A sokat hibázó Szegedet szétszedték az „oroszlánok”

2015.10.17. 17:24
Az RN Löwen a második félidőben felőrölte a Szeged ellenállását (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának ötödik fordulójában a Mol-Pick Szeged 30–25-re kikapott a Rhein-Neckar Löwen otthonában.

Roberto Parrondo és Rajko Prodanovics is ott volt ismét a szegedi keretben, egyedül García Robledo hiányzott sérülés miatt. A Löwen több kulcsemberét is nélkülözte eltiltás, illetve sérülés miatt. A Mol-Pick Szeged bátor játékkal lepte meg a mérkőzés elején vendéglátóját, Ilyés Ferenc gyors két góljával magához ragadta a kezdeményezést a Tisza-parti együttes.

Az első félidőben szinte végig fej fej mellett haladtak a csapatok, a 18. percben közel ötperces szegedi gólcsendet tört meg Ilyés Ferenc. Schmid és Reinkind is remek napot fogott ki, mindkét játékost nehezen tudta tartani a magyar csapat. Az első félidő utolsó perce rendkívül izgalmasan alakult: Ilyés Ferenc döntetlenre alakította az állást, majd Blazevic kiharcolt még egy kiállítást. 13–13

A fordulás után mintha az öltözőben maradt volna a Mol-Pick Szeged, a Löwen tíz perc elteltével már három góllal vezetett, nem sokkal később pedig már négy volt közte. Uwe Gensheimer és Baena is elkezdte szórni a gólokat, a Szeged pedig rengeteget hibázott támadásban: többször eladták a labdát a vendégek, illetve belemenés miatt is elvették a labdát a játékvezetők nem egyszer...

Emellett védekezésben is voltak nehéz pillanatai a Szegednek, egy-egy rossz váltást és helycserét szinte mindig góllal büntetett a Löwen. Ezért a Szegednek az egész második félidőben futnia kellett az eredmény után, Dean Bombac és a jól beszálló Ancsin Gábor vitte a hátán a csapatot.

A hajrára mintha elfáradt volna a Mol-Pick Szeged, támadásban rendre kimaradtak a helyzetek az utolsó percekben, így ötgólos vereséget szenvedett a magyar csapat a Rhein-Neckar Löwen otthonában. 30–25

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ

RHEIN-NECKAR LÖWEN–MOL-PICK SZEGED 30–25 (13–13)
Mannheim, 4000
néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
LÖWEN: Appelgren – Groetzki 1, REINKIND 6, Pekeler, Guardiola 1, Ekdahl 4, GENSHEIMER 6/2. Csere: BAENA 4, SCHMID 7, M. Larsen 1. Vezetőedző: Nicolaj Jacobsen
SZEGED: Sierra – Prodanovics, Balogh 5, Bombac 5/2, Vranjes, ILYÉS 4, Källman 3. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic 2, Ancsin 2, Thiagus Petrus 1, Parrondo 1, Zubai 2, Mindegía, Csuruvija. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 8. p.: 3–3. 13. p.: 6–5. 17. p.: 8–6. 22. p.: 9–9. 24. p.: 11–9. 27. p.: 11–12. 35. p.: 15–15. 38. p.: 18–15., 46. p.: 22–17. 55. p.: 26–24
Kiállítás: 6, ill. 8 perc
Hétméteres: 2/2, ill. 2/2
Nikolaj Jacobsen:
– Sokat tanultunk a Szeged elleni két tavaszi mérkőzésből, az ott elkövetett védekezési hibákat kijavítottuk. Örülök a győzelemnek, mert jó játékkal értük el.
Carlos Pastor: – Megérdemelten nyert a Löwen. Sajnos a második félidőben nem működött az öt egyes védekezésünk, és hiába kerültünk gólhelyzetbe, nem tudtuk értékesíteni a lehetőségeinket, és sok labdát szórtunk el.

