Megérdemelt horvátverés és 2. hely a Provident-kupán

2013.10.27. 12:01
Görbiczék második helyen zárták a tornát (Fotók: MTI)
Az utolsó játéknapon megszerezte első győzelmét a világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott, Hajdu János együttese 32–26-ra nyert Horvátország ellen a szombathelyi Provident-kupán, ezzel megszerezte a második helyet. A tornát a százszázalékos Brazília nyerte meg.

A második helyért lépett pályára a magyar válogatott Horvátország ellen a Provident-kupán. A torna záró mérkőzésének első néhány perce változatosra sikerült, előbb a mieink vezettek két góllal, majd fordítottak a horvátok. A 10. perc környékén állandósult a kétgólos különbség, Görbicz Anita és Bognár-Bódi Bernadett is többször betalált a meccs elején.

Zácsik megszórta a horvátokat

Negyedóra elteltével Zácsik Szandra, majd Vincze Melinda is duplázott, ám nem tudtunk ellépni déli szomszédunktól, amelynél Maja Zebic és Lidija Horvat is jó formában kézilabdázott. Az első félidő hajrájában Cifra Anita lőtt gyönyörű gólt, majd Tomori Zsuzsanna is nagyszerűen zúdított a horvát kapuba, így a szünetben 17–15-re vezetett a Hajdu János irányította a magyar válogatott.

A fordulás után a kapuban Herr Orsolyát váltó Kiss Éva több fontos védést is bemutatott az első percekben, ám a horvátok így is jól tartották magukat, Sonja Basic és Andrea Penezic iratkozott fel a góllövők listájára. A magyar csapatnál Zácsik remekelt az első minutumokban, a Fradi átlövője parádés napot fogott ki, szórta a gólokat.

Az utolsó tíz percben Görbicz több hetest is értékesített, cundert is dobott, nagyon jól ment neki a játék. A hajrára meglépett a magyar válogatott, a horvátok alig-alig tudtak gólt dobni Kiss Évának. Szucsánszki Zita is nem akármilyen két találattal vette ki részét a végül hatgólos magyar sikerből. (32–26)

A magyar válogatott megszerezte a második helyet a szombathelyi felkészülési tornán, aranyérmes a százszázalékos Brazília lett.

MAGYARORSZÁG:
Herr O. – BOGNÁR-BÓDI 3, Tomori 5, GÖRBICZ 9 (4), Mayer, ZÁCSIK 8, Vincze 2. Csere: KISS É. (kapus), Szucsánszki 2, CIFRA 3, Szekeres. Szövetségi kapitány: Hajdu János
HORVÁTORSZÁG: Zderic – Gace 1, Horvat 4, Basic 3, I. Milanovic-Litre, Penezic 3, ZEBIC 6 (3). Csere: Razum (kapus), Jezic 2, Elez 1, V. MILANOVIC-LITRE 4, Gugic, Pongrac, Frankovic 2 (1). Szövetségi kapitány: Vladimir Canjuga
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 3–4. 11. p.: 7–4. 14. p.: 8–8. 23. p.: 12–12. 28. p.: 16–13. 35. p.: 19–16. 39. p.: 20–17. 42. p.: 20–19. 45. p.: 23–20. 48. p.: 25–21. 55. p.: 29–24. 59. p.: 32–25
Kiállítások:
4, ill. 4 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 4/4
Hajdu János:
– Ezt a mérkőzést mindenképp meg akartuk nyerni, ennek megfelelő volt a taktika is. Szereztünk néhány értékes tapasztalatot is az átlövők játékáról, vagy arról, hogy Görbicz Anita jól működik együtt a ferencvárosi sorral.
Vladimir Canjuga:
– Ma nem játszottunk annyira jól, mint Norvégia ellen, főleg a védekezésünk nem volt az igazi. A második félidőre a magyarok felőröltek minket, a végén pedig már minden játékosomnak lehetőséget adtam.

Norvég ligaválogatott–Brazília 24–28

GÖRBICZ NEM ÉRTI, ZÁCSIK MIÉRT NEM LŐ TÖBBET KAPURA

Görbicz Anita: Egyik szemem sír, a másik nevet, mert szerettük volna megnyerni a tornát. Az első két meccs után kicsit csalódottak voltunk, de az a lényeg, hogy decemberben jók legyünk. A harmadik napon megbeszéltük, hogy jó lenne végre győzni, és kiszolgálni a közönséget, ha már ilyen sokan eljöttek. Klubonként mindenki jó formában van, most már csak csapattá kell csiszolódnunk. Ha a védekezésünk működni fog, akkor már nem lehet baj, mert támadásban mindenki van olyan klasszis játékos, hogy megoldja. Segíteni kell a kapusainkat, ha nincs előttük olyan fal, akkor az ő dolguk is nehezebb. Hozzá kell tenni, hogy nagyon hiányoznak Pálinger Katalin bravúrjai, de nincs mit tenni, meg kell oldanunk. Ki kell emelnem Zácsik Szandrát, Szucsánszki Zitát és Tomori Zsuzsit, de a harmadik meccsen már szerintem mindenki jól játszott. Szandit egyedül nem értem, ha valaki így tud lőni, miért nem lő húszat kapura. (RTL Klub)

