Kettős győzelemmel a vb-re, a férfi kézisek is Franciaországba utaznak

2016.06.15. 19:52
Nagy Kornél küzd a szerb falban (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar férfi kézilabda-válogatott kettős győzelemmel szerzett kvalifikációt a 2017-es, franciaországi világbajnokságra, miután a pótselejtező idegenbeli sikerét követően a hazai visszavágón Veszprémben Lékai Máté vezérletével öt góllal (30–25) bizonyult jobbnak Szerbiánál.

FÉRFI KÉZILABDA
VILÁGBAJNOKI PÓTSELEJTEZŐ, VISSZAVÁGÓ

MAGYARORSZÁG–SZERBIA 30–25 (17–12)
Veszprém, 4800
néző. V: Gusko, Repkin (fehéroroszok)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – HARSÁNYI 5 (1), Nagy L., LÉKAI 9, Zubai Sz. 1, Nagy K. 2, Iváncsik G. 1. Cs: Ilyés 2, Schuch, Iváncsik T. 4 (4), Bánhidi, Ancsin G. 2, Dzsamali 1, Császár, BALOGH ZS. 3. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté
SZERBIA: Ivansevics – Djukics 3, ZELENOVICS 6, Mladenovics, Marszenics 3, Sesum 1, N. Ilics. Cs: Marjanovic (kapus), NENADICS 8 (1), Beljanszki, I. Sztankovics, Rnics, Marjanovic, MITROVICS 3, Nikolics 1. Szövetségi kapitány: Dejan Perics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 7–4. 23. p.: 14–7. 27. p.: 15–10. 39. p.: 12–18. 36. p.: 17–15. 45. p.: 22–19. 52. p.: 26–19. 56. p.: 28–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1
Továbbjutott: Magyarország, kettős győzelemmel (56–50)

Xavier Sabaté: – Nagyon elégedett vagyok, és búcsúzóul tiszta szívből köszönök mindent a játékosoknak és a szurkolóknak, akik ismét sokat segítettek! A célt elértük, ott lesz a magyar együttes a vébén. A két mérkőzésen csak hét perc gyenge játékunk volt Szerbiában, különben okosan és taktikusan, fegyelmezetten küzdöttünk.
Dejan Perics: – Mindent megpróbáltunk, hogy meglepetést szerezzünk a közismerten forró hangulatú Veszprém Arénában, amelyhez nagyon szép emlékek fűznek. A selejtező visszavágója nem válik azzá, pedig tisztességesen felkészültünk és nagyon akartunk. Akadtak is pillanatai a találkozónak, amikor felzárkóztunk, de ebbe belefáradtunk és a hajrát már a magyarok irányították.

Dejan Perics, az egykori veszprémi kedvenc, most a szerbek szövetségi kapitánya, már tudott valamit. A meccs előtt úgy vélte, hogy a magyar válogatott sokkal esélyesebb arra, hogy kijusson a vb-re. Végül a próféta szólt belőle.

De addig el kellett jutni. Az első félidőben a szerbek még megszerezték ugyan a vezetést, de aztán magyar percek következtek, és szépen, fokozatosan, elsősorban Harsányi ziccergóljaival elhúztunk az ellenféltől. A 19. percben már ötgólos volt az előny (11–6), Mikler remekül védett, egyedül Nenadics tartotta a lelket úgy-ahogy a szerbekben.

A félidő második fele is a vágyaink szerint alakult, Nagy László sokat pihenhetett, mert nélküle is hoztuk az eredményt. A félidőben ötgólos, összesítésben hatgólos volt a magyar előny (17–12).

Ez után abban reménykedtünk, hogy a második félidőben gyorsan dűlőre viszi a csapat a továbbjutás kérdését, de felrémlett a szerbiai meccs, amikor nyolcgólos előnyt szórakoztunk el. Ezúttal hat percet kellett várni az első gólunkra, közben pedig a szerbek szépen araszoltak egyre közelebb. Aztán a 40. percben már egy gólra feljöttek (18–17).

