Kecskeméti stoptábla a Honvédnak

2011.08.20. 21:07
A lila mezes kecskemétiek megállították a Honvédot (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a tabella hetedik helyén álló Kecskemét a negyedik Honvédot fogadta. A vendégek Danilo 11-esével szereztek vezetést a 7. percben, amit Gyurcsó Ádám a 38. percben kiegyenlített. A hazaiak két kapufát lőttek, így nem volt meglepetés, hogy a szünet után Francis Litsingi góljával a vezetést is átvették, majd a 83. percben Foxi Kethevoama beállította a végeredményt.

Az előző négy mérkőzésüket megnyerő vendégek már a 7. percben vezetést szereztek, miután Gyagya Attila buktatta a 16-oson belül buktatta Danilót. A büntetőt a sértett végezte el, aki a kapu bal oldalába lőtt (0–1).

A vendégek vezető találata után gyorsan magukra találtak a hazaiak, de Bori és Litsingi lövései a kapu mellé szálltak. A félidő közepén aztán előbbi Kemenes kapust is megtornáztatta, az ellentámadásnál viszont Németh kapus tudására is szükség volt Danilo lövésének hárításakor.

Litsingi fejese után Kemenes már csak a léc segítségével tudott hárítani, a 38. percben azonban már úgy sem: ekkor Gyurcsó cselezte be magát a jobb oldalról, s 22 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt (1–1).

Egy perccel később Gyurcsó akár fordíthatott volna, de 13 méterről leadott lövését Kemenes a bal oldali kapufára tolta. A félidő utolsó percében viszont Danilo labdaszerzése után Abass szerezhetett volna újra gólt, de lövése kevéssel elkerülte a kaput.

Mindezek ellenére Supka Attila érezhette a bajt, mert a szünetben Tchami helyett Hidit küldte játékba. Ennek ellenére még csak két perc telt el a második félidőből, amikor már a hazaiak vezettek: Szavics távoli lövése kipattant Kemenesről, s a berobbanó Litsingi 5 méterről a kapuba sodorta a labdát (2–1).

A fordítás után a Honvédnak lett sürgősebb, de nagyon el sem jutottak a hazaiak kapujáig, sőt a kecskemétiek kontrái újabb gól veszélyét hordozták magukban. Aztán Abass már Németh a kapust is elfektette, de csak az oldalhálót találta el. A hajrában aztán Bori bal oldali beadása után Foxi beállította a 3–1-es végeredményt.

A hazaiak győzelme mindenképpen megérdemelt, akik sikerükkel a 6. helyre jöttek fel a tabellán.

1. DVSC-TEVA 6 6 13–3 +10 18
2. Győri ETO FC 6 6 10–4 +6 18
3. Pécsi MFC 6 4 1 1 9–8 +1 13
4. Budapest Honvéd 6 4 2 15–7 +8 12
5. Videoton FC 6 3 1 2 11–5 +6 10
6. Kecskeméti TE 6 3 1 2 13–8 +5 10
7. Lombard Pápa Termál FC 6 3 1 2 5–5 0 10
8. BFC Siófok 6 2 2 2 6–5 +1 8