Végvári csaták után: tarolt és alapszakaszelső lett a PVSK-PEAC

2011.05.17. 10:07
Köztudomású, hogy Körmend kosárlabda-fellegvár, az elmúlt hét végén pedig a végvár jelzőt is megszerezte – ugyanis itt fejeződött be a legfiatalabb hazai kosárszakág első versenysorozata, az OTP Junior B33 Tour 2011 alapszakasza. Nem is akármilyen küzdelmekkel!

A júniusi budapesti nagydöntőbe – az alapszakasz 9 tornáján szerzett ranglistapontok alapján – a legjobb 16 csapat jutott be, és itt már félmillió forintért lépnek pályára.

A rendszer sajátossága, hogy az utolsó pillanatig senkinek sem lehetett bérelt helye, amit igazoltak is a körmendi történések: egy veterán és egy újonc alakulat lett a főszereplő.

Az előbbi kategóriába tartozó PVSK-PEAC legénysége az először szereplő Anyuci Kedvencei ellenében szerezte meg a második tornagyőzelmét (33–21), ez pedig két dolgot jelentett: egyrészt a pécsiek a legtöbb pontot szerezve megnyerték az alapszakaszt, másrészt az újonc remek szerepléssel helyet követelt magának a fináléban.

Következik a nagydöntő június 5-én Budapesten.