Férfi kosárlabda: az Albacomp idegenben nyerte meg a bronzérmet

2012.05.20. 20:50
Az Albacomp szerezte meg a férfi kosárlabda NB I-ben a bronzérmet, miután idegenben is legyőzte a Körmendet. A fehérváriak a harmadik negyedben egy 18–0-s rohammal döntötték el végleg a meccs sorsát.

A szünetben Damian Hollis szórakoztatta csapattársait és a csarnokban maradt nézőket. A fehérváriak ugyanis nem vonultak be az öltözőbe, Hollis pedig a kispad palánktól legtávolabb lévő székén ülve egymás után kétszer talált a gyűrűbe. Az Albacomp kettő ponttal vezetett ekkor, a Körmend erejéből csak a felzárkózásokra futott az első húsz percben. Az előny folyamatosan a vendégeknél volt.

A második félidő elején két perc alatt fordítottak Némethék, négy ponttal is vezettek, de az Albacomp egy 18–0-s rohanással végképp eldöntötte a bronzérmek sorsát. Az első húsz percben még pontot sem szerző El-Amin vezérletével – aki végül 18 egységgel zárt – magabiztosan győztek a fehérváriak az English és Ruják nélkül, további sérültekkel felálló és sok hibát vétő vasiak ellen.

Az érmeket már a találkozó után kiosztották, így a vendégek már azzal a nyakukban utazhattak haza.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT
FORTRESS LAMI-VÉD KÖRMEND–ALBACOMP FEHÉRVÁR 71–84 (18–22, 19–17, 15–27, 19–18)
Körmend, 1400 néző. V: dr. Vígh, Király, Török
KÖRMEND: Maldenovic 4/3, Sonyák 6/3, Ferencz 10/3, Bell 17, Townes 22/3. Cs: Németh 1, Eilingsfeld 4, Fodor G. 7/3. Edző: Zoran Martic
ALBACOMP: Simon 12, EL-AMIN 18/9, HOLLIS 18/6, Chism 13, Keller 10. Cs: Supola 2, Hendlein 7/3, Bódi 4, Juhos. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–8. 8. p.: 14–14. 16. p.: 26–32. 19. p.: 32–35. 23. p.: 50–46. 28. p.: 50–64. 31 p.: 57–66. 35. p.: 63–75
Kipontozódott: Chism (36. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az Albacomp javára
Zoran Martic: – Gratulálok az Albacompnak, megérdemelten nyertek. Nálunk nagyon sok problémánk volt a sérülésekkel, különösen hátvéd poszton. Két irányítónk le sem vetkőzött, Németh és Fodor sérülten vállalta a játékot. A verség másik oka a gyenge büntetődobó százalékunk volt.
Dzunics Braniszlav: – Nagyon akartuk ezt a győzelmet. A második félidőben, amikor elkezdtük kontrollálni a lepattanózást, attól kezdve megérdemelten vezettünk és nyertünk.