Zácsik Szandra: Ma már sokkal jobban játszottunk, mint az első meccsen. Azonban még van hová fejlődni, főleg védekezésben. Összességében hasznos volt ez az egy hét. Örültünk, hogy itt lehetünk. Nekem különösen fontos volt, hosszú kihagyás után lehettem együtt újra a lányokkal. Remélem, hogy tudom tartani ezt a formát, és minden meccsen sikerül jól játszani.

Tomori Zsuzsanna: Végre minden úgy alakult, ahogy azt elterveztük. Örülök, hogy teljesen rendbe jöttem. Sajnos pár labdát eladtam, de voltak jó perceim. Meccsről-meccsre kell jobb formában játszani, hisz a világbajnokságon is, a csoportmérkőzések után kell a legjobbunkat nyújtani.

Cifra Anita: Látszik, hogy a többi ferencvárosi játékossal összeszokottabbak vagyunk, de ez természetes is. A többiekkel is kezd alakulni a játékunk, azon dolgozunk, hogy decemberre legyen az igazi.

Bognár-Bódi Bernadett: Kicsit elfáradtam, hiszen Győrben más rendszer szerint játszunk, nem szoktam hozzá, hogy végigjátsszak egy egész meccset, ráadásul az előző két napon is pályán voltam. Igyekeztem helyt állni, úgy érzem, sikerült.

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brazília–MAGYARORSZÁG 28–26
Horvátország–Norvég ligaválogatott 29–26

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
MAGYARORSZÁG–Norvég ligaválogatott 28–28
Brazília–Horvátország 32–23

A végeredmény: 1. Brazília 6 pont, 2. Magyarország 3, 3. Horvátország 2, 4. Norvégia 1

60. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 32–26-RA GYŐZÖTT MAGYARORSZÁG!
60. perc: Horvát gól zárásként, Cifra találatát nem adták meg. 32–26
59. perc: Görbicz bevágta a ziccert Zácsik labdaszerzése után, egy gólra a gólkirálynői címtől a győri irányító. 32–25
58. perc: Egy-egy rossz lövés mindkét oldalon, majd Szucsánszki alulról indítva lövését a bal felsőbe bombázott. 31˜–25
57. perc: Tomori megdobta ötödik gólját a meccsen. 30–25
56. perc: Hetes a horvátoknak, Milanovic harcolta ki. Frankovic lövésébe beleért Kiss, de a hálóba csorgott a labda. 29–25
55. perc: Görbicz bevágta a hetest, öt gól a különbség. 29–24
55. perc: Havicot küldték ki két percre, ráadásul Tomori hetest harcolt ki.
55. perc: Horvat hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe. 28–24
53. perc: Passzívnál lőtt Görbicz, a kapusról pattant ki oldalra. Görbicz a bal szélről lőtt szenzációs gólt, szinte az alapvonalról pattintott a hosszúba. 28–23
52. perc: Milanovic révén a horvátok gólra váltották emberelőnyüket, Zácsikot küldték ki. 27–23
51. perc: Szucsánszki is megszerezte első gólját a mai mérkőzésen. 27–22
50. perc: Cifrához nem jutott el a labda, a túloldalon Havic lövése a kapufáról Kiss lábára pattant, onnan pedig mellé.
49. perc: Milanovic átemelte Kisst, szépítettek a horvátok. A túloldalon Zácsik 9 méterről húzta vissza a jobb felsőbe. 26–22
48. perc: Kiss bravúrja után Szucsánszki harcolt ki hetest. Görbicz be is vágta, ahogy eddig mindet. 25–21
47. perc: Kiss Éva újabb védése nagyon kellett, főleg hogy a túloldalon Zácsik a jobb felsőbe lőtt. 24–21
46. perc: Jót tett az időkérés a vendégeknek, Penezic hozta fel kettőre a horvátokat. 23–21
46. perc: Horvát időkérés Görbicz találata után.
46. perc: Görbicz magabiztosan lőtt a jobb alsóba. 23–20
45. perc:
Cifra harcolt ki hetest.
44. perc: Emberhátrányban is ment, Görbicz talált be, fontos gól. 22–20
43. perc: Milanovic hozta fel egy gólra a horvátokat. 21–20
42. perc: Rossz lövés nálunk, amiből gyorsan kontráztak a horvátok, Zebic pedig kihasználta a ziccert. A túloldalon Zácsik dobta meg 6. gólját a meccsen. 21–19
41. perc: Hosszas horvát támadás végén Penezic volt eredményes. 20–18
39. perc: Kiss védése után Görbicz indította Bognár-Bódi Bernadettet, aki be is dobta a ziccert. 20–17
38. perc: Tomori belelőtte Zdericbe, majd Zácsik védekezett remekül, mienk lett a labda. A túloldalon belemenést fújtak Zácsik ellen.
37. perc: Masszívan védekeztek a horvátok, meg is szerezték a labdát. Kristina Elez lőtt mellé.
36. perc: Sonja Basic használta ki a védelmi megingásunkat. 19–17
35. perc: Tomori tört be Zácsik passzával, szép gól. 19–16
34. perc: Újabb Kiss-védés, egyelőre jól megy a Herrt váltó kapusnak.
33. perc: Bognár-Bódi lőtt mellé.
32. perc: Gyönyörű horvát gól, Jezic két védő szorításában háttal volt eredményes. 18–16
31. perc: Kiss Éva védésével indult a félidő, a túloldalon Zácsik talált be, már a meccsen ötödször. 18–15
31. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