Ekkor megszólalt a magyar vészcsengő, Lékai a hátára vette a csapatot, és sorra dobta a gólokat. Nenadics eltűnt a mezőnyben, mi pedig fokozatosan elhúztunk, és amikor az 53. percben már hétgólos volt az előnyünk (27–20), érezhető volt, hogy innen már nem lesz visszaút a vendégeknek.

Nem is lett. Az utolsó percek Balogh parádés góljairól szóltak, valamint arról, hogy a magyar válogatott teljesítette a feladatot, és megnyerte a páros mérkőzést, amivel biztossá vált, hogy ott leszünk 2017 januárjában a franciaországi világbajnokságon!30–25

A 2017-ES FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG 24-ES MEZŐNYE
Franciaország (rendező); Katar (vb-2.); Bahrein, Japán, Szaúd-Arábia (Ázsia-bajnokság); Angola, Egyiptom, Tunézia (Afrika-bajnokság); Horvátország, Németország, Spanyolország (Európa-bajnokság); Dánia, Fehéroroszország, Lengyelország, Macedónia, MAGYARORSZÁG, Oroszország, Svédország, Szlovénia, (Eb-pótselejtező); három hely a Pánamerikai Játékok dobogósainak; egy hely a pótselejtezős tornáról

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a magyar válogatott kijutott a franciaországi világbajnokságra! 30–25
60. perc:
Még egy gól jutott a szerbeknek, de ez már csak szépségtapasz. 30–25
59. perc: Ilyésnek
is jutott újabb gól, ezúttal is átlövésből. 30–24
59. perc: Nenadics
sokáig nem hallatott magáról, most nagy gólt lőtt a jobb fölsőbe. 29–24
58. perc: Lékai és Balog
szenzációs összjátéka után Lékai lőtte a gólt. 29–23
57. perc: Marszenics
kapta a labdát beállóban, és szépen „cunderezett” a kapuba. 28–23
56. perc: Szerb időkérés, hátha megragadják a veszett fejsze nyelét... Ha lehet kérni, inkább ne ragadják meg...
56. perc: Balogh
perceit láthatjuk, most felugrásból lőtt nagy gólt. 28–22
56. perc:
Itt a büntetés, mert Zelenovics szép egyéni akcióból szépített. 27–22
55. perc:
Labdát szereztünk, Iváncsik Tamás ziccerben mellé lőtt.
55. perc: Zubai
kapott forintos labdát, de Ivanicsevics védett.
54. perc: Zelenovics előtt most nagyon nagy rés tátongott, ha már ott volt, belőtte a 21. szerb gólt. 27–21
53. perc: Balogh
beleljött! Talpról lőtt a kapu bal oldalába. 27–20
53. perc:
Megtört a szerb gólcsend, Marszenics talált be beállóból. 26–20
52. perc: Balogh
harcosan betört, és kilőtte a jobb alsót. 26–19
51. perc: Schuch
labdát szerzett, Lékai átadását Iváncsik Gergő kihagyta, az ellentámadásból Djukics lövését Mikler kivédte!
50. perc: Ilyés
lövését védte Tibor Ivanisevics.
50. perc: Ilics
a bal szélről próbálkozott, de Mikler lábbal védett.
49. perc: Lékainak
most nagyon megy, egyéni akció végén a nyolcadik gólját lőtte. 25–19
48. perc: Ivan Sztankovics
lövése után Mikler Rolandot éltette a közönség, nem véletlenül.
48. perc: Szerb időkérés.
48. perc:
Labdát szereztünk, majd egy nagyszerű kombináció végén Iváncsik Gergő szerzett gólt. 24–19
46. perc: Bánhidi
ziccert hibázott, de Harsányi megszerezte a labdát. Balogh is pályára lépett, szépen játszott Lékaihoz, aki a hálóba pattintott. 23–19
45. perc: Zelenovicsról
megfeledkeztünk, a jobb felsőbe lőtt. 22–19
