Hengerelt a Falco, a Szolnok nyerte a Körmend elleni rangadót

2012.03.31. 20:59
Jó hangulatú rangadón nyert a Szolnok hazai környezetben a Körmend ellen (Fotó: Grnák László)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 25. fordulójában a címvédő Szolnok fordulatot is tartogató rangadón győzte le otthon Körmendet. A listavezető Falco Szombathelyen gázolt át remek kezdésének köszönhetően a Kaposváron. A Pécs száz pont fölött termelve nyert otthon a Szeged ellen, a nagyszünetig nyílt csatát vívott a Sopron és a Nyíregyháza, majd leragadtak a vendégek, amit kihasználtak a házigazdák. Az Atomerőmű az Albacomp, a Kecskemét a Jászberény ellen tudott nyerni hazai környezetben.

Szolnok–Körmend

A körmendi Rashad Bell kosarával kezdődött a szolnoki meccs, azonban gyorsan fordítottak a hazaiak, és Trotter Obie triplája után már 9–2-t mutatott az eredményjelző. Az Olaj tartotta előnyét, Horváth Ákos közeli találata után a 8. percben tízpontosnál nagyobbra hízott a különbség (24–13).

A második negyedben sem módosult jelentősen a forgatókönyv: Sonyák Béla triplájával hiába jött fel öt pontra a Körmend (32–27), Trotter triplájával és duplájával újból elrugaszkodott a Szolnok, és a nagyszünetben továbbra is megnyugtató előnnyel vezettek a hazaiak (42–30).

A triplákkal operáló vendégek fokozatosan faragtak hátrányukon a harmadik negyedben, 47–43-nál a Szolnok időt kért, de ezzel sem sikerült lefékezni a vasiakat (49–47). A meglehetősen kiegyenlített játékrész végén a vendégek egyenlíthettek volna, de labdát vesztettek, így Julien Mills dudaszóba hajló, térfél közepéről elengedett palánkdöngető triplája zárta a tíz percet (61–56).

Hiába azonban a lélekrombolónak szánt találat, az utolsó játékrész eleje újra a Körmendé volt, amely Cseh György triplájával át is vette a vezetést (63–64). Ezzel azonban a vasiak mintha le is tudták volna a szombati feladatot: 66–66-nál Brandon Gay triplája 9–0-s szolnoki rohamot nyitott, amellyel el is dőlt a mérkőzés.

Szombathely–Kaposvár

A Falco nem ismert pardont, már az első negyedben 34 pontot szerezve 21 pontos előnyre tett szert, a folytatás így különösebb téttel már nem is bírt. Csak a különbség volt a hátralévő időszak kérdése, illetve az, hogy a szombathelyiek meddig tudják tartani ezt a ponterős teljesítményüket, amivel száz pont fölé kerülhettek.

A nagyszünetben Chad Timberlake vezérletével 59 pontnál jártak, ami jó esélyt jelentett ehhez, más kérdés, hogy a támadások mellett akkor már a védekezésre kevesebb figyelem maradt, így a második játékrész önmagában szorosra sikerült (25–22). A végén harminc ponttal nyert a Falco, amely száz pont fölé jutott, de a ritka gyatra kezdés után a kaposváriak is becsülettel megküzdöttek a vereségért.

Atomerőmű–Albacomp

Végig teljesen nyílt volt a forduló másik rangadója, a paksiak és a fehérváriak felváltva vezettek, a második félidőből azonban a házigazdák jöttek ki jobban, akik a mínusz három pontjukból a végére plusz ötöt csináltak, így a ponterős Körtélyesi, Morgen páros vezérletével győztek.

Sopron–Nyíregyháza

Egymás nyakán lihegett két negyeden át a Sopron és a Nyíregyháza, a házigazdák az első negyed végére egypontos hátrányba kerültek ugyan, de a félidőben már ők vezettek, igaz, ugyancsak egy ponttal. A harmadik játékrészben azonban nagyon bealudt a hat pontot (!) szerző vendégcsapat, így a házigazdák végül sima, 24 pontos győzelmet arathattak.

