Férfi kosárlabda NB I: az Albacomp az Atomerőmű búcsúztatásával döntős

2011.04.29. 20:55
A férfi kosárlabda NB I elődöntőjének 3. mérkőzésén az Albacomp harmadszor is legyőzte az Atomerőműt, ezzel pedig bejutott a döntőbe, ahol a Szolnok lesz az ellenfele.

Összefoglaló cikkünket itt olvashatják. Összefoglaló cikkünket itt olvashatják.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
ALBACOMP–ATOMERŐMŰ SE 96–70 (28–26, 22–13, 26–20, 20–11)
Székesfehérvár, 2000 néző. V: Hartyáni, Vígh, Frányó
ALBACOMP: SIMON B. 22/6, Madár, HANGA 18/9, Keller Á. 2, JONES 16. Csere: HOLLIS 25/3 Hendlein 8, Bódi 3/3, Kertész, Antal, Somogyfoki, Keller V. 2.
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 7, Hodges 9, Vojvoda 3/3, I. Johnson 4, SALES 29. Csere: Körtélyesi 7/3, Farkas 4, Mészáros Z., Pavlik, Morgen 4, Faragó 3/3.
Az eredmény alakulása. 4. p.:8–8. 5. p.: 12–13. 7. p.: 22–17. 10. p.: 24–24. 16. p.: 44–28. 19. p.: 45–37. 21. p.: 52–42. 25. p.: 59–47. 27. p.: 65–49. 33. p.: 84–59. 39. p.: 94–66.
Kipontozódott: Sales (34. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 az Albacomp javára.
Dzunics Braniszlav: Az első negyedben nem védekeztünk, így csak egy nagy rohanás jellemezte a játékot. Aztán a másodikban már jobban figyeltünk, elhúztunk és innentől kezdve kézben tartottuk a meccset. Egységes volt megint a csapat, több jó egyéni teljesítménnyel.
Horváth Imre: A második negyedbeli hat perces gólképtelenségünk alapvetően meghatározta a mérkőzés hátralevő részét. A nagyszünet után voltak lehetőségeink, de nem éltünk velük. Az egész éves teljesítménye alapján az Albacomp megérdemelte, hogy a döntőbe jusson.