44. perc: Lékai
vezette végig a pályán a labdát, aztán belőtte. 22–18
44. perc: Nenadics
nagy labdáját Nikolics fölé lőtte.
44. perc:
Eladták a labdát a szerbek, de Zubai nem tudta belőni a ziccert.
42. perc:
Előbb Nenadics lőtt gólt, de nem tudtak visszarendeződni a szerbek, Lékai pedig a középkezdés után gólt szerzett. 21–18
42. perc:
Labdát szereztünk, Lékai betört a kapu elé, lerántották, két perces kiállítás és hetes. A hetest Harsányi biztosan bedobta. 20–17
41. perc: Mikler
védett, a kipattanó Djukicsé lett, ő viszont mellé lőtt.
40. perc:
Ebben a félidőben eddig egyetlen gólt szereztünk, ami nem sok. De itt a második! Nagy Kornél talált be átlövésből. 19–17
40. perc:
Hetest kapota a szerbek, Nenadics pedig belőtte. 18–17
39. perc: Bánhidi
addig-addig küzdött, míg végre összekapart egy labdát, és kiharcolt egy hetest. A hetest Iváncsik Tamás ezúttal kihagyta.
38. perc:
Kiegészültek a szerbek, Sesum lövését védte Mikler.
38. perc: Bánhidi
kapott nagy labdát, de kihagyta a ziccert.
37. perc: Eladtuk a labdát, Djukics pedig belőtte. 18–16
37. perc: Sesum
játszotta tisztára magát, de Mikler kivédte a ziccert.
36. perc: Bánhidi
fordult be, és kiharcolt egy hetest, ráadásul Mitrovicsot kiküldték két percre. A hetest megint Iváncsik Tamás végezte el, és a jobb alsóba lőtt. 18–15
36. perc: Magyar időkérés.
35. perc:
Újabb labdavesztésünk után Mitrovics lőtte be a ziccert. 17–15
34. perc:
Labdát vesztettünk, Nenadics lövését védte Mikler, a kipattanót összeszedték a szerbek, és Sesum belőtte. 17–14
34. perc:
Óriási labdát kapott Nikolics beállóban, és a jobb alsóba lőtt. 17–13
33. perc: Sesum
nagy lövését védte Mikler, emberhátrányban támadhattunk. Nagy Kornél távoli lövése fölé szállt.
32. perc: Bánhidi
harcolt beállóban, aztán a könyökével eltalálta Nenadicsot, aki eljátszotta a nagy halált. Két percre kiküldték a magyart.
31. perc: Mikler
védte remekül Nenadics lövését, de maradt a labda a szerbeknél. Nem sokáig, mert labdát szereztünk.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőben, eddig sokkal jobbak vagyunk, és biztosan vezetünk. 17–12
30. perc: Dzsamali
kapott szép zárást, felugrott, és belőtte! 17–12
29. perc: Császár
lövését Marjanac fogta, az ellentámadásból Mitrovics viszont nem hibázott. 16–12
28. perc: Nenadics
nem sokáig vacakolt, kiváló csellel etette meg a védőinket, majd gólt lőtt. 16–11
28. perc:
Sokáig támadtunk, végül Nagy Kornél átlövésből talált be a jobb fölsőbe. 16–10
27. perc: Mitrovics
vette észre a rést a védőfalunkon, könnyedén begyalogolt, és gólt lőtt. 15–10
26. perc: Marszenics
tört be, Zubai visszarántotta, két percet kapott a magyar fiú.
25. perc: Császár
javított, most betörés után harcolt ki hetest. A hetest Iváncsik Tamás a jobb fölsőbe vágta. 15–9
25. perc: Császár eladta a labdát, a gyors indítás után pedig Zelenovics szépített. 14–9
24. perc: Nenadics
már megint. Lábbal megverte a védőjét, Zubait, betört, és gólt lőtt. 14–8
23. perc:
Labdát szereztünk, úgy tűnt, Lékai elrontja, de aztán összekaparta valahogyan, és belőtte. 14–7
