A Győr a norvég Larvikkal is találkozik a BL-ben

Vágólapra másolva!
2010.11.23. 11:51
null
A győriek a 2. csoportba kerültek a BL középdöntőjében (Fotó: Havran Zoltán)
Címkék
A Győri Audi ETO KC a norvég Larvikkal, az orosz Dinamo Volgográddal és a német Leipziggel került egy csoportba a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében. Az FTC a dán Viborggal csap össze a KEK-ben, míg a Vác a norvég Byasennel találkozik az EHF-kupában a legjobb tizenhat között.

A Győr csoportgyőztesként várta a bécsi sorsolást, miután az első helyen végzett a D jelű négyesben a Krim Ljubljana, a Zvezda Zvenyigorod és a Podravka Koprivnica előtt úgy, hogy csak az orosz csapat elleni első mérkőzésén kapott ki, a többi találkozóját megnyerte.

Az ETO-val együtt a 2-es számú kvartettbe került a C-csoportot megnyerő norvég Larvik, amely a román Valceát, a francia Toulont és a dán Randerst előzte meg, szintén tíz ponttal zárva a küzdelmeket.

A német Leipzig a spanyol Itxako mögött lett második a B-csoportban, míg az orosz Dinamo Volgográdot a montenegrói Buducsnoszt Podgorica előzte meg az A jelű négyesben.

Az EHF-kupában érdekelt Vác szintén norvég együttessel találkozik: a török Izmirt búcsúztató Byasennel került szembe a nyolcaddöntőben.

Az FTC-nek nehéz dolga lesz a KEK-ben, ugyanis a Bajnokok Ligája A-csoportjának harmadik helyén kieső dán Viborggal csap össze a legjobb tizenhat között.

A MAGYAROK JOBB ELLENFELEKET IS EL TUDTAK VOLNA KÉPZELNI
„Ezek az ellenfelek, ezek ellen kell felkészülni – mondta a győrieket edző Konkoly Csaba a távirati irodának. – A Larvik a világelső norvég női kézilabdázás képviselője, a lipcseiek mentálisan nagyon erősek, az utolsó másodpercig keményen küzdenek, a Volgográd pedig a szintén topnemzet Oroszország bajnoka immár második éve. A túloldalon a Valceát és a Podgoricát előre kikiáltották döntősnek, az Itxako is remek erőt képvisel. A Ljubljanánál kérdés, hogy tavaszra felépülnek-e a sérültjei. Úgy gondolom, hogy a pillanatnyi forma dönti majd el meccseket és a továbbjutást. Most az a legfontosabb, hogy minél jobban feltérképezzük a riválisainkat."

„Még a többi, a BL-ből csoportharmadikként átkerült csapat is jobb lett volna. Így alakult, sajnálom" – nyilatkozta Kökény Bea, a Ferencváros ügyvezetője.

„Nem kedvező a sorsolásunk. Jó csapat a Byasen, ráadásul messze is van – nyilatkozta Németh András, a Vác szakvezetője. – Megpróbáljuk elérni, hogy egy helyszínen, náluk vagy nálunk legyen mindkét találkozó. Az esélyekről nem tudok mit mondani, február messze van még." (MTI)

 

 NŐI KÉZILABDA BL, A KÖZÉPDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
1. CSOPORT
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Itxako (spanyol)
Krim Ljubljana (szlovén)
Valcea (román)
 
2. CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC
Larvik (norvég)
Dinamo Volgográd (orosz)
HC Leipzig (német)
Játéknapok: 2011. február 5–6., 12–13., 19–20., március 5–6., 12–13. és 19–20. A csoportokból az első két helyezett jut az áprilisi elődöntőbe.

 

EHF-KUPA
A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
BYASEN (NORVÉG)–SYMA-VÁC
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Tvis Holstebro (dán)
FC Midtjylland (dán)–H.A.C. Le Havre (francia)
VfL Oldenburg (német)–Zajecsar (szerb)
Dunarea Braila (román)–Esbjerg (dán)
Mar Sagunto (spanyol)–Kubany Krasznodar (orosz)
KIF Vejen (dán)–VOC Amsterdam (holland)
Lada Togliatti (orosz)–Metalurg Szkopje (macedón)
Játéknapok: 1. mérkőzés 2011. február 5. vagy 6., visszavágó 2011. február 12. vagy 13.

 

 KEK
A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
VIBORG (DÁN)–FTC-JÓGAZDABANK
Lugi (svéd)–Tertnes Bergen (norvég)
Blomberg-Lippe(német)–Fram Reykjavík (izlandi)
Metz (francia)–Hypo Niederösterreich (osztrák)
Lokomotiva Zagreb (horvát)–Zvezda Zvenyigorod (orosz)
Tomis Constanta (román)–Rosztov-Don (orosz)
Knjaz Milos (szerb)–Toulon (francia)
FIF Copenhagen (dán)–Mar Alicante (spanyol)
Játéknapok: 1. mérkőzés 2011. február 5. vagy 6., visszavágó 2011. február 12. vagy 13.
Legfrissebb hírek

Kézilabda: kalandos úton jutott el az NB I-be Gulyás Gergő

Utánpótlássport
2025.03.28. 20:40

Kézilabda: program a határon túli fiatalokért

Utánpótlássport
2025.03.27. 09:04

Kézilabda: magabiztosan menetel az U20-as női élvonalban a SZISE

Utánpótlássport
2025.03.26. 20:10

Kézilabda: Dániában pallérozódik a 17 éves Hargitai Levente

Utánpótlássport
2025.03.22. 19:28

Kézilabda: magát is meglepte Urbán-Patocskai Csongor

Utánpótlássport
2025.03.21. 12:35

Kézilabda: összecsiszolódott az ifjúsági fiúválogatott magja

Utánpótlássport
2025.03.19. 18:54

Kézilabda: kellenek a minőségi játékpercek a junioroknak

Utánpótlássport
2025.03.18. 17:13

Kézilabda: negyedikként zárt a Tiby-kupán a junior férfiválogatott

Utánpótlássport
2025.03.16. 09:07
Ezek is érdekelhetik