A Honvéd három ponttal térhet haza Pápáról

2011.04.16. 20:05
Védelmének köszönhetően nyert a Honvéd (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a kiesés elől menekülő Honvédot a nyolcadik Pápa fogadta. A vendégek a 20. percben szerezték meg a vezetést Kris Bright góljával, több gól már nem esett, így a Honvéd remek védekezésének köszönhetően a tabella tizedik helyére jött fel.

Az előző fordulóban mindkét csapat győzelemmel hangolt a mostani találkozóra, a Honvéd pedig első tavaszi győzelmét szerezte meg Szombathelyen, tehát mindkét csapat pluszmotivációval érkezett az összecsapásra. De amíg a vendégek még mindig a kiesés elkerüléséért gyűjtögetnék pontjaikat, addig a hazaiak minél előrébb szeretnének végezni, és talán még a dobogó sem elérhetetlen cél számukra.

A csapatok sokgólos mérkőzésre számítottak, hiszen az ősszel 4–2-re győzött a Pápa, amelynek a magyar mezőnyben az egyik legjobb a támadósora, de az előző mérkőzésén a Honvéd sem szűkölködött a gólokkal, a Haladást 3–1-re verte meg.

Az első nagyobb lehetőség a kispestiek előtt adódott, Ivancsics Gellért szabadrúgását Debreceni András fejelte kapura, Szűcs Lajos még szögletre tudta ütni a labdát. A 20. percben azonban már ő is tehetetlen volt. Kris Bright kapott remek labdát a tizenhatoson belül, és kis igazítás után ballal a jobb felsőbe lőtt (0–1).

A hazaiak a gól után támadásba lendültek, de Goran Marics és Heffler Norbert többszöri próbálkozás után sem találta el a kaput. A fordulás után is megmaradt a Lombard támadókedve. Bárányos Zsolt 25 méterről lőtt szabadrúgása a jobb alsó sarok felé vette az irányt, Kemenes Szabolcs azonban szögletre tudta tolni a labdát.

A vendéggárda ezen a mérkőzésen többször bizonyította, hogy a mezőnyben kiemelkedően jó a hátvédsora, a Lombard ugyanis távoli lövéseken kívül nem igazán került közel a kapuhoz.

A mérkőzésen több gól már nem esett, így a Honvéd ismét győzni tudott, és a megszerzett három ponttal a tabella tizedik helyére, a stabil középmezőnybe jött fel. A nagy múltú csapat kezdi bizonyítani, hogy helye van az élvonalban.