Megnyugtató előnyt szerzett a Szolnok

2010.09.29. 20:05
A Szolnoki Olaj kosárlabdacsapata hazai pályán 75–52-re nyert a ciprusi Keravnosz ellen a harmadik számú európai kupasorozat, az Eurochallenge selejtezőjének első mérkőzésén.

Báder Mártont (balról a második) hiába húzták-vonták, így is az Olaj egyik legjobbja volt (Fotó: Németh Ferenc)

A mérkőzés elejét jól elkapó Szolnok pillanatok alatt ellépett 8–2-re, a ciprusi csapat azonban ekkor még visszajött, és egészen a második negyed végéig tartotta a lépést a hazaiakkal. A nagyszünet után azonban a két csapat közötti különbség már tíz pont körül állandósult, az utolsó negyedet pedig 17 pontos előnnyel kezdhette (60–43) az Olaj.

A visszavágóra minél nagyobb előnnyel szeretett volna utazni Pór Péter csapata, amely ezért nem vett vissza a tempóból, és végül 23 pontos előnyt sikerült szereznie.

A szolnokiak főleg három játékos jó teljesítményének köszönhetik megnyugtató különbségű sikerüket: Obadiah Trotter 19 ponttal zárt, a dupla duplát elérő Báder Márton 18 ponttal és 10 lepattanóval, míg Veljko Budimir 17 ponttal és 9 lepattanóval jeleskedett.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Cipruson. A párharc győztese bejut a legjobb 32 közé, ahol a csapatok nyolc négyes csoportban folytatják a küzdelmeket.

KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE-KUPA, SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–KERAVNOSZ NICOSIA (ciprusi) 75–52 (17–15, 21–16, 22–12, 15–9)
Szolnok, 1800 néző. V: Cmikiewitz (lengyel), Cekov (bolgár), Ivaskov (fehérorosz)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–2. 6. p.: 10–6. 8. p.: 15–10. 13. p.: 21–17. 18. p.: 31–24. 22. p.: 44–31. 26. p.: 47–38. 30. p.: 60–43. 32. p.: 62–43. 36. p.: 67–47. 40. p.: 75–51.
SZOLNOK:  TROTTER 19/12, Horváth Á. 6/6, BUDIMIR 17/12, Clark 3, BÁDER 18. Csere: CSORVÁSI 8, Fodor M. 2, Grebenár 2
KERAVNOSZ: Cummings 4, Pilavas, FELLS 12/6, MILOSEVICS 11/3, Johnson 13/3. Csere: Roundy 6, Razis, Karidasz 3/3, Pekovics, Triszokkasz 3

Pór Péter, a Szolnok edzője: – Hasonló stratégiával kezdtünk, mint a Crvena zvezda ellen, igaz az első félidőben csak tíz pontos előnyt sikerült kiharcolni. A szünet után föléjük nőttünk, támadásban és védekezésben is megtaláltuk az egyensúlyt. A 23 pontos előny ellenére nehéz visszavágóra számítunk, s ezért ott is győzelemre kell játszanunk.
Memosz Ioannou, a Keravnosz edzője: – Ez egy szörnyű este volt számunkra, úgy tűnt, hogy sem fizikailag, sem fejben nem voltunk felkészülve erre a mérkőzésre. Szerencsére van még egy visszavágó, amelyet hazai pályán játszhatunk.