A DVSC Coulibaly révén elintézte a DVTK-t

2012.04.28. 19:29
Coulibaly duplája győzelmet ért (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a DVSC-Teva Adamo Coulibaly duplájával 2–0-ra nyert a Diósgyőr otthonában.

A huszonöt forduló után továbbra is veretlenül listavezető Debrecen a Diósgyőr otthonába látogatott, hogy kétpontos előnyét (átmenetileg) ötpontosra növelje az egy nappal később Kecskeméten szereplő Győri ETO-val szemben. A két gárda őszi összecsapásából kiindulva – amikor a Loki 5–0-ra nyert – ezúttal is gólzáporban reménykedhettünk...

De az első félidőben be kellett érnünk egy jó iramú, kiegyenlített összecsapással. A Loki bajnokesélyeshez méltóan hamar lerohanta a hazai alakulatot, amely azonban szervezett védekezéssel és gyors kontrákkal olykor-olykor veszélyeztetni tudta a Nenad Novakovics betegsége miatt bizalmat kapó Verpecz István kapuját.

A vendégek főként Mbengono Yannick szögletei után tudtak helyzetbe kerülni, míg a DVTK inkább átlövésekkel próbálkozott.

Fordulás után a hazaiak roppant jól kezdtek, José Luque révén több gólt is szerezhettek volna. Az 56. percben mégis a hatodik bajnoki serlegére hajtó Debrecen szerezte meg a vezetést. A gólkirályi cím egyik várományosa, Adamo Coulibaly ment el Nagy Tamás mellett a tizenhatoson belül, aki hátulról buktatta tizenegyest érően. A francia higgadtan a bal alsóba vágta a labdát. 0–1

A hajrában a DVTK jó cseréinek köszönhetően közel járt az egyenlítéshez, de ekkor ismét villant Coulibaly: erőszakosabb volt védőjénél, majd a tizenhatos vonaláról jobbal hatalmas gólt vágott a bal felsőbe úgy, hogy a labda a lécet is érintette. 0–2

Coulibalynak ez volt a 17. gólja a mostani bajnokságban.

A hazaiak erejéből a szépítésre sem futotta, a Debrecen tehát 2–0-ra nyert, így ötpontosra növelte előnyét a Győrrel szemben. A Diósgyőr ebben a naptári évben hetedik bajnoki vereségét szenvedte el kilenc meccsből.