22. perc: Lékai
lövését blokkolták, de maradt nálunk a labda. A következő támadásnál viszont már nem tudták blokkolni, bevágta a jobb fölsőbe. 13–7
22. perc: Xavi Sabaté időt kért.
22. perc: Marszenics
belépett, hiába lőtt gólt.
21. perc:
Elpackázták a támadásukat a szerbek, nem siettük el a támadásunkat, de végül Ilyés mellé lőtt.
20. perc:
Passzívot jeleztek a bírók, Ancsin viszont remek oldalsó lövéssel vette be a szerb kaput. 12–7
20. perc:
A gól előtt Iváncsik Gergő szabálytalankodott, két perc.
20. perc: Nenadics
adott nagyszerű labdát Djukicsnak, aki a jobb szélről szépített. 11–7
19. perc: Mikler megint védett, az ötgólos előnyért támadtunk, és meg is lett, mert Lékai átkígyózott a védelmen, és belőtte! 11–6
18. perc: Ancsin
viszont nem hibázott, hatalmas átlövésgóllal köszönt be. 10–6
17. perc: Schuch
jó blokkja sem volt elég, hogy megszerezzük a labdát, Rnics fordult be beállóból, de pattintása a felső lécről jött ki.
17. perc: Lékai
újabb eladott labdája után jöhettek a szerbek. Rnics lövését védte kapusunk, de maradt a labda náluk.
16. perc: Sztankovics
nem túl erős és nem túl helyezett lövését ütötte ki Mikler.
15. perc: Iváncsik
kihagyott helyzeténél a bírók nem láttak szabálytalanságot, bár gyanús volt a dolog.
15. perc: Lékai
rossz bejátszása után Djukics indult meg, és lőtte be. 9–6
14. perc: Mikler
védte remekül Nenadics középre tartó bombáját.
14. perc: Szerb időkérés.
megint védett, azonnal indította Harsányit, aki magabiztosan lőtte be a ziccert. 9–5
13. perc: Ilyés
is tud szép átlövésgólt lőni, és ezt most be is bizonyította. 8–5
12. perc: Zelenovics
játszotta magát tisztára, és szép gólt lőtt. 7–5
11. perc: Bánhidi
fordult be, két védő szorításában, legalább egy hetest kiharcolt. A hetest megint Iváncsik Tamás dobta, ezúttal a bal fölsőbe. 7–4
10. perc:
Szabadon hagytuk Nenadicsot, és a szerbek legjobbja megint gólt szerzett. 6–4
10. perc:
Rontottak a szerbek, Harsányi pedig ezúttal jobban célzott. 6–3
9. perc: Harsányi
ezúttal kiszorított pozícióból lőtt, védte Ivanisevics.
8. perc: Marszenics
tudott befordulni beállóból, és szépített. 5–3
8. perc:
Gyorsan indítottunk, Harsányira játszottuk ki a figurát, ő pedig bedobta a ziccert. 5–2
7. perc: Ilics
kapott labdát a bal szélen, de az oldalhálóba lőtt.
7. perc: Zubai
kapott szenzációs bejátszást, lerántották, hetes. A hetest Iváncsik Tamás végezte el, és biztosan értékesítette. 4–2
6. perc: Nenadics
nem hagyja magát... Talpról eresztett el egy sistergős bombát. Gól is lett belőle. 3–2
5. perc: Zelenovics
lövését Mikler védte, Lékai nem sokáig várt, betört, és gólt lőtt. 3~1
4. perc: Mikler
szép védése után Harsányi indult villámgyorsan, és bevágta a jobb alsóba. 2–1
3. perc.
Egyenlítettünk. Nagy László lövése kipattant, Zubai összeszedte, és belőtte. 1–1
2. perc:
Vezet Szerbia. Nenadics volt a gólszerző. 0–1
1. perc: Nagy Kornélé
volt az első lövés, de Ivanisevics védett.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar válogatott tiszta pirosban, a szerb tiszta fehérben játszik.