Válogatottunk 13 ponttal nyert Ausztriában

2011.07.27. 23:38
Újabb győzelem a felkészülési időszakban (Fotó: Havran Zoltán)
Az augusztusi Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott 13 pontos győzelmet aratott szerdán Ausztria vendégeként.

A múlt héten Iránt kétszer is legyőző magyarok Steinbrunnban (Büdöskút) csak a második negyed során nem játszottak fölényben az Eb-ről már lemaradt hazaiak ellen.

Mészáros Lajos együttesének felkészülési programja a szerb Universiade-válogatott ellen folytatódik, amellyel pénteken 19 órakor Szombathelyen, szombaton 18 órakor pedig Körmenden csap össze.

Az augusztus 9-én kezdődő pótselejtező-sorozatban Finnország és Portugália legjobbjaival kell megküzdenie a nemzeti csapatnak, és az első vagy a második helyen kell végeznie ahhoz, hogy szerepelhessen a litvániai kontinenstornán.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 58–71 (17–24, 13–6, 11–23, 17–18)
Büdöskút, 300 néző. V: Atwenger, Kratschler, Plank (mindhárom osztrák)
AUSZTRIA: Lanegger, Schreiner 2, Detrick 6/3, LAMESIC 13, MAHALBASIC 14. Cs: Ochsenhofer 8/6, Gaspar, POIGER 11, Koch, O’Neal 4/3, Worenz. Szövetségi kapitány: Nenad Asceric
MAGYARORSZÁG: TROTTER 13/3, HANGA 15/9, Molnár A. 3/3, LÓRÁNT 10, Báder 6. Cs: KELLER Á. 8, Fodor M. 5/3, Horváth Á. 6/3, Szabó Zs. 3/3, Vojvoda 2, Soós. Szakmai igazgató: Mészáros Lajos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–9. 7. p.: 10–15. 13. p.: 21–24. 15. p.: 25–24. 18. p.: 28–27. 22. p.: 30–34. 27. p.: 35–46. 33. p.: 46–55. 38. p.: 54–67.
Nenad Asceric: – Rövidebb ideje edzünk a magyar csapatnál és ez látszott is a mérkőzésen, a vendégek fizikailag jobban bírták a negyven percet. Láttam biztató dolgokat a saját csapatom játékában, dolgozunk tovább és jobbak leszünk.
Mészáros Lajos: – Az első negyedben remekül kezdtünk, aztán talán a sok cserének is köszönhetően elvesztettük a ritmust. A második félidőben nem volt probléma, nagyszerűen védekeztünk, ez is segített a biztos győzelem megszerzésében.