Férfi kosár NB I: ráijesztettek az éllovasra, 40-es negyed volt a válasz

2012.02.25. 19:50
Munkában a sötét mezes szolnoki védelem Pécsen (Fotó: Fuszek Gábor)
A papírforma jegyében alakultak az eredmények a férfi kosárlabda NB I szombati 20. fordulójában: az esélyesek nyertek, igaz, az első-második helyen haladó Falco, Szolnok kettősnek voltak nehéz pillanatai. Mindkét csapat a harmadik negyedben fordított, a szombathelyiek 40 pontot hintettek abban a tíz percben!

Bár Kálmán László az elején helyére küldött egy tekintélyt parancsoló triplát, az első negyed jobbára a vendég soproniak kedve szerint alakult, Janou Rubin és Benson Egemoye büntetői után a 8. percben már kilenc ponttal vezettek (12–21). A Falco vissza-visszakapaszkodott, a 16. percben mégis tízpontosra nőtt a hátránya (31–41).

A második félidő elején Kálmán és Djordje Pantelics vezérletével 10–0-s ostromot vezetett a vasi csapat, és Will Tamás közeli találatával át is vette a vezetést (51–50). Ekkor öt pont erejéig még ijesztett egy utolsót a Sopron, aztán már nem volt könyörület, Kálmán újabb 10–0-s szombathelyi attakot komponált.

S miután Chad Timberlake is bezúzott egy triplát, majd bevert két büntetőt, gyakorlatilag eldőlt a meccs (76–64). A Falco 40 pontot szórt a harmadik negyedben! A hazaiak lendülete nem hagyott alább, végül meglett a százas is, az utolsó kilenc pont már a Soproné lehetett.

A címvédő Szolnok 8–7-re vezetett Pécsen, de az első negyed végén ugyanolyan bajban volt, mint a Falco (21–12). A sorsdöntő nemzetközi kupameccsre készülő bajnok lassan megkezdte a felzárkózást, és a harmadik negyedben megfordította az állást, még ha nem is olyan látványosan, mint vasi riválisa.

Az Atomerőmű mindössze húsz pontot engedélyezett a Kaposvárnak az első félidőben, nem csoda, hogy simán meg is nyerte a mérkőzést.

A Körmend a második félidő elején pumpálta húszpontosra előnyét a Debrecen ellen, Rashad Bell két közeli dobása után már húsz fölött volt (58–34), és végül harmincpontosnál nagyobb különbséggel nyert.

Az Albacomp és a Jászberény nem nagyon foglalkozott a védekezéssel, a fehérváriak már a harmadik negyed végén hetven pont felett kalandoztak, és ha a záró negyedben kissé le is fékeztek, győzelmükhöz nem férhetett kétség.

A Kecskemét is hozta szokásos hazai formáját, magabiztosan győzte le a szegedieket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 20. FORDULÓ

FALCO-SZOVA KFC SZOMBATHELY–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SOPRONI KC

103–89 (20–21, 18–26, 40–19, 25–23)

Szombathely, 2800 néző. V: Földházi, Balog, Pozsonyi
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 23/6, Szanati, WILL 15/6, Szabó Zs. 11/3, PANTELICS 17/9. Cs: Jancsikin 2, Harazin 9, TIMBERLAKE 26/6, Jarosevits, Nárai, Simon B. Edző: Bencze Tamás
SOPRON: THOMAS 19/3, Rubin 12, Takács N. 8, Gombás, EGEMONYE 26. Cs: Boldizsár 2, Keresztes 5, Vesztergom 9/6, Lakatos 8/6. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–8. 8. p.: 12–20. 13. p.: 21–27. 16. p.: 30–34. 23. p.: 51–50. 27. p.: 65–60. 33. p.: 84–68. 35. p.: 94–74
Kipontozódott: Jancsikin (35. p.)
Bencze Tamás: – A kényszerű szerkezeti változtatások miatt az első félidőben egyáltalán nem volt ritmusa a játékunknak. A szünet után Chad Timberlake beállásával új impulzusokat kaptunk, amelyeket kihasználva végül is magabiztos győzelmet arattunk.
Meszlényi Róbert: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de a harmadik negyedben szétesett a védekezésünk, és a Falco fordítani tudott. Utána már csak futottunk az eredmény után.

