A Honvéd megérdemelten nyert az erőtlen Kaposvár ellen

2011.04.30. 20:05
Csak látszólag volt nagy a küzdelem, valójában a Honvéd irányított (Fotó: Németh Ferenc)
Nem túl színvonalas mérkőzésen a Budapest Honvéd hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Kaposvárt. A hazaiak gólját a lecseréléséig nagyon aktív Danilo szerezte. A fővárosiak megérdemelten szerezték meg a három pontot a túlságosan is erőtlen támadójátékot bemutató vendégekkel szemben.

Sisa Tibor gárdája, vagyis a kaposvári csapat azzal a tudattal lépett pályára idegenben a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó NB I-ben, hogy ha nyer, megelőzi a Paksot a tabellán, vagyis a második helyre jön fel a Videoton mögé.

SZAVAZÁS

Jelentős előnyre tett szert az NB I-ben a listavezető Videoton. Lát arra esélyt, hogy bármely rivális megelőzze a fehérváriakat?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A forduló előtt 12. helyen álló Honvéd játékosainak nem lehettek ilyen álmaik, viszont a kiesés réme sem fenyegeti már olyan nagyon Supka Attila csapatát. A sűrű középmezőny miatt egy-egy győzelem értéke megnőtt, vagyis három ponttal igen nagyot lehet előrelépni a tabellán – ezt tarthatták szemük előtt a fővárosiak.

A meccs nem kezdődött túl nagy iramban, a helyszínen jelen levő 1800 nézőnek nem kellett halálra izgulnia magát. Hajdú Norbert szép, de a kaput centikkel elkerülő szabadrúgása volt az egyetlen jelentős esemény a félidő feléig.

A játékrész második felében sem változott túl sokat a kép. Ziccerekről egyáltalán nem lehetett beszélni. Bár a Honvéd jobban játszott, többet támadott, a kapu előtt nem tudott veszélyt teremteni. A Kaposvár szórványos támadásai sokszor Milan Perics lesállása miatt haltak el, és az egyébként gólerős Oláh Lóránt sem villogott. Az első félidő gól nélkül ért véget.

A második játékrész elején aztán góllá érett a Honvéd fölénye. Az 56. percben a brazil Danilo közelről a kapuba fejelte a nagyszerűen játszó Lukás Zelenka szögletét. 1–0

A Honvéd továbbra is támadásban maradt, a Kaposvár viszont egyáltalán nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

A mérkőzés végét jelentő hármas sípszóig már nem változott az eredmény, a Honvéd egy góllal legyőzte ellenfelét.

A vendégek számára mindenképpen nagyobb tétje volt a találkozónak, hiszen az Európa-ligában való indulásért csatáznak. Ennek ellenére Sisa Tibor játékosai nem sokat tettek a győzelem érdekében. Bár mentek előre, támadásaik teljesen veszélytelenek voltak.

A Honvéd nagyon szervezetten focizott, ha kellett a csatárok is visszazártak, hogy segítsék a védőjátékot. Sokat elmond, hogy Kemenes Szabolcsnak gyakorlatilag nem volt dolga. A Honvéd ezzel a győzelemmel megerősítette pozícióját a középmezőnyben.