Férfi kézilabda: a 3. helyért játszhat a Veszprém a strasbourgi tornán

2011.08.27. 22:47
A harmadik helyért játszhat vasárnap a strasbourgi férfi kézilabdatornán az MKB Veszprém, amely a szombati csoportmérkőzésén egygólos (23–24) vereséget szenvedett a francia Chambérytől.

A szünetben a franciák két góllal vezettek, amelyből egyet meg tudtak őrizni a lefújásig, bár az nagyon kevésen múlt, hiszen a továbbjutásról döntő találat – iksznél a jobb gólkülönbséggel bíró veszprémiek jutottak volna be a fináléba – az utolsó másodpercben született.

Mocsai Lajos együttese az Eurotournoi néven futó, hatcsapatos nemzetközi eseményen a harmadik helyért játszhat, méghozzá a német Löwennel. A németek döntetlent értek el ma a francia Montpellier gárdájával (34–34), míg korábban győztek az orosz Szentpétervár ellen (31–29).

A döntőben így a torna két francia csapata mérkőzhet meg egymással (Chambéry–Montpellier), az 5. helyért a Szentpétervár ellenfele a spanyol Granollers lesz. Utóbbi kettő a csoportmérkőzések során egyetlen pontot sem szerzett.