A taktikus Pécs elorozta a három pontot a Kecskemét elől

2012.03.17. 18:09
A Pécs egykettőre megfordította az állást, és biztosan nyert (Fotó: Török Attila)
Bár a Kecskemét mindjárt az első percben megszerezte a vezetést a Pécs ellen, a vendégek 10 perc alatt fordítottak, majd taktikus játékkal megőrizték előnyüket az igazi átütőerő nélkül támadó hazaiak ellen a labdarúgó NB I 20. fordulójának mérkőzésén.

A mérkőzés előtt egyik csapat öltözőjét sem vetette fel a boldogság, hiszen a legutóbbi fordulóban a Kecskemét és a Pécs is kikapott. Pécsett ráadásul alaposan elkeseredtek a Fradi elleni kilátástalan játék miatt. Pénzbüntetést is kiszabtak, de egyelőre még nem kell fizetniük a játékosoknak, csak akkor, ha esetleg nem szereznek a következő meccseken elegendő pontot.

Mészáros Ferenc vezetőedző mindenesetre már tudni vélte a megoldást: „Vissza kell hozni a ránk korábban jellemző szervezettséget, és olykor kellene egy kis vagányság is a játékba." A Kecskemét azonban hazai környezetben senkitől sem retten meg, ezért nehéz meccs várt a vendégekre. Török László szakmai igazgató nem színezte túl a mondandóját, egyértelmű győzelmet várt a Debrecen elleni szerencsétlennek tartott vereségük után.

A Kecskemét úgy ugrott neki a Pécsnek, hogy felfalja a baranyaiakat. Mindjárt az első percben Litsingi gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, és az egyedül hagyott Lencse 16 méterről megszerezte a Kecskemétnek a vezetést. 1–0

Nem örülhetett azonban sokáig a hazai csapat, mert az 5. percben egyenlített a Pécs. Simonfalvi jobb oldali beadását fejelte öt méterről a kapu bal sarkába Horváth Zsolt. 1–1

És még föl sem eszméltek a hazaiak, máris azt vették észre, hogy hátrányban vannak, hiszen a 11. percben Andorka lecsapott a szabad labdára, becsapta Balogh Bélát, majd okosan a kapu jobb alsó sarkába tekert. 1–2

A gyors gólváltás után némileg visszavettek a tempóból a csapatok, de a Pécs így is egyértelműen veszélyesebben, dinamikusabban játszott. A Kecskemét statikusan, lassan szövögette a támadásait, igazán nagy helyzetbe nem kerültek. A félidő közepe táján több helyzet is kialakult, de csak elvétve kellett közbeavatkoznia a kapusoknak.

A második félidőben ugyanott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták, visszahúzódott kissé a Pécs, átadta volna a kezdeményezést a Kecskemétnek, de a hazaiak nem tudtak felpörögni, sokáig csak távoli lövésekkel próbálkoztak, kevés sikerrel.

A Pécs már egyáltalán nem támadott, de Lencse és Mohl lövése sem tudott utat találni a vendégek kapujába. Egyre többet tett a Kecskemét az egyenlítésért, de ha eltalálta a kaput, ott volt Dibusz, bár igazán nagy próbára nem tették őt a hazaiak.

A meccs végére teljesen elfogyott a kecskemétiek tudománya, alig látszott a korábban hazai pályán megszokott agilis támadójáték, ezért teljesen megérdemelten nyert a Pécs, amely, úgy tűnik, tanult a múlt heti sokkból, és megszerezte első tavaszi győzelmét.

1. DVSC-Teva 19 14 5 39–13 +26 47
2. Győri ETO 20 14 2 4 37–21 +16 44
3. Videoton FC 19 12 2 5 36–13 +23 38
4. Budapest Honvéd 19 10 5 4 36–22 +14 35
5. Pécsi MFC 20 8 8 4 29–29 0 32
6. Diósgyőri VTK 20 9 4 7 30–27 +3 31
7. Kecskeméti TE 20 8 4 8 31–28 +3 28
8. Paksi FC 20 7 6 7 33–35 –2 27