Kecskemét–Jászberény

Hiába kezdett jól a vendégcsapat, a második negyedet a házigazdák 21–10-re nyerték meg, a folytatásban pedig már csak lelkesen üldözhette a kecskemétieket a Jászberény.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 25. FORDULÓ
FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 105–75 (34–13, 25–22, 27–19, 19–21)
Szombathely, 2200 néző. V: Valovics, Gorka, Jurák
SZOMBATHELY: Kálmán 10/3, TIMBERLAKE 20/3, Jancsikin 13/6, SZABÓ ZS. 15/6, Pantelics 11. Cs: Will 7/3, Jarosevits 4, Simon L. 7, SZANATI 8/3, HARAZIN 10. Edző: Bencze Tamás
KAPOSVÁR: Ahelegbe 11/3, Raivo 13, Szőke B. 2, Gosa 11/9, LEKLI 13. Cs: DÁVID G. 17, Kiss K., Koma, Kovács S. 1, Kutasi 7/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–4. 7. p.: 20–9. 14. p.: 41–18. 18. p.: 50–30. 23. p.: 68–40. 27. p.: 75–48. 33. p.: 88–54. 38. p.: 101–68
Bencze Tamás: – Jól játszva akartunk nyerni, és ez sikerült is. A csapat végig motivált volt, jól pörgött, és látványos játékot nyújtott. Óriási ajándék a fiúktól az alapszakasz megnyerése nekem, és szerintem a szurkolótáborunknak is.
Fekete Ádám: – Az első negyedben nem volt ritmusa a játékunknak, ugyan a folytatásban voltak jobb periódusaink is, de a rossz kezdést nem tudtuk feledtetni. Gratulálok a Falcónak az alapszakasz megnyeréséhez!
SZOLNOKI OLAJ KK–FORTRESS LAMI-VÉD KÖRMEND 83–77 (27–15, 15–15, 19–26, 22–21)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. V: Győrffy, Kapitány, Hegedűs
SZOLNOK: TROTTER 28/15, MILLS 16/6, Horváth Á. 8, NIKOLOV 13/3, Báder 4. Cs: Trepák 6/3, Fodor M. 3/3, Gay 5/3, Soós G., Grebenár. Edző: Pór Péter
KÖRMEND: English 10/3, Németh I. 12/6, FERENCZ CS. 15/15, Bell 11/3, TOWNES 12. Cs: Mladenovics, Ruják 5/3, Cseh 7/3, Sonyák 3/3, Eilingsfeld 2. Edző: Zoran Martic
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–2. 5. p.: 16–8. 9. p.: 24–13. 17. p.: 37–27. 20. p.: 42–30. 24. p.: 47–45. 27. p.: 56–51. 30. p.: 61–56. 32. p.: 61–61. 33. p.: 63–64. 36. p.: 78–68. 38. p.: 82–68.
Pór Péter: – Piros-fekete rangadó volt a javából! Amikor jó ritmusban támadtunk, és a védekezésünk is rendben volt, akkor mindig meg tudtunk lépni az ellenfelünktől. A szívósan játszó Körmend azonban rendre visszajött a meccsbe.
Zoran Martic: – Nem véletlenül jutott a Szolnok az EuroChallenge négyes döntőjébe, az egyik legjobb csapat Magyarországon. Ha most vonalat kellene húznom és összegeznem, akkor nyolcvan-nyolcvanöt százalékosra értékelném a saját teljesítményünket. Előre léptünk, fejlődtünk, de még bőven van min javítani.
ATOMERŐMŰ SE–ALBACOMP 71–66 (14–13, 19–23, 16–11, 22–19)
Paks, 1400 néző. V: Cziffra, Pálla, Török
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 4, Vojvoda 4, KÖRTÉLYESI 28/9, MORGEN 18/6, Tóth Á. 6. Cs: Frost 7, Kámán 4. Edző: Enrique Gutiérrez
ALBACOMP: Simon B. 11/3, El-Amin 13/3, Bódi 3, Hendlein 7, Keller 9. Cs: Juhos 2, Hollis 4, CHISM 14/3, Supola 3. Edző: Dzunics Braniszlav
