Női kosárlabda NB I: a Szolnok még időben ébredt a Cegléd ellen

2010.10.13. 19:14
A női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hatodik fordulójában a Szolnok Cegléden tudott nyerni tizenegy ponttal.

A vendégek alaposan „bealudtak" az első negyedben, hiszen a nyeretlen Cegléd váratlanul tízpontos előnyre tett szert a játékrész végére. A házigazdák azonban nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert a meglepett vendégek a nagyszünetre már átvették a vezetést, majd a folytatásban folyamatosan növelték előnyüket és végül biztos győzelmet arattak.

A Cegléd ötödik mérkőzését is elveszítette a bajnoki szezonban, a Szolnok ötödik fellépésén a harmadik győzelmét aratta.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
CEGLÉDI EKK-SZOLNOKI NKK 77–88 (26–16, 18–29, 13–20, 20–23)
Cegléd, 150 néző. V: Valovics dr., Tőzsér
CEGLÉD: Danóczi 7/3, Baksa 5, SZABÓ B. 20, Pap 12, Rajnai 8. Cs: DOBROVOLSZKA 18/6, Orbán 6, Józan 1, Filipowicz D., Kiss A. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
SZOLNOK: SZONDY 18/6, Boskovics 9/3, Rubold 14/12, SERBÁN 16, Cvetanovics 11. Cs: Ferencz, Pungor 13/6, Gaspar 2, Kmézics 5, Gyuricza. Edző: Mészáros Zoltán
Az eredmény alakulása: 3. p.: 10–4. 9. p.: 26–12. 14. p.: 30–28. 16. p.: 33–36. 19. p.: 40–41. 24. p.: 52–50. 29. p.: 57–62. 33. p.: 57–70. 38. p.: 69–79
Kipontozódott: Pap (25. p), Serbán (35. p.), Kmézics (38. p.), Cvetanovics (39. p.), Szabó B. (39. p.), Baksa (40. p), Orbán (40. p.)
Mészárosné Kovács Andrea: – Pap Reginát, az egyik magas játékosunkat már a 25. percre kipontozták, ami korlátozta győzelmi esélyünket. A lányokat csak dicsérni tudom, mert nagyon jól játszottak és végig partiban voltak az ellenféllel.
Mészáros Zoltán: – Az első félidei „nagyszerű” védekezésünk után végig koncentrálnunk kellett a jól küzdő és dobó Cegléd ellen.

KORÁBBAN
Szeviép-Szeged–MKB-Euroleasing Sopron 100–93 – h.u. (17–21, 21–23, 20–15, 22–21, 20–13)