A Debrecen a nagyszünetben még vezetett Szolnokon

2012.01.14. 19:56
Az Albacomp simán hozta a kötelező hazai győzelmet a Szeged ellen (Fotó: Szabó Miklós)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 15. fordulójában a Debrecen a nagyszünetben egy ponttal vezetett az európai kupaporondon még versenyben lévő Szolnok ellen, ám a második félidőben robbantott az Olaj, és végül 25 ponttal nyert. Az Albacomp, Falco, Körmend dobogón lévő hármas pályaválasztóként biztosan győzött, és igen közel járt a száz ponthoz.

SZAVAZÁS

Megvédi-e férfi kosárlabdabajnoki címét a Szolnok?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Szolnok–Debrecen

Egy félidő ráment arra, amíg a bajnok magához tért. A debreceniek ugyanis két negyeden át kimondottan jó játékkal elkábították vendéglátóikat. A hajdúságiak az első negyedet követően megszerzett négypontos előnyükből egyet a nagyszünetre is megtartottak, de aztán elfáradtak, a házigazdák meg rendezték végre soraikat. A tizennégy ponttal (26–12) megnyert harmadik negyeddel a Szolnok elément egy izgalmas hajrának, főként úgy, hogy a lendület a záró játékrészre (26–14) is kitartott .

A tíz napja Jászberényben nyögvenyelősen, egy ponttal (89–88) győző Szolnoknak láthatóan nehéz kezelni a kétfrontos helytállást, az Olaj kedden Franciaországban szenvedett 21 pontos vereséget az Eurochallenge-ben.

Albacomp–Szeged

A fehérváriak az első negyedben ponterősen támadtak (27 szerzett pont), a másodikban inkább a védekezésük működött olajozottan (11 kapott pont), így a hosszú pihenőre 12 pontos előnnyel vonulhattak. A záró játékrészhez érve már végképp lőtávolon kívülre került az Albacomp (64–45), így a hajrára kevés izgalom maradt a találkozó végkimenetelét illetően. A fehérváriak közel jártak ahhoz, hogy száz pont fölé kerüljenek még úgy is, hogy csak Keller Ákos jutott húsz pont fölé. Igaz, hatan értek el kétszámjegyű dobóteljesítményt.

Körmend–Nyíregyháza

Az első negyedben szerzett négypontos előnyéhez a másodikban további tizenhetet tett hozzá a Körmend, a Nyíregyháza kevés ellenállást tanúsított, hazai oldalon különösen Rashad Bell és Darian Townes villogott akkor, illetve azután is. A körmendieket egyetlen „veszély" fenyegette a hajrában, és az nem a Nyíregyháza volt, hanem az, hogy száz dobott pont fölé kerülnek. Végül nem jött össze, megálltak 97-nél, de a hazai drukkerek szerint valószínű ennél nagyobb baj soha ne történjen velük. Főként, ha az ellenfél kevesebbet termel náluk...

Szombathely–Zalaegerszeg

Jó rajtot vette az első negyedben a Falco, a sereghajtó a nagyszünetre már 18 pontos hátrányba került (53–35). A harmadik negyed végén érett a teljes K.O., illetve a szombathelyiek százpontos estéje, de a ZTE a 21–13-ra megnyert utolsó játékrésszel végül tisztes vereséget harcoltak ki.

Kecskemét–Pécs

Az első negyed végére megszerzett négypontos előnyét a pontokban tartalmas második felvonást követően is meg tudta őrizni a Kecskemét. A Pécs a záró felvonás előtt már hétpontos hátrányba került, a hajrára mindkét oldalon a védekezésre koncentráltak a felek, ennek következtében kevés volt a pont, a fáradtság miatt meg a technikai hiba, az elvétett dobás, így nem változott a különbség, az utolsó perceknek már nem volt túl nagy éle.

Atomerőmű–Sopron

A soproniak alaposan meglepték a paksiakat az első negyedben (a vendégek 19–18-ra vezettek), de időben ébredtek a házigazdák, akik a 25–14-re megnyert második negyeddel már tízpontos előnyhöz jutottak a nagyszünetre. A hosszú pihenőt követően növelte a csapásszámot, és így előnyét az Atomerőmű. A Kámán Tamás, Lorenzo Williams, Hernold Gardner trió ponterős játékára alapozva végül – feledtetve a kezdés nehézségeit – magabiztosan, húsz ponttal győzött.

