Mínusz 17-ről söpört a Szolnok, nyert a Falco

2012.05.10. 21:17
A szolnokiak hatalmas küzdelemben fordítottak és döntőbe jutottak Fehérváron (Fotó: Németh Ferenc)
A férfi kosárlabda NB I elődöntőjében a Falco–Körmend vasi derbi két meccs után 1–1-re állt, ma Szombathelyen találkozott a két csapat. A találkozót a 29 pontos Chad Timberlake vezérletével a hazaiak nyerték 82–75-re. A másik ágon az Albacomp az első negyed végén 32–15-re vezetett a Szolnoki Olaj ellen, de a címvédő fordítani tudott, 80–71-re győzött, ezzel bejutott a bajnoki döntőbe.

TIMBERLAKE 29 PONTOT DOBOTT – VEZET A FALCO

A férfi kosárlabda NB I elődöntőjében a Falco–Körmend vasi derbi két meccs után 1–1-re állt, ma Szombathelyen találkozott a két csapat.

A mai mérkőzés felvezetéséhez tartozó hír, hogy a hétfőn kiállított Kálmán László (Falco) és Dejan Mladenovics (Körmend) pályára léphetett ma este, miután a szövetség fegyelmi bizottsága fegyelmi tárgyalást rendelt el, és tájékoztatta a klubokat a büntetések várható mértékéről: a két játékos 150 ezer forintos pénzbírságot és négy mérkőzésre szóló eltiltást kap – utóbbit hat hónapra felfüggesztve. A Falco másik játékosát, a korábban Sopronban a hazai közönségnek mutogató Djordje Pantelicset ötvenezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta a fegyelmi bizottság.

Ma Kálmán és Pantelics nem játszott kimagaslóan, de a Falco így is hengerelt a Körmend ellen. Az első negyedet 28–16-ra nyerték meg a hazaiak, majd a nagyszünetre már húszpontosra, 49–29-re nőtt a különbség a két csapat között.

Az első két negyedben elsősorban Chad Timberlake pontjainak köszönhetően menetelt a Falco, az amerikai légiós húsz perc alatt 23 pontot szórt. Rajta kívül Szabó Zsolt remekelt – a nagyszünetig értékesített két triplát és három kísérletből két duplát is. (Előbbi 29, utóbbi 16 pontig jutott a meccs végére.)

A Körmend a folytatásban már csak futott az eredmény után. A vendégeknél a legeredményesebb Darian Townes 16 pontig jutott a meccs végére, de ő is csak ötször volt eredményes a tizenhárom duplakísérletéből (igaz, beszórt kettőből kettő triplát), vagyis elmondhatjuk, nem akadt igazán kiemelkedő egyéni teljesítmény a vendégeknél.

Az utolsó negyedben ugyan kicsit közelebb került a Körmend a házigazdákhoz, de végül 82–75-re kikapott, így a Falco 2–1-re vezet az egyik csapat második sikeréig tartó párharcban.

A KÖRMEND MÉG VISSZATÉRNE SZOMBATHELYRE

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, HARMADIK MÉRKŐZÉS
FALCO–SZOVA KC SZOMBATHELY–FORTRESS LAMI–VÉD KÖRMEND 82–75 (28–16, 21–13, 21–22, 12–24)
Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző. V: Földházi, Győrffy, Király
FALCO: Kálmán 12, Simon L. 6, TIMBERLAKE 29/3, SZABÓ ZS. 16/6, PANTELICS 10
Csere: Szanati 2, Harazin 4, Will 3/3.
KÖRMEND: English 3, Németh I. 12/6, Fodor 7/6, Bell 8, Townes 16/6
Csere: Ruják 4, Eilingsfeld 7, FERENCZ 12/3, Mladenovics, Cseh 6
Kipontozódott: Simon L. (35. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–7. 8. p.: 22–10. 12. p.: 35–16. 16.p.: 40–20. 20. p.: 49–29. 26. p.: 63–39. 28. p.: 63–43. 29. p.: 64–49.30. p.: 70–51. 33. p.: 70–63. 37. p.: 78–67.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Falco javára
BENCZE TAMÁS, a Falco edzője: – A párharc olyannyira nem lefutott, amennyire ez egy mérkőzésen belül is megfigyelhető volt. Húszpontos vezetésünknél már azt hittük, vége a meccsnek, de elveszítettük a ritmust, és felengedtük a Körmendet. Három negyeden keresztül azt csináltuk, amit elterveztünk, de a végére magunknak tettük nehézzé a találkozót. Ettől függetlenül, szerintem teljesen megérdemelten nyertünk.
ZORAN MARTIC, a Körmend edzője: – Elnézést kérek a szurkolóinktól, ennél jóval többet érdemeltek volna. Az első húsz percben támadásban és védekezésben is csaknem értékelhetetlen volt a teljesítményünk, szörnyű volt a játékunk, nem tudom, mi történhetett a csapattal. Ez volt a legrosszabb húsz–huszonöt percünk, amióta Körmenden edzősködöm. A második félidőben aztán jobban teljesítettünk, de a Falco teljesen megérdemelten nyert.

