Hajszálon múlott a berényi bravúr az Olaj ellen

2012.01.04. 21:06
Trotter ismét sokat tett a szolnoki szurkolók öröméért (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A címvédő Szolnok drámai végjátékot hozó, fordulatos mérkőzésen 89–88-ra győzött a Jászberény vendégeként férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén. A megyei derbin a szolnokiak az első negyedet 19 pontos előnnyel zárták, a véghajrában azonban ötpontos hátrányból fordítottak a 34 pontig jutó Trotter Obie vezérletével.

Pedig nem úgy indult, hogy szoros lesz. A Jászberény rendkívül indiszponáltan kezdte a telt házas meccset, ennek eredményeképp az első negyedet 19 pontos hátránnyal zárta (10–29). A vendégek talán túlságosan is megnyugodtak, mindenesetre a következő pontjukat csak a 14. percben szerezték, a hazaiaknak pedig szinte minden sikerült, így a nagyszünetben már csak egy pont volt a két csapat között (41–42).

A vérszemet kapó jászberényiek – akiknél a két amerikai légiós, Kyle Austin és Jibril Imani Hodges vitte a prímet – ezután már nem engedték ellépni a címvédőt, sőt a harmadik játékrész közepén a szintén nagyon hasznosan játszó Horti Bálint kosaraival a vezetést is átvették.

Az Olajban Trotter Obie ellenállhatatlan volt, de úgy tűnt, egyedül nem tudja megnyerni a meccset a vendégeknek. A bennmaradásért küzdő berényiek a záró negyedet ötpontos előnnyel kezdhették, amit a 39. percig meg is őriztek. Ekkor jött ismét Trotter, aki bevágott előbb egy triplát, majd egy duplát, így máris egálra álltak a felek. Hodges büntetőjével a hazaiak még visszavették a vezetést, ám az utolsó percben nem tudtak válaszolni Hriszto Nikolov sikeres büntetőire, amelyekkel végül a Szolnok megnyerte az összecsapást.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ
JÁSZBERÉNYI KSE–SZOLNOKI OLAJ KK 88–89 (10–29, 31–13, 26–17, 21–30)
Jászberény, 700 néző. V: Kapitány, Ádám J., Gelencsér
JÁSZBERÉNY: HODGES 23/6, Medve 4, AUSTIN 20/3, HORTI 14, Fülöp 2. Cs: Dramicanin 12/6, Borszéki, Helmeczi 4, Sormaz 9/3. Edző: Horváth Balázs
SZOLNOK: TROTTER 34/12, Mills 9/3, Horváth Á. 8/6, Nikolov 14/3, TREPÁK 8. Cs: FODOR M. 8, Grebenár 8, Soós. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–15. 11. p.: 10–29. 14. p.: 23–31. 18. p.: 36–38. 24. p.: 51–51. 28. p.: 61–56. 34. p.: 73–71. 38. p.: 83–79
Kipontozódott: Horti (40. p.), ill. Horváth Á. (40. p.)
Horváth Balázs: – Lehet, hogy nagyképűen hangzik, de nem érdemeltünk vereséget, és majd húszpontos hátrányból is felálltunk, s utána mi uraltuk a mérkőzést.
Pór Péter: – Nagyon jó első negyed után a lelkes jászberényiek felzárkóztak, majd a vezetést is átvették, s a végén egy labda döntött a javunkra.
1. Albacomp 12 11 1 995–775 0.958