A Pápa sem tudta megállítani az Újpestet

2011.04.30. 19:15
A labdarúgó NB I 26. fordulójában az Újpest hazai pályán 2–1-re legyőzte a Lombard FC Pápát. A lila-fehérek sorozatbeli harmadik sikerükkel feljöttek a 8. helyre. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a vendégektől César Quinterót a 91. percben kiállították.
Lázár (16) hatodik bajnoki gólját szerezte meg (Fotó: Czerkl Gábor)

A vendégek egy gyönyörű Quintero-ollózással nyitottak, majd a félidő során kifejezetten agilis Marics révén próbálkoztak több alkalommal is, míg a túl oldalon Balogh, valamint Mitrovics távoli lövését védte szépen Szűcs.

SZAVAZÁS

Jelentős előnyre tett szert az NB I-ben a listavezető Videoton. Lát arra esélyt, hogy bármely rivális megelőzze a fehérváriakat?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A 25. percben aztán megszerezte a vezetést az Újpest, Lázár beadása után a védők visszaadták a hazai támadónak a labdát, aki az ötös jobb sarkáról a kapu jobb sarkába bombázott (1–0).

A játékrész hátralévő részében előbb Balajczának kellett még egy bravúrt bemutatnia Gyömbér távoli megpattanó lövésénél, majd a másik kapu előtt Ahjupera próbálkozását tudták blokkolni a pápaiak, így egygólos hazai előny mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A folytatást ugyanúgy egy Quintero-kísérlet indította, mint a mérkőzést, azonban 28 méteres löketénél is magabiztosan védett Balajcza.

A találkozó helyzetét a szünetben csereként beálló Balajti ügyetlenkedte el, egy gyors hazai kontra végén az ötösnél még megpróbálta elhúzni Szűcs mellett a labdát (ahelyett például, hogy társához játszott volna, aki teljesen üresen érkezett), nem sok sikerrel.

Bár a vendégek nyomtak ezt követően, igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani, az egyenlítés azonban így is összejött: a 74. percben Quintero sokadik próbálkozása már eredményre vezetett, távoli löketét Balajcza nem tudta a bal felső sarok elől elütni (1–1). A pápai játékos túlzott gólörömért még egy sárgát is begyűjtött.

Sokáig nem kellett azonban idegeskedniük a hazai szurkolóknak, hiszen két perccel később Ahjupera verekedte magát lövőhelyzetbe, és 13 méterről szépen lőtt el Szűcs mellett a bal alsóba (2–1).

A vendégek a hajrában hiába próbálkoztak, egyenlíteni már nem tudtak, sőt Quintero a 91. percben egy taktikai szabálytalanság után második sárgáját is megkapta, így társainál pár másodperccel hamarabb mehetett zuhanyozni.

ÚJPEST–PÁPA 2–1