A Győr leradírozta a pályáról a Honvédot

2011.05.11. 22:05
A tiszta zöldben játszó győriek elnyomták a Honvédot (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a 12. helyen álló Győr a nyolcadik Honvédot fogadta. A hazaiak végig mezőnyfölényben játszottak, amely a második félidő elején góllá érett, Völgyi Dániel talált a kapuba a 48. percben. Az 57., illetve a 63. percben Kiss Máté és Alekszidze tovább növelte a zöld-fehérek előnyét.

A Győr nem tudhat maga mögött erős tavaszi szereplést. Utóbbi hat mérkőzésén ötször játszott döntetlent, és egyszer kikapott, de a Honvéd idegenben nem volt túl erős, jóllehet az előző fordulóban a bajnokesélyes Videotont fosztotta meg a korai ünnepléstől.

Az első nagyobb lehetőség a hazaiak előtt adódott. Marko Dinjar beadására Koltai Tamás érkezett, de védője szorításában nem tudta jól eltalálni a labdát, így az a bal oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. Néhány perccel később Kiss Máté is kapott egy beadást, a pattogós labdát jobbal lőtte volna a léc alá, de Kemenes Szabolcs szögletre mentett.

A félidő felétől a vendégek is rátaláltak magukra. Moreira szögletét Debreceni András húzta kapu felé, ahol Kris Bright fejelhetett, de a kapus védeni tudott. Szasa Sztevanovics reflexeire nagy szükség volt, hiszen Hajdú Norbert jól talált el egy szabadrúgást, és a léc alól kellett szögletre mentenie a kapusnak.

A második félidő elején góllá érett a győriek próbálkozása. Ártalmatlan szituációból a 48. percben szerzett vezetést Völgyi Dániel, miután 30 méterről megeresztett lövése a hosszú sarokban talált helyet (1–0).

Az előnyt néhány perccel később Kiss Máté növelte: Koltai beadását fejelte be az 57. percben a hosszún helyezkedve (2–0). A 63. minutumban Alekszidze is betalált, miután Takács beadására érkezett a hosszún egy védővel a nyakán, de az ötösről így is kapura tudta szúrni a labdát, méghozzá a bal sarokba (3–0).

A végén még Koltai került óriási ziccerbe: a Kisstől kapott keresztpassz után a tizenhatoson belülre törhetett, majd egy testcselt bemutatva egy az egyben volt a kapussal, de a labdát a kivetődő Kemenesbe lőtte.

Győzelmével a Győr mai ellenfele, a Honvéd elé került a tabellán, méghozzá az előkelő nyolcadik pozícióba.

1. Videoton FC 28 17 7 4 57–27 +30 58
2. Paksi FC 28 15 5 8 47–35 +12 50
3. Ferencvárosi TC 28 14 4 10 46–42 +4 46
4. DVSC-TEVA 28 12 9 7 51–40 +11 45
5. ZTE FC 28 13 5 10 47–45 +2 44
6. Kaposvári Rákóczi 28 13 4 11 41–39 +2 43
7. Újpest FC 28 11 6 11 45–37 +8 39
8. Vasas 28 11 6 11 33–42 –9 39