Előnyben az Albacomp a bronzpárharcban

2012.05.17. 20:42
Az El-Amin (5), Simon (4), Hollis (11) hármas összesen 49 ponttal terhelte meg a körmendi kosarat (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kosárlabda NB I rájátszásának harmadik helyéért vívott párharc első felvonását az Albacomp hazai pályán 75–64-re legyőzte a Körmendet.

Az elődöntőben a fehérváriak a Szolnok ellen három, a körmendiek a Falco ellen négy mérkőzésen maradtak alul. A két csapat alapszakaszbeli párharca során a 2. helyen záró Albacompnak volt több oka az elégedettségre, hazai pályán 16 pontos hátrányból fordítva nyert (72–69), Körmenden pedig már 37 ponttal is vezetve, kiütötte vendéglátóját (95–71).

Az ez utóbbi találkozón 30 pontot szóró Muhamad El-Amin ezúttal sem lehetett sok panasz, bár ezúttal megragadt 20 egységnél, így is a mezőny legeredményesebbjeként zárt.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, Ferencz Csaba és Darian Townes vezetésével a 7. percben már több mint tíz ponttal vezettek (8–19), és bár a hazaiak folyamatosan közeledtek, még három perccel a félidő vége előtt is a Körmend vezetett (28–30).

Wayne Chism duplája után Damian Angelo Hollis gyors egymásutánban szerzett hat válasz nélküli pontjával kezdett ellépni vendégétől az Albacomp (36–30), a leszakítás azonban nem jött össze, sőt, a 26. percben Rashad Bell kosarával ismét fej-fej mellett haladtak a csapatok (42–42).

Az igencsak pontszegény találkozó utolsó negyede hárompontos hazai előnnyel (51–48) indult, de Townes büntetői után ismét a vendégek álltak nyerésre (51–52). A találkozó során utoljára…

Jött ugyanis ismét Hollis egy triplával, majd El-Amin is beszórt egyet, és Simon Balázs kétpontosával megnyugtató előnyre tettek szert a hazaiak (61–53), amelyet a találkozó végéig meg is őriztek. Folytatás vasárnap Körmenden.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT
ALBACOMP FEHÉRVÁR–LAMI-VÉD FORTRESS KÖRMEND 75–64 (17-24, 19-9, 15-15, 24-16)
Székesfehérvár, 2000 néző. Vezette: Pálla, Forrai, Szabó G.
ALBACOMP: SIMON B. 14/3, EL-AMIN 20/6, HOLLIS 15/6, Keller Á. 9, Chism 10. Cs: Bódi 2, Hendlein, Supola 5/3, Juhos. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND: Mladenovics 5/3, Sonyák, FERENCZ 16/12, BELL 17, Townes 14 Cs: Németh I. 7/3, Eilingsfeld, Fodor G. 5/3, Cseh, Csapai. Edző: Zoran Martic
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-9, 8. p: 12-19, 12. p.: 20-15, 15. p.: 26-27, 18. p.: 33-30, 22. p.: 40-35, 26. p: 42-42, 29. p.: 49-46, 32. p.: 51-51, 35. p.: 63-56, 38. p.: 70-62.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Albacomp Fehérvár javára
Dzunics Braniszlav: – Eléggé görcsösen játszottunk, a második negyedtől elkezdtünk védekezni, tudtuk kontrolálni a lepattanókat a saját palánkunk alatt. A negyedik negyedben nagy energiákat mozgósítottunk, bejöttek a külső dobásaink, ez, pedig döntőnek bizonyult.
Zoran Martic: – Jól kezdtük a mérkőzést, a második negyedbeli hibáinkat azonban kihasználta az Albacomp, és fordított, majd a folytatásban sem sikerült, azt a játékot nyújtanunk, mint az elején.