Jászberény–Kaposvár

Egy negyeden keresztül élt a vendégek reménye, de aztán a másodikban már a házigazdák domináltak, így a félidőre megléptek (47–35). A végül 27 pontig jutó Rastko Dramicarin vezérelte jászberényiek a folytatásban döntően a második felvonásban megszerzett előnyükre ügyeltek, sikerrel.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–FACTUM SPORT DEBRECEN 97–72 (19–23, 26–23, 26–12, 26–14)
Szolnok, 1165 néző V: Benczur T. Jakab L. Jurák K.
OLAJ KK: TROTTER 15/3, MILLS 28/21, Horváth Á. 15/9, Nikolov 10, BÁDER 13. Cs: Grebenár 5, Fodor M. 7/6. Soós 2, Gaál 2. Szakmai igazgató: Pór Péter.
DEBRECEN: INGRAM 20/6, Perrin 14, Mondzinger 5/3, Schachtner 5, SZABÓ M. 19. Cs: Boros G. 5/3, Takács D., Papp T. 3/3, Kovács I., Stretea 1. Edző: Raúl Jimenez.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–2, 8. p.: 17–16, 14. p.: 33–30, 19. p.: 43–43, 23. p.: 45–52, 28. p.: 67–58, 34. p.: 80–64, 38. p.: 93–66.
Pór Péter: – Az első félidőben nem koncentráltunk eléggé, ezért vezetett az Debrecen. A fordulást követően szigorítottunk a védekezésünkön, és végül magabiztos 25 pontos győzelmet arattunk.
Raúl Jimenez: – Mintegy 25 percig jól játszottunk, ám, ha meccset akarunk nyerni, ez kevés, tovább kell fokoznunk a tempót. A jó erőkből álló Szolnok pedig hozta a kötelező győzelmet.
ALBACOMP FEHÉRVÁR–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 96–68 (27–18, 14–11, 23–16, 32–23)
Székesfehérvár, 1945 néző. V: Forray, Török R., Németh
ALBACOMP: SIMON B. 14/3, El-Amin 15/6, Hollis 13, KELLER Á. 21, Chism 14. Cs: HENDLEIN 12/6, SUPOLA 4, Bódi, Juhos, Madár 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
SZEGED: Drahos 8/6, Levy 12, TANÁCS 11/6, Ivosev 16/3, Dukics 13/3. Cs: Vida 5, Csorvási L. 3. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–7. 5. p.: 14–7. 9. p.: 23–9. 14. p.: 29–22. 17. p.: 34–28. 21. p.: 34–48. 24. p.: 47–37. 28. p.: 56–43. 32. p.: 70–48. 35. p.: 85–59. 38. p.: 93–61.
Dzunics Braniszlav: – Folyamatosan felőröltük a riválisunk ellenállását. Sok energiával játszottunk, ez néha azzal járt, hogy hibáztunk. A lényeg az, hogy keményen megdolgoztunk a sikerért.
Fodor Péter: – A tabellán elfoglalt helyezésünk és a jelenlegi állapotunk egyértelműen tükröződik az eredményen. Sok hibát vétettünk és ez nagyban befolyásolta a végeredményt. Nekünk nem itt, hanem Debrecenben kell nyernünk.
FORTRESS KÖRMEND–MARSO-VAGÉP NYKK 97–68 (22–18, 30–13, 19–20, 26–17)
Körmend, 1800 néző V: Cziffra, Gorka, Tőzsér
KÖRMEND: MLADENOVIC 12/3, Németh 8, Fodor 4, BELL 28/6, TOWNES 22. Cs: Ferencz 6/6, Ruják 2, Dávid 2, Cseh , SONYÁK 11/9, Sömenek 2, Csapai. Edző: Sabáli Balázs
NYÍREGYHÁZA: Fekete 7, Polyák 2, MOHÁCSI 13/3, Miskovic 11, KANDIC 14/6. Cs: László 2, Sitku 11/3, Pavlovic , Jakab , PAPP 8/3. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 6. p.: 12-10. 9. p.: 19-12. 12. p.: 26-20. 18. p.: 46-29. 24. p.: 59-35. 28. p.: 68-45. 32. p.: 73-51. 35. p.: 82-57
Kipontozódott: Sitku 40. p.
Sabáli Balázs: – Kicsit nehezen indult számunkra a mérkőzés, de a második negyedben agresszíven védekeztünk, és ennek köszönhetően megnyugtató előnyre tettünk szert. Voltak akadozó, és gyengébb periódusaink, de mindenki pályára tudott lépni és Sonyák Béla 10 perc alatt alaposan meghálálta a bizalmat.
Ferenczi Tamás: – Jól kezdtünk, de a második negyedben volt egy rövidzárlatunk, amikor a Körmend elment húsz ponttal. A második félidőben próbáltunk felzárkózni, de csak részsikereink voltak, gratulálok a hazaiaknak.
FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 95–71 (24–15, 29–20, 29–15, 13–21)
Szombathely, 2300 néző. V: Vígh, Szabó G., Balog Gy.
