Férfi kosár NB I: vezére nélkül, óriási csatában lett elődöntős a Falco

2012.04.28. 19:59
Chad Timberlake és Will Tamás (11) már a negyedik meccsen is kulcsembernek bizonyult (Fotó: Veres Viktor)
Sérült vezére, Kálmán László nélkül is megnyerte 79–76-ra a Sopron elleni párharc ötödik, mindent eldöntő szombati mérkőzését a Falco a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében. Az utolsó pillanatokig éles csatában Chad Timberlake (19), Djordje Pantelics (16) és az öt triplát a helyére küldő Will Tamás (17) szerezte a legtöbb pontot az alapszakaszgyőztes szombathelyiek soraiban, a többször nehéz helyzetből felzárkózó vendégeknél Jermaine Dontay Thomas volt a legeredményesebb 28 ponttal.

A Sopron kezdte jobban a mérkőzést, Dontay Thomas hárompontosa után 9–4-re vezetett. Simon László triplája hétpontos hazai rohamot indított, innentől fej fej mellett haladtak a csapatok az első negyed végéig (17–17).

Will Tamás két remek triplával indította a második tíz percet, Szabó Zsolt mindezt megfejelte egy zsákolással, 25–17-re meglépett a Falco. Benson Egemonye zsákolása, majd két célba jutó büntetője után közelebb lopakodott a Sopron, de a játékrész hajrája a hazaiaké volt: Will harmadik triplája is beakadt, Chad Timberlake két büntetője után az addigi legnagyobb volt különbség (43–30). A nagyszünetben nyolccal ment a Falco (45–37).

Soproni kosárral indult a második félidő, majd a tarthatatlan Timberlake három duplájával megint felpumpálta előnyét a Falco (53–39). Csakhogy a vendégek nem akartak beletörődni a papírforma érvényesülésébe, zsinórban 11 pontot szerezve felzárkóztak (53–50). A hazai akciók négy percre befagytak, ennek az állapotnak Szabó Zsolt közeli találattal véget vetett, Will is szórt egy triplát, a játékrész végére megint tíz pont felett volt a különbség (62–51).

Hiába kezdődött újabb hazai kosárral a negyedik negyed, a soproniakban – többek között Boldizsár Ferenc és Lakatos Péter egy-egy triplájának köszönhetően – újra volt egy tízpontos roham, megint nyílttá vált a meccs (64–61). Will ötödik triplája volt a válasz, ez erőt adott a hazaiaknak, Timberlake zsákolása után újra megvolt a közte tíz (73–63), de Dontay Thomas közelije és két büntetője után nagyon is képben volt a Sopron (78–76). Timberlake büntetője jelentette a kegyelemdöfést – a Falco bejutott az elődöntőbe (79–76).

A Szolnoki Olaj, az Albacomp és a Körmend már korábban kiharcolta az elődöntőbe jutást. A legjobb négy között Falco–Körmend és Albacomp–Szolnok párharcot rendeznek – a kosárlabda-szövetség honlapjának tájékoztatása szerint az elődöntő pénteken kezdődik.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, ÖTÖDIK MÉRKŐZÉS
FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SKC
79–76 (17–17, 28–20, 17–14, 17–25)
Szombathely, 2800 néző. Vezette: Vígh, Győrffy, Papp

FALCO: Simon L. 9/3, TIMBERLAKE 19, WILL 17/15, Szabó Zs. 10, PANTELICS 16/3. Cs: Szanati 2, Harazin 6. Edző: Bencze Tamás

SOPRON: THOMAS 28/9, RUBIN 16, MOLNÁR A. 16/6, Gombás 2, Egemonye 8. Cs: Vesztergom, Keresztes, Boldizsár 3/3, Takács N., Lakatos 3/3. Edző: Meszlényi Róbert
Kipontozódott: Keresztes (29. p.), Egemonye (35. p.), Simon L. (38. p.), Szabó Zs. (40. p.), Thomas (40. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–2. 5. p.: 11–9. 13. p.: 25–17. 16. p.: 34–25. 23. p.: 53–39. 26. p.: 53–50. 33. p.: 64–61. 37. p.: 69–63
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2, a Falco javára
Bencze Tamás: – Nagyon akartunk ma nyerni, és ez szerencsére össze is jött. Egy jól játszó, extrát nyújtó Sopronon jutottunk túl nagy küzdelemben. Gratulálok a csapatomnak, de az ellenfél előtt is le a kalappal.
Meszlényi Róbert: – Gratulálok a Falcónak, ennyivel jobb volt nálunk. Mi kihoztuk magunkból a maximumot. Mind az öt meccsen, így ma is meghaltunk a pályán, ám ez sajnos kevés volt a továbbjutáshoz. Minden elismerésem a játékosaimé.