A Haladás az NB II felé irányította az MTK-t

2011.05.11. 22:03
A Haladás az NB II felé irányította az MTK-t (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a 15. helyen álló MTK az ugyancsak a kiesés elől menekülő Haladást fogadta. Az idegenben ebben a bajnokságban eddig nyeretlen vendégek Kenesei Krisztián fejesével szerezték meg a vezetést a 32. percben. A hazaiak az 57. perctől kezdve a szünetben csereként beálló Hrepka Ádám kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, majd tíz perccel később Sütő László is hasonló sorsra került. A 81. percben aztán a csereként beálló Branislav Fodrek is betalált, a végeredményt pedig Halmosi Péter állította be a 87. percben.

Az MTK-nak nagyon kellenek a pontok a bennmaradáshoz, de még a Haladás sem lehetett teljesen nyugodt a találkozó előtt. A kék-fehérek számára az lehetett leginkább bíztató, hogy a szombathelyiek ebben a bajnokságban még egyetlen meccset sem nyertek idegenben, négy döntetlen mellett kilencszer kikaptak.

De hogy milyen feszültség volt a játékosokban, azt jól jelzi, hogy az első tíz percben Vad játékvezetőnek négyszer is fel kellett mutatnia a sárga lapot, hogy lenyugodjanak a kedélyek. Negyedóra után aztán már futballt is láthattunk, s ebben a vendégek jeleskedtek először: Nagy Gábor kapta ugyanis a labdát a 16-oson belül, s egy csel után 8 méterről centikkel lőtt csak a kapu jobb felső sarka fölé.

Aztán megint a kártyázáshoz tértek vissza a csapatok, pontosabban a szombathelyiek, mert három perc alatt megint kaptak kettőt a félidő közepén. De aztán megint ők fociztak, egyértelműen ők irányították a játékor, még ha nagyobb helyzetet nem is tudtak kialakítani. A 32. percben pedig gólra is váltották mezőnyfölényüket, miután Halmosi adta be a labdát balról, s az érkező Kenesei 7 méterről fejelt a kapura. A labda végül Ladányi cipőjén irányt változtatva pattant a kapu bal oldalába (0–1).

Az első félidőben még egy kisebb vendéglehetőséget lehetett feljegyezni, a hazaiak jobbára középen próbálták erőltetni a támadásaikat, de a masszív szombathelyi védőfalról rendre lepattantak. Nem csoda, hogy Garami József két játékosát is lecserélte a szünetben.

Ez azonban nem változtatta meg különösebben a játék képét. Sőt az 57. percben Hrepka addig reklamált az asszisztensnél, hogy Vad játékvezető egyből a piros lapot mutatta fel neki. Tíz perccel később aztán Sütő is megkapta második sárgáját (az elsőt öt perccel korábban szerezte), így aztán kettős emberhátrányban még reménytelenebb helyzetbe kerültek a kék-fehérek, akik morálisan estek szét teljesen a bajnokság végére.

Kettős emberelőnyben aztán a szombathelyiek kedvükre támadgattak, Halmosi például óriási helyzetben hibázott ziccert a 74. percben. A 81. percben Fodrek aztán már nem hibázott, hiába ért hozzá 13 méteres, jobbról leadott lövéséhez Hegedűs kapus, a labda így is a kapu bal alsó sarkában kötött ki (0–2).

A 87. percben aztán még Halmosi is betalált, beállítva a 3–0-s végeredményt, ezzel megpecsételve az MTK sorsát, amelynek bár matematikai esélye még van a bentmaradásra, ám ehhez a hátralévő két fordulóban óriási pozitív változásra lenne szüksége.

ACZÉL SZERINT MEGÉRDEMELT A HALADÁS BENNMARADÁSA

„Az utóbbi hat hónapban és a ma is mutatott játék alapján kimondható, hogy megérdemelten vívtuk ki a bennmaradást, nem a szerencsének köszönhetjük. Fáradt vagyok, de nagyon boldog egyben. Ha a város áldoz pénzt, megtartja értékeit, akkor itt lehet alkotni. El kell dönteni, mit akar a klub" – nyilatkozta Aczél Zoltán a Sport Tv-nek.

„Az első félidőben gyengén játszottunk, a másodikban aztán feljavultunk, de a kiállítás nagyon rosszkor jött, és aztán megpecsételődött a sorsunk. Van még két meccs, amelyet le kell játszanunk" – mondta Garami József.

1. Videoton FC 28 17 7 4 57–27 +30 58
2. Paksi FC 28 15 5 8 47–35 +12 50
3. Ferencvárosi TC 28 14 4 10 46–42 +4 46
4. DVSC-TEVA 28 12 9 7 51–40 +11 45
5. ZTE FC 28 13 5 10 47–45 +2 44
6. Kaposvári Rákóczi 28 13 4 11 41–39 +2 43
7. Újpest FC 28 11 6 11 45–37 +8 39
8. Vasas 28 11 6 11 33–42 –9 39