Két negyed alatt elintéztük Hollandiát

2011.06.03. 19:56
Honti Kata (balra) ezúttal nem parádézott, de most ez is belefért<br />(Fotó: Fuszek Gábor)
A magyar női kosárlabda-válogatott Sopronban 68–39-re nyert Hollandia ellen első Eb-pótselejtezős mérkőzésén.

1. NEGYED

Minden kezdet nehéz, ez a bölcsesség pedig igaznak bizonyult most is. A pótselejtezőn bemutatkozó csapatok az elején idegesen, sok hibával játszottak, a 4. percet 2–2-vel kezdték. Szerencsére a magyar lányok nyugodtak meg előbb, Fegyverneky Zsófia után az Egyesült Államokban egyetemre járó Szécsi Orsolya is fontos pontokat szerzett, lendületet adva a csapatnak. Ezzel a lendülettel a mieink a negyed végéig 20–4-re elhúztak. A részeredmény elárulja, hogy a védekezés szinte hibátlanul működött, és támadásban is belendültünk. 20–4

2. NEGYED

A fiatal holland válogatott hamar húszon kívül került (25–4), de aztán feljavult – volt honnan –, ám ez is csak arra volt elég, hogy a különbség növekedésének ütemét lelassítsa. Nálunk Krivacsevics Tijána pontszámban beérte a nagyszünetig Szécsit, a hollandoknál viszont csak Naomi Halman volt dicsérhető. A 24 pontos előny úgy jött össze, hogy a hármasokat és főleg a büntetőket még csak nem is dobtuk valami jó százalékkal. 41–17

3. NEGYED

A harmadik játékrész színvonala a találkozó legelejét idézte, sőt még azt is alulmúlta. Öt perc alatt mi kettő, a hollandok három pontot tudtak szerezni. A helyzet a negyed második felében sem sokat javult, így ezt a tíz percet a németalföldiek nyerték egy ponttal. 51–28

4. NEGYED

A győzelem persze ezzel együtt nem forgott veszélyben, köszönhetően az első félidőben szerzett tetemes előnynek. Székely Norbert mindenesetre abszolút nem vette félvállról a hajrát, a játékvezetők például, ha rajtuk múlott volna, eltekintettek volna Raksányi Krisztina „időn túli" büntetőitől, ám a magyar szövetségi kapitány meggyőzte a sporttársakat, hogy bizony azokra szükség van. Raksányi nem hibázott, így a végeredmény 68–39 lett a mieink javára. Szombaton Finnország következik.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKI PÓTSELEJTEZŐ
A-CSOPORT (SOPRON), 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 68–39 (20–4, 21–13, 10–11, 17–11)
Sopron, 1000 néző. V: Dolinek (cseh), Kowalski (bosnyák), Laurinavicius (litván)
MAGYARORSZÁG: FEGYVERNEKY 13, Honti 2, Vajda 2, KRIVACSEVICS 13, Horti 4. Csere: Raksányi 3, SZÉCSI 12, Fűrész 4, VIDA 9/9, Varga Zsó. 2, Laklóth, Horváth Zsó. 4
HOLLANDIA: Beld 7, Donders, Van Der Hoek, Ligthart 7, HALMAN 13. Csere: De Roos 4, Klein, Bröring 3/3, Bettonvil, Kuijt, Kooij 3/3, De Kleijn 2
Kipontozódott: Vajda (34. p.), Halman (40. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 7. p.: 8–4. 10. p.: 20–4. 13. p.: 25–4. 16. p.: 32–12. 19. p.: 40–17. 25. p.: 43–17. 28. p.: 45–23. 33. p.: 56–31. 39. p.: 66–37.
Székely Norbert, a magyarok szövetségi kapitánya: – Tizenkét játékossal kell megvívnunk a tornát, és mi ezt tettük az első mérkőzésen, ahol nagyon fontos volt a jó bemutatkozás. Mindig vannak holtpontok, amiken át kell lendülni, de mi a második félidőben ezt nem tudtuk megoldani, ekkor nem volt ritmusa a játékunknak. Sok maradt bennünk, ezt ki is hozzuk a folytatásban.
Meindert van Veen, a hollandok szövetségi kapitánya: – Az első játékrészben eldőlt a találkozó. Úgy nézett ki a mérkőzés, mintha lányok játszottak volna nők ellen. Új csapatot építünk Hollandiában, sok a fiatal, tapasztalatlan kosaras nálunk. A második félidővel elégedett lehetek, mert nem adták fel a lányok a meccset.
Finnország–Bulgária 61–57