30. perc: Tomori lőtt hatalmas gólt, ezzel zárult az első félidő! 17–15
29. perc: Tomori lövése célt tévesztett, a horvátok Anita Gace révén szépítettek, a szélső a jobb oldalról dobott gólt. 16–15
28. perc: Szucsánszki szép bejátszásával Cifra fordult be és lőtt a rövid alsóba, a túloldalon a szélről jött a válasz. 16–14
27. perc: Horvat a kapufát trafálta telibe Herr piszkált bele a lövésbe.
26. perc: Zácsik gólja után időt kértek a horvátok.
26. perc: Penezic lövését védte Herr, a túloldalon Zácsik passzívnál lőtt óriási gólt. 15–13
25. perc: Penezic harcolt ki hetest, ismét Zebic állt a labda mögé és ezúttal sem hibázott, a jobb felsőbe bombázott. A túloldalon Cifra talált be tetszetős támadás végén. 14–13
24. perc: Horvat lőtt felé passzívnál, majd Tomori emberelőnyben mellé lőtt, kicsit elkapkodta.
23. perc: Tomori betalált, közben lerántották a nyakánál fogva, így Vesna Milanovicot kiállították. 13–12
22. perc: Vesna Milanovic a beálló helyéről volt eredményes, majd Zebic már egyenlített. 12–12
21. perc: Közelebb zárkóztak a horvátok, de ismét Vincze állította vissza a kétgólos különbséget. 12–10
20. perc: Horvat törte meg a csaknem három perce tartó gólcsendet, a túloldalon Vincze Melinda Görbicz remek passzát dobta be a szélről, a bal felsőbe bombázott. 11–9
19. perc: Eladott labda nálunk, a horvátok pedig kapufát lőttek. Kapkodóvá vált a játék.
18. perc: Tomori blokkolta Penezic lövését, majd Cifra is jól védekezett, a horvát támadás végén pedig újra Herr hárított.
17. perc: Fontos Herr-védés, a bal alsóból piszkálta ki a labdát, majd a túloldalon Zácsik bombagólt szerzett ezúttal. 10–8
16. perc: Cifra faultja sárga lapot ért, majd Zácsik szerzett labdát és bevágta a ziccert. 9–8
15. perc: Tomori lövése nem talált utat a kapuba.
14. perc: Maja Zebic átemelte Herrt hetesből. 8–8
13. perc: Horvat a bal oldalról talált be, majd Görbicz eladta a labdát. 8–7
12. perc: Felzárkóztak egyre a horvátok, Andrea Penezic bombázott a felső sarokba, majd Tomori válaszolt a túloldalon. 8–6
11. perc: Jezic beállóból talált be. 7–5
11. perc: Három közte, Cifra Anita volt eredményes. 7–4
10. perc:
Belemenés, miénk lett a labda.
9. perc: Görbicz szerzett labdát, és nem is hibázott. 6–4
8. perc: Meglett az egyenlítés, Bognár-Bódi talált be, majd Görbicz cunderjával átvettük a vezetést. 5–4
7. perc: Basic lőtt a bal alsóba. 3–4
5. perc: Horvát lépéshiba, majd Tomori lövését védték, Basic egyenlített. 3–3
4. perc: Herr kis híján megfogta Zebic hetesét, de becsorgott a labda. 3–2
4. perc: Bognár talált be, két góllal megléptünk. 3–1
3. perc: Mayer harcolt ki hetest, Görbicz pedig értékesítette, a kapusról pattant be. 2–1
3. perc: Jött az egyenlítés, Lidija Horvat révén. 1–1
2. perc: Zácsik lőtt középre, a felső sarokba. 1–0
1. perc: Egy Herr-védéssel indult a meccs.
1. perc:ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!
A brazil válogatott a norvégokat is legyőzték, így a mérkőzés tétje a második hely volt a Provident-kupán.
A csapatok már a pályán, a himnuszok is felcsendültek.
Üdvözöljük olvasóinkat a Magyarország–Horvátország női kézilabda-mérkőzés szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!