Női kézi: Orbán Annamária négyéves eltiltást kapott

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.04.20. 12:06
null
Orbán négyéves eltiltást kapott (Fotó: siofokkc.hu)
A HUNADO doppingbizottságának április 19-i határozata értelmében a Siófok női kézilabdacsapatának játékosát, Orbán Annamáriát március 1-jétől négyéves időtartamra eltiltották.

Mint ismert, Orbánnal szemben doppingvétség elkövetésének alapos gyanúja merült fel, ezért az MKSZ az etikai és fegyelmi albizottsága március 3-án felfüggesztette a játékengedélyét. A játékos kérte a B-minta vizsgálatát, de az is pozitív lett. A Bors korábban arról írt, Orbán kokainozhatott.

A doppingolással kapcsolatos fegyelmi vizsgálat végén Orbán Annamáriát „március 1-jétől négyéves időtartamra eltiltották a versenyrendszerben szervezett versenyen, vagy sportszövetség, sportszervezet versenynaptárában egyébként szereplő versenyen és sportszervezet, sportszövetség által szervezett edzésen, edzőtáborban való részvételtől. Az eltiltás hatálya alatt a sportoló sportszakemberként sem tevékenykedhet. A határozat nem jogerős.”

A mostani büntetés a 34 éves székelyudvarhelyi születésű, korábbi 16-szoros magyar válogatott játékos karrierjének végét jelentheti.

Legfrissebb hírek

Adrian Mutu: Ha nincs a kokain, megnyerhettem volna az Aranylabdát

Minden más foci
45 perce

Mellrák elleni gyógyszerrel bukott le az orosz kötöttfogású birkózó

Birkózás
23 órája

Tanítványok doppingolása és tiltott szer birtoklása miatt atlétikai edzőt tiltottak el

Atlétika
2025.03.18. 18:26

Kenderesi a hazugságvizsgálatot is vállalja az igazáért

Úszás
2025.03.18. 09:12

Tiszeker: Kenderesiék csak egy eltérést magyaráztak meg a hatból

Úszás
2025.03.04. 17:25

Manipulált dokumentumokat nyújtott be a CAS-hoz a HUNADO – ezt állítja Kenderesi ügyvédje

Úszás
2025.03.03. 18:14

Kenderesi Tamás: Soha életemben nem doppingoltam

Úszás
2025.03.01. 07:13

Pozitív doppingtesztet adott a Frankfurt Marathon kétszeres bajnoka

Atlétika
2025.02.24. 16:38
Ezek is érdekelhetik