A csoport további szombati mérkőzésein:
Kielce (lengyel)–Barcelona (spanyol) 30–30 (14–17)
Montpellier (francia)–Kristianstad (svéd) 30–26 (13–14)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Reinkind is betalál a végére, hatodik gólja a találkozón. Bombac lövését védi Appelgren az utolsó másodpercben.30–25 A VÉGE!
59. perc: Még egy Appelgren-védés a végére, eldől a meccs... Kontráz a Szeged, de Kallman eladja a labdát.
58. perc: Baena harcol ki hetest a Löwennek. Gensheimer bevágja a hetest a kapu jobb oldalába. Ilyés lövése a sáncról vágódik le.29–25
57. perc: Megint lemarad a Szeged Du Rietzről, aki ezt góllal bünteti. Ancsin ismét vállalkozik, de ezúttal szétforgácsolja a kapufát.28–25
56. perc: Du Rietz révén ismét három góllal vezet a Löwen. MEKKORA GÓL! Ancsin óriási átlövése szinte beépül a Löwen hálójába.27–25
55. perc: Ekdahl Du Rietz ellépi támadásban, fordulhat a Szeged. BLAZEVIC BETALÁL! A bal szélről lő gólt a Szeged és felzárkózik kettőre öt perccel a vége előtt! 26–24
54. perc: A túloldalon Reinkind megszerzi ötödik találatát a mérkőzésen. Bombac most elkapja a fonalat, középről, két védő mellett lő a kapu jobb oldalába. Időt kér a Löwen.26–23
53. perc: Zubai harcol ki hetest. Bombac nem hibázik, magabiztos hetes. 25–22
52. perc: Kallmanviszi földre Reinkindet, két percért. Schmid talpról ereszti el, Wyszomirski hárít!
51. perc: Gensheimer hatalmas kapufát lő, a labda a Szegedé. Mindegíánál elveszített labda a túloldalon, az indításból Gensheimer talál be. Bombac lövését sáncolják, fordulhat a Löwen ismét.25–21
50. perc: Baena talál be beállóból, de Bombac egyből válaszol a túloldalon. Közben Wyszomirski a szegedi kapuban. 24–21
49. perc: ZÁRKÓZIK A SZEGED!Elveszik a labdát a Löwentől támadásban, Blazevic betalál a kontrából. 23–20
48. perc: Ancsin száll be egy szép góllal, talpról lövi ki a jobb alsót. 23–19
47. perc: Kallman kozmetikázza az eredményt, szép átlövésgól. Schmid hetedik gólját lövi a meccsen, Sierrának sem megy a kapuban.23–18
46. perc: Schmid lövése kijön a kapufáról és Sierra fogja. A túloldalon ismét elveszíti a labdát a Szeged, a lefordulásból Gensheimer eredményes. Öt közte. 22–17
45. perc: Bajban a Szeged, időt is kér Pastor. Mindegía középről lő, de rosszul helyezi, Appelgren simán védi.
44. perc: Két irányítós játékra áll át a Szeged, Mindegía és Bombac egyszerre a pályán. De gól nincs, elveszített labda viszont igen. Balogh nem tud labdát szerezni, Gensheimer viszont gólt igen. 21–17
43. perc: Könnyen alakít ki helyzetet a Löwen, Reinkind pedig bepattintja a ziccert, Sierra tehetetlen. 20–17
42. perc: Zubai harcol ki hetest Guardiola mellett. Bombac nagyon magabiztosan értékesíti, a jobb alsót választja. 19–17
41. perc: Ismét három közte, Groetzki talál be a jobb szélről. 19–16
40. perc: Schmid lövését védi Sierra. Ilyés talpról lő, de Appelgren ezúttal hárítja. Ezzel oda az emberelőny.
39. perc: Gyorsan kihasználja az emberfórt a Szeged, Zubai talál be középről. 18–16
38. perc: Bombac lövését védi Appelgren. Meglép három góllal a Löwen, Baena talál be ismét. Emberelőnybe kerül a Szeged, Reinkind második kiállítása is megvan a meccsen.18–15
37. perc: Kallman a hálóba talál ismét a bal szélről, de belemenés miatt nem adják meg. Schmid hatodik gólja is megvan a meccsen, a bal oldalról kegyetlenül kilövi a hosszú alsót. 17–15
36. perc: Reinkind csinálja meg a helyet Baenának, a beállós pedig bevágja ziccerét. 16–15
35. perc: Sierra védi Gensheimer ziccerét! A túloldalon Kallman viszont eredményes, egyenlő! 15–15
34. perc: Passzívnál Balogh eladja a labdát. Reinkind nagy gólt akar lőni, de a keresztlécet trafálja telibe.
33. perc: Kiegészül a Löwen, Reinkind be is talál ajtó-ablak helyzetből. Kiegészül a Szeged is közben.15–14
32. perc: Öt az öt ellen most a mezőnyben, Balogh Zsolt egyenlít! 14–14
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A Löwen kezdi a második félidőt. Vranjes rögtön két percet kap, így oda a szegedi emberelőny. Schmid talpról lő a hálóba. 14–13

