Ha nehezen is, de megúszta a Falco a soproni kalandot

2012.04.23. 20:06
Kálmán László (jobbra) és a Falco megküzdött az életben maradásért (Fotó: Veres Viktor)
Az alapszakaszt megnyerő Falco verítékes végjátékban győzött Sopronban, az Atomerőmű hazai pályán magabiztosan verte a Körmendet, így mindkét párharc összesített állása 2–2-re alakult a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének hétfői játéknapján. Mindkét párbajban a vasi ötödik mérkőzésen dől el a továbbjutás.

SOPRON–FALCO 59–62

Szabó Zsolt triplájával kezdte a nagy életben maradási hadműveletet a Falco, és a hármasok divatban is maradtak. A 8. percben Kálmán László már a negyedik sikeres szombathelyi hármast ágyúzta be (15–22), és Chad Timberlake is hasonló módon zárta a kiesés szélén táncoló Falco számára jól alakuló első negyedet (17–26).

Amilyen gyorsan felépült azonban a tekintélyes előny, olyan gyorsan el is olvadt: a második negyedből több mint nyolc (!) perc telt el, mire a Falco újra a gyűrűbe talált. A soproniak kiválóan védekeztek, a vendégek a büntetővonalról sem voltak képesek betalálni, így aztán Gombás Gábor triplája után már csak egy pont volt a differencia (25–26). Ekkor visszajött Kálmán, bejött Szanati Mátyás, és az ő két büntetője megtörte az egyre vastagabb jeget, a hajrára a Falco stabilizálta a játékát (28–33).

A harmadik negyedet jobban kezdte a Sopron (32–35), de a Falco felpörgette a ritmust, Will Tamás újra csavart kettőt az egy időre elfeledett triplacsapon (36–49). A hazaiak futottak az eredmény után, Molnár András hármasával zárult a játékrész (44–51).

A negyedik negyed elején Will bedobta harmadik tripláját is (46–56), de a Falco játékosai képtelenek voltak uralni a játékot, a hármasok erőltetése nem vezetett eredményre, és a 37. percben Benson Egemonye büntetővel megspékelt duplája után két pontra fellopakodott a Sopron (55–57).

A meccs egyetlen húsz ponton felüli játékosa, Timberlake vette nyakába a terhet, egy-egy sikeres büntető között feltett egy közelit (57–61), és bár Egemonye is pontosan büntetett, Janou Rubin elrontotta az egyenlítésre rendelt soproni triplát – ha nehezen is, de nyert a Falco, folytatódik a párharc (59–62).

ATOMERŐMŰ–KÖRMEND 75–60

A versenyben maradásért harcoló paksiak 7–0-val kezdték a mérkőzést, és az első negyedben végig kézben tartották az irányítást, sőt a második játékrész elején, Morgen Ferdinánd triplája után tízpontos előnybe kerültek (21–11). A vasiak többször is sikeresen játszották meg Eilingsfeld Jánost középen, vezérletével 8–2-es szakaszt mentek (23–19), és a különbség nagyjából itt állandósult, a félidőben hattal ment az Atom (34–28).

A fordulás után Vojvoda Dávid és Lorenzo Williams gyorsan visszaállította a tízpontos különbséget (38–28), a Körmend főleg Ferencz Csaba és Németh István pontjaival igyekezett csökkenteni a hátrányt. Ám miután a paksiak 10–2-vel futottak neki a negyedik negyednek, gyakorlatilag eldőlt a meccs (63–48), a felek fejben valószínűleg már a szerdán következő ötödik mérkőzésen jártak. A végeredmény: 75–60.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK
KIS RÁBA-MENTI TAKARÉK SOPRONI KC–FALCO SZOVA-KC SZOMBATHELY
59–62 (17–26, 11–7, 16–18, 15–11)
Sopron, MKB Aréna, 2500 néző. V.: Cziffra, Győrffy, Benczur
SOPRON: THOMAS 13, Rubin 11/3, MOLNÁR A. 16/6, Gombás 3/3, EGEMONYE 9. Cs: Vesztergom, Boldizsár, Keresztes 7, Lakatos, Takács. Edző: Meszlényi Róbert
FALCO: Kálmán 3/3, Simon L. 2, TIMBERLAKE 22/3, Szabó Zs. 11/6, PANTELICS 6. Cs: Szanati 4, Jancsikin 3/3, Harazin 2, WILL 9/9. Edző: Bencze Tamás
Kipontozódott: Simon L (36. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–10. 8. p.: 15–22. 12. p.: 20–26. 16. p.: 25–26. 20. p.: 28–33. 26. p.: 34–45. 30. p.: 44–51. 34. p.: 50–56. 37. p.: 57–58. 39. p.: 59–62
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
MESZLÉNYI RÓBERT: – Küzdöttünk, harcoltunk, de sokat is hibáztunk. Ennyi kihagyott büntetővel nehéz mérkőzést nyerni. A szurkolók sokat segítettek, és remélem, még fognak is az ötödik mérkőzésen, ahol megpróbáljuk a bravúrt végrehajtani.
BENCZE TAMÁS: – Csattanós választ adtunk azoknak, akik leírtak bennünket. Ha nehezen is, de sikerült egyenlítenünk. Nincs még vége, lesz egy záró találkozó, és azon mindenképpen nyernünk kell. Ennyivel tartozunk lelkes szurkolóinknak.
ATOMERŐMŰ SE–FORTRESS LAMI-VÉD KÖRMEND
75–60 (18–11, 16–17, 19–18, 22–14)
Paks, 1400 néző. V: Földházi T., Pálla Z., Hegedűs T.
ASE: L. WILLIAMS 19, N. Williams 11/3, VOJVODA 14/3, Kámán 8, FROST 10. Cs.: Tóth Á. 6, Morgen 3/3, Kovács Ákos 2, Körtélyesi 2. Vezetőedző: Enrique Gutiérrez García
KÖRMEND: Mladenovics 4, English 4, NÉMETH I. 16/6, Bell 2, Townes 5. Cs.: Fodor G. 2, FERENCZ CS. 12/6, EILINGSFELD 15/3, Ruják. Vezetőedző: Zoran Martic
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–0. 6. p.: 16–7. 9. p.: 18–11. 13. p.: 23–19. 17. p.: 26–21. 21. p.: 36–28. 24. p.: 43–35. 28. p.: 45–40. 34. p.: 61–48. 38. p.: 67–53
Enrique Gutiérrez Garcia: – Annak ellenére, hogy ezúttal nagy pontkülönbség volt közöttünk, egyáltalán nem volt ez könnyű meccs. Nagyot kellett küzdenünk, hogy megtörjük a Körmendet. A vasi csarnokban félelmetes hangulat vár ránk, de ott is megpróbálunk nyerni.
Zoran Martic: – Támadójátékunk ma gyenge volt, sokat egyénieskedtünk, nem tudtunk csapatként játszani. Ennyi kapott kosárral még nyerhettünk is volna. Még nincs veszve semmi, szerdán ismét nekifutunk, az biztos, hogy nagy csata lesz.