PÉCSI-VSK PANNONPOWER–SZOLNOKI OLAJ KK

74–84 (21–12, 14–21, 23–27, 16–24)

Pécs, 1200 néző. V: Benczur, Forrai, Tóth K.
PÉCS: Kovács P. 8, Doyne 16/6, CSIRICS 19/6, TÓTH N. 17/9, Eilingsfeld 4. Cs: Vaszojevics 4, Lepsényi 6, Bíró. Vezetőedző: Csirke Ferenc
SZOLNOK: Trotter 10/3, MILLS 16, NIKOLOV 22/3, Gay 9/3, BÁDER 17. Cs: Horváth Á. 8/3, Fodor M., Trepák, Soós, Grebenár 2. Vezetőedző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–4. 4. p.: 7–4. 9. p.: 19–10. 13. p.: 23–15. 17. p.: 25–26. 20. p.: 30–30. 23. p.: 37–39. 28. p.: 51–58. 32. p.: 61–60. 34. p.: 61–69. 40. p.: 72–84
Kipontozódott: Lepsényi (39. p.)
Csirke Ferenc: – Harmincöt percig nagyon jól játszottunk, szeretném az idény hátralévő részében ezt a csapatot viszontlátni, és akkor a rájátszásban is lehet esélyünk. Sok sikert kívánok a Szolnoknak keddre!
Pór Péter: – Jól küzdő Pécset győztünk le. A siker kulcsa az volt, hogy a második félidőben szigorítottunk a védekezésünkön, és támadásban is jobban koncentráltunk.

FORTRESS LAMI–VÉD KÖRMEND–FACTUM SPORT DEBRECEN

92–59 (20–17, 23–9, 24–18, 25–15)

Körmend, 1500 néző. V: Pálla, Kapitány, Németh
KÖRMEND: Ruják 13/9, FODOR G. 12/6, FERENCZ 15/15, Bell 14, TOWNES 19. Cs: MLADENOVIC 14/6, Sonyák 5/3, Cseh. Vezetőedző: Zoran Martic
DEBRECEN: INGRAM 22/12, Papp 2, Boros 4, Schachtner 13/3, Szabó 12. Cs: Kovács 4, Vas 2, Pék, Takács, Tóth. Vezetőedző: Raúl Jiménez
Zoran Martic: – Sok problémát okoztak nekünk a betegségek, csak nyolc játékost tudtam forgatni a pályán. Nehéz így negyven percen át jól védekezni. Egy lépéssel már előrébb jutottunk a szerdai kupamérkőzéshez képest, de még a munka elején járunk. A jövő héten már többet tudunk alakítani a játékunkon.
Raúl Jiménez: – Számítottunk arra, hogy nehéz meccs lesz. A körmendiek nagyon jó százalékkal dobták a triplákat, gyakorlatilag ezzel végeztek ki bennünket. Gratulálok nekik a jó dobószázalékhoz és a jó védekezéshez. A körmendi közönség is fantasztikus.

ALBACOMP FEHÉRVÁR–JÁSZBERÉNYI KSE

89–71 (3213, 2119, 1921, 1718)

Székesfehérvár, 1800 néző. V: Györffy P. A., Szabó G., Söjtöry T.
ALBACOMP: SIMON B. 6/3, El-Amin 15/6, Hollis 13/3, HENDLEIN 15/3, KELLER Á. 13. Cs: BÓDI 15/9, Juhos 4, Supola, Chism 8, Gorzsás. Edző: Dzunics Braniszlav
JÁSZBERÉNY: Szögi 6, MEDVE 14, Dramicsanyin 14, Horti 6, AUSTIN 28/6. Cs: Helmeczi, Fülöp, Antal, Kovács A. 1, Borszéki 2. Edző: Horváth Balázs
Az eredmény alakulása: 2. p.: 2–4, 8. p.: 22–8, 12. p: 36–15, 15. p.: 41–26, 18. p: 51–29, 24. p: 57–39, 28. p.: 69–47, 32. p.: 72–55, 35. p: 77–61, 38. p: 83–64
Kipontozódott: Hollis (38. p.)
Dzunics Braniszlav: – Az első félidőben már eldöntöttük a meccset, a szünet után a zóna ellen egy kicsit megállt a támadójátékunk, ekkor sokat hibáztunk, és könnyű kosarakat kaptunk.
Horváth Balázs: – Nagyon rosszul kezdtünk, jelentős előnyt adtunk az Albacompnak, de az első negyedtől eltekintve büszke vagyok csapatomra, mert onnantól pariban tudtunk lenni. Azért jöttünk, hogy csiszoljunk a védekezésünkön, az akaratunkon, ezt pedig elértük.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK