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ilyés nagy önbizalommal játszik és lő, most ismét a kapuba! Negyedik gólja a meccsen. Sierra nagy bravúrral védi Larsen lövését, a kontrából Blazevic későn lő, de Groetzki kilöki, amiért kap egy két percet.13–13 A SZÜNETBEN!
29. perc: Vezet a Löwen, Larsen ütemtelen lövése meglepi Sierrát. Újabb eladott labda szegedi oldalon, Balogh hibázik, de Kallman visszaszerzi!13–12
28. perc: Emberhátrányban is gólt szerez a Löwen, Schmid talál be a bal szélről. Eladja a labdát a Szeged, a Löwen kiegészül és támadhat.12–12
27. perc: Gensheimer lövését blokkolja Parrondo, fordulhat a Szeged. FORDÍT A SZEGED! García Parrondo a jobb szélről eredményes, a rövid felsőbe húzza vissza a labdát. 11–12
26. perc: Hosszas szegedi támadás, kiegészül közben a magyar csapat. GÓL A VÉGE! Thiagus Petrus egyenlít, ráadásul Reinkindet ki is állítják róla. 11–11
25. perc: Balogh a bal oldalról lövi ki a hosszú sarkot, fontos gól emberhátrányban! 11–10
24. perc: Időt kér a Löwen. Passzívnál Schmid bombáz a hálóba, ráadásul Ilyést leküldik két percre Baena felborításáért. 11–9
23. perc: Nagyon keményen védekezik a Löwen, Mindegía lövése elakad.
22. perc: Mindegía irányít most Bombac helyett, lövését blokkolják. DE! Jön Zubai és ziccerből egyenlít! Du Rietz a bal oldalról a hosszú felsőbe bombáz, ismét vezet a Löwen.10–9
21. perc: Passzívnál Kallman kap sárgát, így újrakezdődik a Löwen támadóideje. Du Rietz kapufát lő, a kipattanót Gensheimer küldi kapura, de Sierra véd!
20. perc: GYÖNYÖRŰ GÓL! Balogh Zsolt veri meg emberét a jobb oldalon és kiszorított helyzetből a hosszú alsóba pattint. 9–8
19. perc: Schmid tud befordulni középen és pattint a jobb alsóba, elváltja magát a szegedi védelem. 9–7
18. perc: Bombac lövését védi Appelgren. A túloldalon belemenés miatt elveszik a labdát a Löwentől, Du Rietz hibázik. MEGTÖRIK AZ ÖTPERCES SZEGEDI GÓLCSEND! Ilyés a bal oldalról lövi át a falat és a hosszú alsóba helyez. 8–7
17. perc: Időt kér a Szeged. Először a meccsen két góllal vezet a Löwen.
16. perc: Elveszik Bombactól a labdát támadásban, a fordulásból UweGensheimer eredményes, ziccerig játssza a Löwen. 8–6
15. perc: Kijön nyitott védekezésre a Szeged, sikerül megzavarni a Löwent, de nem sokáig. Baena fordul be és lő a hálóba. 7–6
14. perc: Kiegészül a Szeged. Balogh ellen belemenés miatt fújnak.
13. perc: Büntet a Löwen, Ekdahl Du Rietz eredményes. EGYENLŐ! Balogh lövése levágódik, Kallman gyűjti be a labdát a bal szélen és lövi a hosszú alsóba.6–6
12. perc: Eladja a labdát támadásban a Szeged, még egy perc az emberhátrányból.
11. perc: SZÉP AKCIÓ! Bombac leülteti a védőjét, majd a jobb oldalt érkező Baloghnak passzol, aki a hosszú alsóba pattint. Blazevic rántja le Du Rietzet, két perc. Nagy góllal egyenlít a Löwen, Reinkind lendületből a jobb felsőbe helyez.5–5
10. perc: Rossz zárás Vranjestől, elveszik a labdát a Szegedtől. Sierra azonban védi Gensheimer lövését lábbal a túloldalon.
9. perc: Bombac középről lő a jobb felsőbe, szép gól. Schmid lepi meg Sierrát, középről, talpról lő a jobb alsóba. 4–4
8. perc: Passzív miatt elveszik a labdát a Szegedtől, a kontrából Guardiola eredményes és egyenlít. 3–3
7. perc: Gensheimer kap sárgát védekezésben.
6. perc: Jól védekezik a Szeged, passzívnál Reinkind lő óriási kapufát.
5. perc: Vranjes kerül a földre, marad a labda a Szegednél. Elrontja a támadást a magyar csapat, egyenlíthet a Löwen.
4. perc: Bombac átadásából Balogh lő a felső sarokba. Zárkózik a Löwen, Reinkind középről ragaszt nagy gólt a szegedi kapuba. 2–3
3. perc: Groetzki lövését védi Sierra! Balogh elejti a labdát, a fordulásból Schmid harcol ki hetest. Gensheimer pattintja be a hetest. 1–2
2. perc: OTT A MÁSODIK! Elveszíti a labdát a Löwen támadásban, Ilyés lép ki a lerohanásnál és lő a hálóba ziccerben. 0–2
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Szegedé az első támadás, és az első gól is, Ilyés Ferenc eredményes. 0–1

A csapatok már a parketten: a Löwen sárgában, a Szeged kékben.

Mindent tudni szeretne a férfi kézilabda Bajnokok Ligájáról?Böngéssze adatbankunkat a legfontosabb információkért!

A Szeged a BL legutóbbi kiírásában a nyolcaddöntőben találkozott a Löwennel, és kettős győzelemmel búcsúztatta: idegenben 34–30-ra nyert, hazai pályán 31–29-re.

A 127. Bajnokok Ligája-meccsére készülő Szegednél ott van újra a keretben Roberto Parrondo és Rajko Prodanovics is, egyedül García Robledo hiányzik sérülés miatt.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Rhein-Neckar Löwen–Mol-Pick Szeged találkozó a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Tartsanak velünk!