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 15/6, Simon L. 9/3, Will 10, SZABÓ ZS. 17/9, PANTELICS 15/3. Cs: JANCSIKIN 14/6, Szanati 5, Jarosevits 2, Nárai 2, HARAZIN 6, Simon B. Edző: Bencze Tamás
ZTE: Perine 16, GÁSPÁR 16/3, Whitworth 3, Tóth G. 9, Kinter 11. Cs: Vertetics, Baki 7/3, BŐDÖR 7/3, Kertész 2. Edző: Kis Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–6. 7. p.: 14–8. 13. p.: 30–17. 16. p.: 42–27. 23. p.: 63–39. 27. p.: 71–41. 33. p.: 86–52. 36. p.: 88–58
Kipontozódott: Kinter (40. p.)
Bencze Tamás: – Az első három negyedben kifejezetten jó ritmusban játszottunk, amivel elégedett is vagyok, az utolsó játékrészben viszont rosszul védekeztünk, ezen feltétlenül javítanunk kell, mert az igazi rangadóink majd most következnek.
Kis Attila: – Nagyon rossz teljesítményt nyújtottunk a mérkőzésen, főként az első félidőben hibáztunk rengeteget, a Falco egyértelműen jobb volt.
KECSKEMÉT SE–PVSK-PANNONPOWER 68–61 (18–14, 20–20, 19–16, 11–11)
Kecskemét, 800 néző. V: Pálla, Papp P., Boros T.
KECSKEMÉT: Wittmann 13/6, VUKADINOV 18, Djeraszimovics 6/3, DÉNES 6/6, Csorvási 4. Cs: Bencze 4, Kelley 9/3, Hegedűs G. 8. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
PÉCS: Csabay 11/6, DOYNE 24/6, Kovács P. 4, Tóth N. 7/3, Eilingsfeld. Cs: Vaszojevics 13/3, Lepsényi 2, Deák A. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5–0. 6. p.: 7–9. 8. p.: 15–14. 13. p.: 22–19. 16. p.: 27–23. 18. p.: 31–23. 23. p.: 43–39. 27. p.: 48–45. 33. p.: 58–54. 37. p.: 64–55.
Kipontozódott: Lepsényi (30.), Bencze (36.)
Sztojan Ivkovics: – Nem játszottunk jól, nagyon idegesek voltunk. A legfontosabbat ugyanakkor elértük: győztünk.
Csirke Ferenc: – A vereség ellenére elégedett vagyok, erre a játékra lehet építeni. Büntetőkben és centerposzton a faultokban sokat hibáztunk.
ATOMERŐMŰ SE–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK-SOPRONI KC 82–62 (18–19, 25–14, 21–11, 18–18)
Paks, ASE Sportcsarnok, 800 néző. V: Kapitány G., Király L., Vétek F.
ASE: L. WILLIAMS 18/6, N. Williams 7/6, Vojvoda 5, KÁMÁN 13/9, Tóth 9. Cs: GARDENER 14, Körtélyesi 4, Morgen 9/3, Ko-vács Ákos 3/3, Kerpel-Fronius, Czinger. Edző: Völgyi Péter
SOPRON: Thomas 10, RUBIN 20/9, Molnár 7/3, Gombás, Egemonye 9. Cs: Boldizsár 8/6, Lakatos 2, Keresztes 1, Takács 5/3, Vesztergom. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–4, 15. p.: 32–22, 25. p.: 49–39, 35. p.: 71–53.
Völgyi Péter: – Helyenként látványos és jó játékkal szereztük meg a győzelmet. Próbáltuk mindenkinek megtalálni a helyét az új felállásban. Gardener bemutatkozása jól sikerült.
Meszlényi Róbert: – Sajnos az ASE-nak stabil lett a védekezése az új játékossal, ma ez volt a reális eredmény.
JÁSZBERÉNYI KSE–KAPOSVÁRI KK 86–76 (16–14, 31–21, 19–20, 20–21)
Jászberény, 500 néző. V: Földházi T., Gál J., Rácz Zs.
JÁSZBERÉNY: Szögi 6, Hodges 13/3, AUSTIN 17/9, DRAMICSANIN 27/12, Horti 7. Cs: SORMAZ 9/6, Fülöp 2, Borszéki 3/3, Medve 2, Helmeczi, Wehner, Kovács A. Edző: Horváth Balázs.
KAPOSVÁR: Wilson 8, Szőke 3/3, RAIVIO 28/12, Lekli 10/6, FEY 16. Cs: Koma 2, Kiss K., Kutasi 1, Kovács S. 8/6, Mihalics, Bíró, Fónai. Edző: Fekete Ádám.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-2, 8. p.: 12-9, 14. p.: 22-22, 18. p.:33-26, 24. p.:55-40 , 28. p.:59-45, 34. p.: 74-61, 38. p.: 81-74.
Horváth Balázs: – Csalóka az eredmény, mert a második negyedtől végig kézben tartottuk az irányítást. Úgy néz ki, fekszik nekünk a Kaposvár játéka, hiszen másodszor győztünk ellenük a bajnokságban.
Fekete Ádám: – A mai meccsen csak 10-15 percet kosárlabdáztunk, s ez kevés volt a sikerhez. Gratulálok a Jászberénynek győzelméhe