Férfi kézi Eb: Szlovénia végig irányította a játékot - Mocsai Lajos

2012.01.24. 22:59
A Szerbiában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában a magyar válogatott kétgólos (32–30) vereséget szenvedett Szlovéniától, így már biztosan nem juthat be az elődöntőbe. Szövetségi kapitányunk, Mocsai Lajos szerint a játékot végig irányító szlovénok megérdemelt győzelmet arattak ellenünk.

„Megérdemelten nyert a szlovén válogatott, amely végig irányította a játékot, gratulálok nekik – nyilatkozta Mocsai Lajos. – Az egy egy elleni cselezésekből és a páros játékhelyzetekből fölénk kerekedtek, védekezésben ennek nem találtuk az ellenszerét. A felállt védelem elleni támadójátékban, a lerohanásokban és a kapusteljesítményben az eső félidőben egyértelműen jobb volt az ellenfél, míg mi eközben nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. A szlovén kapus, Skof egymaga háromszor annyit védett, mint a mi két kapusunk együtt. Ilyen fontos meccset nem lehet megnyerni ilyen statisztikai mutatóval. A második félidőben megvolt az esélyünk a fordításra is akár, de akkor elsősorban a fiatal játékosaink eladott labdákkal döntőnek bizonyuló szituációkban hibáztak, így nem tudtunk élni a lehetőséggel. Egyedül annak örülhetek, hogy Putics Barna és Krivokapics Milorad kiemelkedőt nyújtott."Mocsai Lajos. – Az egy egy elleni cselezésekből és a páros játékhelyzetekből fölénk kerekedtek, védekezésben ennek nem találtuk az ellenszerét. A felállt védelem elleni támadójátékban, a lerohanásokban és a kapusteljesítményben az eső félidőben egyértelműen jobb volt az ellenfél, míg mi eközben nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. A szlovén kapus, Skof egymaga háromszor annyit védett, mint a mi két kapusunk együtt. Ilyen fontos meccset nem lehet megnyerni ilyen statisztikai mutatóval. A második félidőben megvolt az esélyünk a fordításra is akár, de akkor elsősorban a fiatal játékosaink eladott labdákkal döntőnek bizonyuló szituációkban hibáztak, így nem tudtunk élni a lehetőséggel. Egyedül annak örülhetek, hogy Putics Barna és Krivokapics Milorad kiemelkedőt nyújtott."