Enrique Gutiérrez: – Ma nagyon koncentráltan játszott a csapatom, az elképzeléseinket meg tudtuk valósítani. A két Williams hiányát megérezzük, de nélkülük is meg tudtuk ma oldani ezt a nehéz feladatot. Ez a járható út számunkra.
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelt a paksi győzelme. Egy kicsivel jobbak voltak ma, mint mi. Volt két játékosuk is, aki extrát nyújtott a mai napon. Készülünk a Szolnok elleni rangadóra.
PVSK–NATURTEX SZTE-SZEDEÁK 110–92 (32–19, 24–20, 27–21, 27–32)
Pécs, 700 néző. V: Földházi, Farkas, Szabó G.
PÉCS: VASZOJEVICS 20/3, CSIRICS 33/12, Kovács P. 2, DOYNE 23/9, Tóth N. 12. Cs: Halász Á., Bíró, Deák A. 9/9, Csabai 11/9, Ignácz. Edző: Csirke Ferenc
SZEGED: Levy 13, Kiss Zs. 8/3, IVOSEV 21/3, DRAHOS 17/6, Djukics 10/6. Cs: Tanács A. 10, Vida 1, Molnár M. 8/6, Csorvási 4, László R. Edző: Fodor Péter
Csirke Ferenc: – Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, nagyon örülök, hogy ilyen sikeres csapatot tudtunk építeni Pécsen. Büszkék vagyunk az alapszakaszban elért hetedik helyünkre.
Fodor Péter: – Ez volt a papírforma, ilyen védekezéssel, egy ilyen jó csapatot nem tudtunk megállítani.
KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SOPRONI KC–MARSO-VAGÉP NYKK 88–64 (23–24, 16–14, 22–6, 27–20)
Sopron, 1000 néző. V: Benczúr, Ádám, Jakab
SOPRON: THOMAS 19/15, Molnár A. 3, RUBIN 26/12, GOMBÁS 5/3, Egemonye 8. Cs: Takács 5/3, VESZTERGOM 11/3, Boldizsár 3/3, Keresztes 8. Edző: Meszlényi Róbert
NYÍREGYHÁZA: Fekete I. 3, Mohácsi 3, FIELDS 23/6, Kandics 9/9, MISKOVICS 15. Cs: Polyák 3/3, Sitku 8. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–15. 5. p.: 15–15. 8. p.: 21–21. 14. p.: 29–26. 16. p.: 31–31. 22. p.: 42–38. 25. p.: 52–40. 28. p.: 57–44. 33. p.: 66–51. 37. p.: 78–57
Kipontozódott: Thomas (39. p.)
Meszlényi Róbert: – Nehezen lendültünk játékba, majd nagyobb sebességfokozatba kapcsoltunk védekezésben és támadásban is. Ennek lett az eredménye ez a biztos győzelem.
Ferenczi Tamás: – Az első félidőben jól játszottunk, és szorossá tettük a találkozót. A harmadik negyedben volt egy ötperces kihagyásunk, és ezt a hazaiak kíméletlenül kihasználták.
KECSKEMÉT SEJÁSZBERÉNYI KSE 8270 (1617, 2110, 2724, 1819)
Kecskemét, 1200 néző. V: Vígh, Kiss L., Pozsonyi
KECSKEMÉT: WITTMANN 25/15, Mészáros M. 3, DJERASZIMOVICS 16, DÉNES 9/9, Bencze 5. Cs: Csorvási M. 13, Hegedűs G., Pongó 3, Papp I. 4, Gruda 4. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
JÁSZBERÉNY: Sormaz 12/12, Hodges 4, AUSTIN 19/6, DRAMICSANIN 14, Horti 4. Cs: Szögi 8, Medve 5, Fülöp 2, Borszéki 2. Vezetőedző: Horváth Balázs
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-2. 7. p.: 12-8. 13. p.: 23-21. 18. p.: 34-23. 23. p.: 40-30. 27. p.: 52-44. 33. p.: 64-56. 37. p.: 76-59.
Sztojan Ivkovics: – Amit befektettünk a fiatal játékosainkba az egyre inkább kezd visszajönni. Ma is elégedett voltam mindegyikkel.
Horváth Balázs: – Valami szétesett a támadójátékunkban. Most is bebizonyosodott, hogy az egyéni megoldások nem vezetnek sikerre. Ennél többre vagyunk képesek.