén, volt, aki már temetni kezdte... – mondta Baráth Etele. – Szerencsére koránt sincs ekkora baj. Persze, mi is szükségesnek tartottuk a szezon pontos, részletes, mély elemzését. Megvizsgáltuk az eredményeket, a magyar versenyzők és a legnagyobb ellenfelek teljesítményét. Több mint húsz évre visszamenő elemzések készültek az elmúlt hetekben, és ezek alapján hoztunk néhány intézkedést. A felkészülés módszertanát korrigáljuk némileg. Nem lesz olyan méretű központosítás, mint ahogy például a német, a brit, a fehérorosz, vagy a spanyol válogatottnál szokás, de azért elmozdulunk ebbe az irányba. A magyar versenyzők továbbra is a saját edzőikkel, az egyesületi műhelyekben végzik majd a munka nagy részét, de lesz egy nagymértékű edzőtábori centralizáció."

„Már a novemberi törökországi edzőtáborban tesztelni fogjuk, hogy a tíz legjobb férfi kajakosból milyen egységeket lehetne összegyúrni – adott részletes magyarázatot a változásokra Storcz Botond –, melyik formációk lehetnek ütőképesek akár Szegeden, akár Londonban."

„Emellett rengeteg energiát fordítunk majd az edzők képzésére, a technikai háttér fejlesztésére és az orvosi háttér javítására is. A munkának biztosan meglesz az eredménye, annál is inkább bizakodó vagyok, mert a fiatalok eredményei az idei szezonban is lenyűgözőek voltak – végszavazott Baráth Etele.

„Taroltak a lányok, a fiúk és a kenusok is az idei ifi versenyeken. Sorra nyertük az érmeket az olimpiai számokban, az utánpótlás tehát remek – mondta Hüttner Csaba, ifjúsági kapitány. – A magyar kajak-kenu már megint olyan tehetségeket nevelt ki magából, akik könnyedén világklasszis versenyzők lehetnek, ha jól kezeljük őket. A férfi kajakosok közül elég csak Dombvári Bencét vagy Tótka Sándort említenem, az ő idei eredményeik garantálják, hogy sok örömben lesz részünk a következő években is."

STORCZ ELÉGEDETT LEHET AZ IDEI ÉVVEL
 

 

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik