Férfi kézi Eb: Elöl minden labdáért keményen megharcoltunk - Krivokapics

2012.01.20. 22:48
Bravúros, háromgólos (26–23) győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott a Szerbiában zajló Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában a címvédő, olimpiai és világbajnok Franciaország ellen. Együttesünk három ponttal folytathatja szereplését a középdöntőben, az eufória a csapat háza táján érthető lenne, ám a hősök visszafogottan értékeltek.

„Ilyen csapatmunka, valamint a Fazekas Nándi bravúrjaival összekovácsolt védekezés nekünk támadóknak is nagy erőt ad – nyilatkozta Krivokapics Milorad, aki a második félidőben bátor és gólerős játékával a mérkőzés egyik főszereplője lett. – Minden labdáért keményen megharcoltunk, így próbáltuk meg viszonozni támadásban azt a munkát, amit a védelem elvégzett. Éppen a franciák elleni, két évvel ezelőtti Eb-n elért győzelem mutatta meg nekünk, hogy hinnünk kell magunkban, és akkor még egy olyan kiváló csapat is legyőzhető, mint az utóbbi években egyeduralkodó francia válogatott. Két éve voltam legutóbb válogatott, a csapat óriási fejlődésen ment át ebben az időszakban.″Krivokapics Milorad, aki a második félidőben bátor és gólerős játékával a mérkőzés egyik főszereplője lett. – Minden labdáért keményen megharcoltunk, így próbáltuk meg viszonozni támadásban azt a munkát, amit a védelem elvégzett. Éppen a franciák elleni, két évvel ezelőtti Eb-n elért győzelem mutatta meg nekünk, hogy hinnünk kell magunkban, és akkor még egy olyan kiváló csapat is legyőzhető, mint az utóbbi években egyeduralkodó francia válogatott. Két éve voltam legutóbb válogatott, a csapat óriási fejlődésen ment át ebben az időszakban.″

„Édesapám egy busznyi társasággal érkezve, sok ezer magyar szurkolóval együtt végig tombolta a mérkőzést – mondta Ilyés Ferenc csapatkapitány. – Nincsenek sztárjaink, védekezésben és támadásban, aki éppen pályán van többet vagy kevesebbet, de legjobb tudása szerint teljesít. A meccsen muszáj volt ennyit cserélnünk, forgatni kellett a csapatot.″