Női kézilabda: Tóth Tímea a góllövőlista élén az alapszakasz után, nincs győri az élbolyban

2011.03.31. 14:01
A Vác és az Érd csapatában sem fukarkodott <br />a gólokkal Tóth Tímea (Fotó: Szabó Miklós)
Vége ért az alapszakasz a női kézilabda NB I-ben, s egyvalamiben biztosan nem változott a helyzet, ismét Tóth Tímea nevével kezdődik a góllövőlista. Az átlövő lendületét a szezon közbeni csapatcsere sem törte meg. Érdekesség, hogy nincs győri az élbolyban, ellenben három fradista is ott van a top 10-ben.

„Az Érddel sajnos nem sikerült megvalósítani a minimális célt, azaz a nyolcba kerülést – nyilatkozta Tóth Tímea, hozzátéve, jövőre sem adnák alább, szeretnék is megerősíteni a csapatot – Hogy maradok-e, arról nem szeretnék beszélni, de nagy a valószínűsége. Nagy dolog, hogy Érdre tudtam igazolni a szezon közepén, úgyhogy tartozom annyival, hogy a nehéz helyzetben én is segítek. Nem volt könnyű váltani. Vácon inkább győztünk, mint veszítettünk, Érden már a döntetlen is siker volt, az erősebb csapatokkal nem tudtuk tartani a lépést, de sokat dolgozunk, és jó úton járunk.”

A Bajnokok Ligájában is vitézkedő győriek győzelme borítékolható a hétvégére, és a bajnokságban sem valószínű, hogy bárki megállítaná őket, ennek fényében pedig igazán meglepő, hogy a góllövőlistán nem találni győri játékost az első tízben. Az első zöld-fehér játékos „természetesen” Görbicz Anita, aki száz góljával a 14. helyen fejezte be az alapszakaszt. A 2007–2008-as szezon gólkirálynője szerint a csapat egyenletes teljesítménye áll a mögött, hogy a győriek kiszorulnak ebből a kategóriából.

„A góllövőlista híven tükrözi a csapategységünket, azt, hogy nem egy emberre épül a támadómunkánk, hanem mindenkire szükség van. Törvényszerű az is, hogy kisebb csapatoknál egy-egy játékosra nagyobb teher hárul, többet kell vállalnia, ezért többnyire ő lövi a gólokat, esetleg a heteseket is – mondta Görbicz Anita, aki a Bajnokok Ligája góllövőlistáján 79 találattal a harmadik. Hozzátette, az is benne lehet a „Győr-szegény” első tíz helyezésben, hogy az ETO nagyágyúi a bajnokságban viszonylag keveset játszanak egy-egy találkozón. – A kezdősorunk, ha lehet ilyet mondani, általában nagyjából tíz percet játszik bajnokin, ötven perc pedig a fiataloknak jut arra, hogy bizonyítsanak, ők többnyire élnek is a lehetőséggel.”

A TELJES CIKKET ELOLVASHATJÁK A CSÜTÖRTÖKI NEMZETI SPORTBAN, AMELYBEN A MÁSODIKKÉNT ZÁRÓ FERENCVÁROS RÉSZÉRŐL SZUCSÁNSZKI ZITA ÉRTÉKELI A SZEZONT!

GÓLLÖVŐLISTA – HÁROM FRADISTA A 2011-ES TOP TÍZBEN
1. Tóth Tímea Vác, ÉTV-Érdi VSE 188 (66)
2. Krisztina Triscsuk Alcoa FKC RightPhone 153 (35)
3. Ferling Bernadett Dunaújvárosi Regale Klíma 144 (15)
4. Szepesi Ivett Siófok KC 142 (60)
5. Olha Nikolajenko Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE 138 (40)
6. Weigel Zita UKSE Szekszárd 126 (52)
7. Mehlmann Ibolya Veszprém Barabás KC 120 (11)
8. Kovacsicz Mónika FTC-Rail Cargo Hungaria 115
9. Szucsánszki Zita FTC-Rail Cargo Hungaria 115 (27)
10. Tomori Zsuzsanna FTC-Rail Cargo Hungaria 114 (23)
(Zárójelben a hetesből elért gólokat tüntettük fel)
AZ ELMÚLT ÖT ÉV GÓLKIRÁLYNŐI
2010–2011 Tóth Tímea Vác, ÉTV-Érdi VSE 188 (66)
2009–2010 Tóth Tímea Váci NKSE 225 (88)
2008–2009 Sopronyi Anett Tajtavill-Nyíradony 184 (56)
2007–2008 Görbicz Anita Győri Audi ETO KC 158 (76)
2006–2007 Veszeli Judit Váci NKSE 203 (56)
A LEBONYOLÍTÁS

Az alapszakasz első helyezettje a negyedikkel, a második a harmadikkal játszik elődöntőt, a győztesek a döntőben találkoznak, míg a vesztesek a harmadik helyért játszanak két nyert mérkőzés erejéig.

Az 5–8. helyezett csapatok és a 9–12. helyezettek 4, 3, 2, 1 bónuszponttal indulva hatfordulós rájátszásban szerepelnek.