MÍNUSZ TIZENHÉTRŐL FORDÍTOTT ÉS DÖNTŐS A SZOLNOK

Az Albacomop–Szolnok elődöntő tétje az volt, hogy játékban marad-e a tavalyi döntős fehérvári csapat, amely pályaelőnye ellenére 2–0-s hátrányból várta a párharc mai harmadik meccsét.

Simon Balázsék ennek megfelelően a mérkőzés elejétől próbálták nagy nyomás alá helyezni a vendégeket. A hazaiak 6–0-s rohammal kezdtek, majd 23–8-ra, az első szünetben pedig 32–15-re vezettek. A második negyedben megkezdte a felzárkózást a Szolnok, de még a nagyszünetben is tíz ponttal az Albacomp vezetett. A fehérváriak vezetése elsősorban annak volt köszönhető, hogy Muhammad el-Amin ezúttal is szorgosan gyűjtögette a pontokat és rajta kívül is akadtak jó teljesítmények. Ezzel szemben a szolnoki kulcsemberek nagyon lassan lendültek játékba.

Jó példa erre Trotter Obie, aki csak a harmadik negyedben szerezte meg első pontjait. Ebben a játékrászben azonban egyre inkább elkapták a fonalat a vendégek, miközben a fehérváriak fáradni látszottak. Ekkor Báder Márton vitte vállán a Szolnokot, az Olaj először a harmadik játékrészben 62–61-nél vette át a vezetést.

Ezt követően egy nagyon nagy csata alakult ki a pályán, amelyből több nyerő emberének köszönhetően a kintről jobban dobó Szolnok került ki győztesen. A vendégeknél Hriszto Nikolov, Horváth Ákos és a hat triplát szerző, így 18 pontig jutó Brandon Gay eredményes játéka döntőnek bizonyult. A hazaiaknál El-Amin 24 pontja viszont kevés volt, a bajnoki címvédő Szolnok 80–71-re győzött, és a Magyar Kupa megnyerése, illetve az EuroChallenge négyes döntője után egy újabb sikert könyvelhet el a bajnoki döntőbe jutással.

ALBACOMP FEHÉRVÁRSZOLNOKI OLAJ KK 71–80 (32–15, 8–15, 21–27, 10–23)
Székesfehérvár, 2000 néző. V: Cziffra, Papp, Török R.
ALBACOMP: Simon B. 11/3, EL-AMIN 24/12, Hollis 10/3, KELLER Á. 12, Chism 9. Csere: Hendlein, Supola, Bódi 3/3, Madár 2
SZOLNOK: Trotter 9/3, Mills 11/6, Soós 2, Nikolov 11, BÁDER 15. Csere: HORVÁTH Á. 8/6, Trepák 2, Fodor M. 4, GAY 18/18, Grebenár
Az eredmény alakulása. 2. p.: 6–0. 6. p.: 23–8. 8. p.: 26–11. 13. p.: 32–20. 17. p.: 35–24. 20. p.: 40–30. 22. p.: 48–32. 23. p.: 48–40. 28. p.: 54–53. 32. p.: 61–62. 33. p.: 61–64. 38. p.: 66–72. 40. p.: 69–77.
Kipontozódott: Hollis (39. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szolnok javára
Simon B. 9, ill. Trotter 7
Dzunics Braniszlav: – Szeretnék gratulálni a Szolnoknak, mert ebben a sorozatban jobbnak bizonyultak nálunk. A maximumot kiadtuk magunkból, de nem tudtuk tartani az általunk diktált tempót, elvesztettük a lepattanóharcot.
Pór Péter: – A három nullának mindenképpen örülünk. Az a csapat, amelyik 17 pont hátrányból vissza tud jönni a meccsbe Fehérváron, az megérdemli a győzelmet. Ezen a meccsen is bebizonyították a fiúk, hogy remek harcosok, hisz tetemes minuszról álltak vel. Ez annak is köszönhető, hogy a nemzetközi porondon szereztünk már olyan rutint, amellyel tudtuk kompenzálni azokat a negatívumokat, amelyek néha érték a csapatot.