86–62 (19–8, 17–12, 25–15, 25–27)

Paks, Városi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Ádám J., Gál J., Rácz Zs.
Atomerőmű SE: L. WILLIAMS 13/9, N. WILLIAMS 21/9, VOJVODA 18/6, Kámán 2, Tóth Á. 9. Cs: KÖRTÉLYESI 11, Kovács Ák. 6, Morgen 6, Kerpel-Fronius, Kovács Ád., Bus, Czinger. Edző: Gutiérrez García
Kaposvár: Ahelegbe 12/6, Kiss K. 2, Szőke 2, DÁVID G. 12, LEKLI 12. Cs: Kovács 8/3, Kutasi, Gosa 2, KOMA 12. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–6, 15. p.: 29–11, 25. p.: 51–27, 35. p.: 78–54
Gutiérrez García: – Elégedett vagyok a játékunkkal. A meccs nagy részében sikerült gyorsan játszanunk.
Fekete Ádám: – Az utolsó negyedet leszámítva keményen védekeztünk, de támadásban kevésnek bizonyultunk.
KECSKEMÉT SE–NATURTEX–SZTE SZEDEÁK
89–73 (23–22, 21–18, 20–11, 25–22)
Kecskemét, 1300 néző. V: dr. Vígh, Hegedűs T., Fodor A.
KECSKEMÉT: WITTMANN 19/6, DJERASZIMOVICS 19, Mészáros M. 2, Dénes, BENCZE 10. Cs: Vukadinov 14/3, PAPP I. 12, PERINE 11, Hegedűs G. 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
SZEGED: Drahos 6/3, LEVY 25, László R. 5, IVOSEV 9, Dukics 14/6. Cs: Csorvási L. 4/3, Kiss Zs. 7/3, Tanács 2, Molnár M. 1, Vida. Vezetőedző: Fodor Péter
Sztojan Ivkovics: – Öröm itt lenni ennyi néző előtt! A taktikai feladatot jól oldottuk meg, az alacsony szerkezettel megleptük az ellenfelet.
Fodor Péter: – Az első félidőben pariban voltunk. A harmadik negyedben egy vitatható bírói ítélet miatt hátrányba kerültünk, és utána futottunk az eredmény után. A külső embereket nem jól fogtuk.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK

60–70 (14–23, 12–15, 21–17, 13–15)

Zalaegerszeg, 800 néző. V: Cziffra, Farkas, Vétek
ZALAEGERSZEG: Kelley 4, Gáspár 10/6, Whitworth 8, Tóth Gergely 5, Kinter 10. Cs: Henderson 9/3, Vertetics 5, Baki, Kertész 9/9. Edző: Kis Attila
NYÍREGYHÁZA: FEKETE 12, Warrick 12/6, Mohácsi 6, KANDICS 17/9, MISKOVICS 19. Cs: Sitku 4, Polyák. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 8. p.: 8–16. 13. p.: 20–31. 18. p.: 26–31. 21. p.: 30–45. 28. p.: 44–50. 36. p.: 53–61
Kis Attila: – Nagyon sok hibával, eladott labdával játszottunk, rossz százalékkal dobtunk, hatvan ponttal nem lehet mérkőzést nyerni. Gyengén kosárlabdáztunk, az az igazság.
Ferenczi Tamás: – Az első félidőben jó védekezéssel megnyugtató előnyt szereztünk, amelyet a második félidőben taktikus játékkal megőriztünk.
Pécs–Szolnok74–84
Szombathely–Sopron103–89
Kecskemét–Szeged89–73
Atomerőmű–Kaposvár86–62
Körmend–Debrecen92–59
Albacomp–Jászberény89–71
Zalaegerszeg–Nyíregyháza60–70