Az Albacomp nem bírta a hajrát Szombathelyen

2011.10.27. 20:43
Kálmán László (alul) és a Falco nem küzdött hiába (Fotó: Szabó Miklós)
Elszenvedte első vereségét a férfi kosárlabda NB I-ben az Albacomp, miután a 4. forduló csütörtöki mérkőzésén 84–82-re kikapott a Falco otthonában. A mérkőzés nagy részében a vendégek vezettek, de a Falco az utolsó negyedben fordítani a tudott a 24 pontig jutó Djordje Pantelics vezérletével.

A Falco 6–0-val kezdte a meccset, de az első negyed után már a fehérváriaknál volt az előny (20–24), amit a nagyszünetig a vendégek tovább növeltek (37–45). A Falco azonban nem hagyta magát leszakítani, sőt többször is két pontra megközelítette ellenfelét. A szerb center, Djordje Pantelics és az amerikai Chad Timberlake vitte a hátán a szombathelyieket, de a rutinos Kálmán László is nagyon hasznosan játszott.

Az utolsó játékrésznek ennek ellenére az Albacomp hétpontos előnnyel vághatott neki, pedig a vendégek egyik erősségének számító Muhammad El-Amin pocsék napot fogott ki, 19 dobásából mindössze három volt jó.

A Damian Hollis, Simon Balázs, Keller Ákos trió viszont hozta magát, és úgy tűnt, ez is elég lehet a fehérvári sikerhez. Dzunics Braniszlav csapata ugyanis a 38. percben is még négy ponttal vezetett (75–79), ám egy 6–0-s sorozattal a Falco fordítani tudott. Az utolsó percben Bódi Ferenc triplájával még visszavette a vezetést az Albacomp, a végszót azonban Pantelics mondta ki, aki szintén egy hárompontossal megnyerte a meccset együttesének, mivel a legvégén El-Amin triplakísérlete sikertelennek bizonyult.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ
FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–ALBACOMP FEHÉRVÁR 84–82 (20–24, 17–21, 23–22, 24–15)
Szombathely, 1900 néző. V: Kapitány, Farkas G., Szabó G.
FALCO: KÁLMÁN L. 15/3, Simon L. 2, TIMBERLAKE 19/3, Szabó Zs. 12, PANTELICS 24/6. Csere: Jancsikin 6/3, Harazin 2, Szanati 2, Jarosevits 2
ALBACOMP: SIMON B. 16, El-Amin 5, HOLLIS 19/3, Keller Á. 14, Chism. Csere: Hendlein 7/3, Juhos 6/6, Madár A. 6/6, Bódi 7/3, Supola 2
Az eredmény alakulása. 2. p.: 6–0. 4. p.: 8–7. 9. p.: 17–22. 13. p.: 26–30. 16. p.: 26–37. 18. p.: 33–37. 19. p.: 34–43. 22. p.: 40–48. 24. p.: 48–50. 27. p.: 54–56. 29. p.: 56–63. 33. p.: 66–71. 36. p.: 68–75. 37. p.: 75–77. 40. p.: 81–79
Kipontozódott: Simon L. (36. p.)
Bencze Tamás, a Falco edzője: – Nagyon akartuk ezt a győzelmet, fontos volt, hogy a játékosok végig hittek benne, és a végén ez meg is hozta a sikert. Szanati Matyi két jó büntetője után biztos voltam benne, hogy nyerünk.
Dzunics Braniszlav, az Albacomp edzője: – A végjátékban sokkal jobb volt a Falco, bár addig mi sem játszottunk rosszul. A végén minden egy dobáson múlt, és az a hazaiaknak sikerült. Védekezésünkről csak annyit, hogy nagyon sok hiba volt benne.
1. Kecskeméti KSE 3 3 247–166 1.000
2. Szolnoki Olaj 3 3 273–184 1.000
3. MJUS-Fortress Körmend 3 3 284–204 1.000
4. Atomerőmű SE 3 3 277–250 1.000
5. Falco-Szova KC Szombathely 4 3 1 315–300 0.875
6. Albacomp 4 3 1 356–272 0.875
7. Soproni KC 3 1 2 225–252 0.667
8. Jászberényi KSE 3 1 2 215–241 0.667