A Honvéd ellen sem ment otthon a Siófoknak

2011.05.22. 17:02
Hiába Honma (sárgában) egyenlítő gólja, győzött a Honvéd Siófokon (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a Siófok a Honvédot fogadta. A vendégek Danilo találatával már a 6. percben vezetést szereztek, amit azonban még a félidő vége előtt ki tudtak egyenlíteni a hazaiak Honma Kazuo találatával. A második játékrész elején Délczeg Norbert fejéről saját kapujába pattant a labda, így megint a vendégek jutottak előnyhöz. Az utolsó percben a csereként beálló Czár Richárd beállította az 1–3-as végeredményt.

A siófokiak rendre gyengén szerepelnek hazai pályán, hiszen az utolsó fordulóig mindössze egy találkozójukat tudták megnyerni, ötször viszont kikaptak. Ezúttal is gyengén kezdtek, mert már a 6. percben vezetést szerzett a Honvéd, miután Zelenka meglépett a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből középre adott, ahol némi védői segédlettel az érkező Danilo testéről, közvetlen közelről a kapuba pattant a labda (0–1).

A gól némileg sokkolta a hazaiakat, akik mezőnyfölényben voltak, de komolyabb helyzetet elég sokáig nem tudtak kialakítani. Fél óra elteltével aztán Délczeg vezethette egyedül a kapusra a labdát, s csak Kemenes bravúrján múlt, hogy ekkor nem egyenlítettek a hazaiak. Csakúgy, mint a 33. percben Honma lövésénél.

A 40. percben azonban a japán légiósnak sikerült az egyenlítés: a remek labdákat osztogató Melczer kiugratta a leshatárról, Honma betört a 16-oson belülre, és 9 méterről jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt (1–1).

Döntetlennel mehettek a csapatok a szünetre, ám a második játékrész ugyanolyan rosszul kezdődött a hazaiaknak, mint az első, miután az 50. percben Ivancsics jobb oldali szöglete után Danilo továbbcsúsztatta a labdát, amely Délczeg fejéről a kapu közepébe pattant. Öngól (1–2)!

Ezúttal a hazaiaknál nem volt idő a kétségbeesésre, elkeseredett rohamokat kezdtek az újbóli egyenlítésért, de Honma és Tusori lövése is a kapu fölé szállt, sőt a túloldalon Vernes került gólhelyzetbe, s Molnár bravúrjára volt szükség, hogy meccsben maradjon a Siófok.

A meccs hajrájában Csordás megpattant lövése és Novák ollózása is a kapu fölé szállt, míg a túloldalon, a 90. percben Danilo beadása után a védők között támadt zűrzavarban a percekkel korábban beálló Czár köszönte az ajándéklehetőséget, és két méterről a kapu közepébe lőtt (1–3).

1. Videoton FC 29 18 7 4 59–28 +31 61
2. Paksi FC 30 17 5 8 54–38 +16 56
3. Ferencvárosi TC 29 14 5 10 47–43 +4 47
4. DVSC-TEVA 29 12 10 7 52–41 +11 46
5. ZTE FC 29 13 6 10 48–46 +2 45
6. Kaposvári Rákóczi 30 13 4 13 41–42 –1 43
7. Újpest FC 29 12 6 11 49–38 +11 42
8. Győri ETO FC 30 10 11 9 40–35 +5 41