A győriek is kiütötték a Zalaegerszeget

2011.08.26. 20:03
A győriek Kaposváron őrizhetik meg hibátlan mérlegüket (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 7. fordulójának nyitó mérkőzésén a Győri ETO hazai pályán magabiztosan, 5–1-re legyőzte a Zalaegerszeget, így továbbra is hibátlan mérleggel áll, és átvette a vezetést a tabellán a vasárnap pályára lépő DVSC-TEVA-tól. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 91. percben a játékvezető kiállította a korábban csereként beálló Balázs Zsoltot.

A két csapat ellentétes előjelekkel várta a találkozót, hiszen, amíg a hazaiak minden találkozójukat megnyerték, addig a zalaegerszegiek erejéből csak egy döntetlenre futotta a hat forduló alatt.

Papíron tehát ez volt az „országos egyes” mérkőzés, és ennek szellemében a győriek már a találkozó elején nekirontottak ellenfelüknek, és főleg a jobb szélen betörő játékosok révén sokszor kellemetlen helyzetbe hozták a zalaegerszegi védelmet.

A rekkenő hőségben játszott találkozó első ziccere ennek megfelelően a hazaiak előtt adódott, Koltai azonban hiába lépett ki teljesen egyedül, Jahic mellett 15 méterről nem tudott végül ellőni.

Sokat nem kellett azonban várni az újabb lehetőségre, még mindig csak az első negyedóra végén jártunk, amikor Alekszidze elől kellett becsúszva menteni Kocsárdinak ziccerben, de a 17. percben már semmi sem akadályozta meg a hazaiak vezető gólját: egy kis szöglet után Koltai tette le lövésre a labdát Djordjevicsnek, és bár ő 16 méterről nagyon csúnyán eltörte azt, így lett kitűnő átadás Völgyinek, aki 12 méterről kapásból a jobb alsó sarokba tekert. 1–0

A győri rohamok ezután sem csökkentek, és bár Koltai, Babic és Ji-Paraná próbálkozása még nem eredményezett újabb gólt, a 34. percben ismét megrezdült a vendégek hálója: Koltai középre adott a 16-os jobb oldalvonaláról, a hosszún érkező Alekszidze pedig úgy lőtte a földre a labdát, hogy az átpattant Jahicon. 2–0

A szinten állandó létszámfölényben lévő győriek gyakorlatilag akkor alakítottak ki helyzetet, amikor úgy hozta kedvük, és mivel ez elég sűrűn előfordult, jól érezte magát a kilátogató mintegy 3500 néző.

A játékrész hajrájában előbb Alekszidze közeli, majd Pilibaitis távoli próbálkozása maradt ki, de Babic is hiába próbálkozhatott pár másodperc alatt kétszer is a 16-oson belülről, újabb gólt már egyik játékos sem lőtt, így kétgólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre egy jóval motiváltabb ZTE futott ki a pályára, és Tököli révén a 48. percben megszületett a szépítő találat: az újonnan igazolt csatár Kamber indítása után öt méterről lőtte ki a bal alsó sarkot. 2–1

A győriek ezután újra magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a 67. percben sikerült is újabb gólt szerezniük, Babic 25 méterről kilőtte a kapu jobb felső sarkát, alaposan meglepve Jahicot. 3–1

Ettől a góltól a győri csapat szárnyakat kapott, hiszen három perc leforgása alatt újabb két találatot is szerzett. A 74. percben Alekszidze passza után Völgyi (4–1), a 77. percben pedig a csereként beálló Ahjupera talált be a kiszolgáltatott Jahic kapujába (5–1).

A győriek magabiztosan nyerték meg szezonbeli 7. mérkőzésüket, az újabb három pontnak köszönhetően pedig a Debrecen vasárnapi mérkőzéséig biztosan vezetni fogják a tabellát; a Zalaegerszeg továbbra is nyeretlenül áll az utolsó helyen.

GYŐRI ETO–ZALAEGERSZEGI TE 5–1