Férfi kosárlabda MK: az Albacomp szerezte meg a harmadik helyet

2010.04.17. 15:28
Az Albacomp 74–67-re legyőzte a Soproni KC-t a férfi kosárlabda Magyar Kupa harmadik helyéért rendezett mérkőzésen. A Simon Balázs (18 pont) és Hanga Ádám (14 pont) vezette fehérváriakkal szemben Matthew Knight 21 pontja is kevésnek bizonyult, pedig a soproniak a szünetben még 36–35-re vezettek.
FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
A 3. HELYÉRT
ALBACOMP–SOPRONI KC 74–67 (16–19, 19–17, 26–13, 13–18)
Székesfehérvár, 1400 néző. V: Forrai S., Török R., Jakab L.
ALBACOMP: SIMON B. 18/6, HANGA 14, Radovics 10, LEE 13/3, Farkas A. 6. Cs: KELLER 6, Toya 5/3, Bódi 2, Madár. Edző: Szrecsko Szekulovics
SOPRON: Richardson 4, Brooks 9/3, Molnár A. 7/3, SZABÓ ZS. 7/3, KNIGHT 21. Cs: Halmai 6, Keresztes 2, Pojbics 8/6, Gombás 3. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 7. p.: 15–15. 12. p.: 16–23. 16. p.: 29–32. 19. p.: 31–36. 23. p.: 41–40. 26. p.: 52–47. 29. p: 56–49. 32. p.: 67–49. 35. p.: 69–58. 38. p.: 73–65
Szrecsko Szekulovics: – Az első félidő meglehetősen hullámzó játékot hozott, igazán egyik társaság sem tudott felpörögni. A szünet után kiütközött a csapatokon az előző napi mérkőzések fáradsága, ezen a holtponton úgy érzem mi jutottunk jobban túl, és ennek köszönhető a győzelmünk. Kupát akartunk nyerni, de ez a harmadik hely is értékes.
Meszlényi Róbert: – Büszke vagyok a csapatomra, hiszen tegnap este tízkor hagytuk abba az elődöntőt, ma, pedig már délben talpon voltunk. Nagyot küzdöttek ismét a fiúk, sajnos a győzelem ilyen körülmények között nem volt benne a játékunkban, ettől függetlenül boldog vagyok, hogy Final Fourt tudtunk játszani.