A Vasas kezdett jobban, a Haladás mégis simán nyert

2011.05.07. 21:01
A Szombathelyi Haladás remek támadójátékkal 3–0-ra legyőzte a Vasast a labdarúgó NB I 27. fordulójában. A hazaiak mindhárom gólját Oross Márton szerezte, aki az egész mérkőzésen nagyszerű formában játszott.
Oross Márton szenzációs formában játszott (Fotó: Unger Tamás)

A Haladás és a Vasas összecsapása mindkét fél számára nagy téttel bírt. A Haladás a forduló előtt ugyan nem állt kieső helyen, de csak négy pont választotta el az MTK-tól – a győzelemmel viszont nagy lépést tehetett a bennmaradás biztosítása felé. A Vasas pedig úgy lépett pályára, hogy sikere esetén még (ha nem is nagy) esélye lehet az Európa-ligát érő egyik helyezés megszerzésére.

Az első percek Vasas-fölényben teltek el. A 10. percben a vezetést is megszerezhette volna Komjáti András csapata, de Rezes ziccerben közelről nem találta el a kaput. Pár perccel később Balog ugyancsak gólt lőhetett volna 13 méterről, de helyette telibe találta a kapufát.

A vendégek az első 25 percben sokkal aktívabban és veszélyesebben játszottak. A Haladás játékából hiányzott a lendület, nem vezettek igazán veszélyes támadásokat.

Mégis a hazaiak szereztek gólt, méghozzá kettőt is négy percen belül. Mindkét találatOross Márton nevéhez fűződik, aki előbb 30 percben lőtte ki a Vasas kapujának jobb felső sarkát, majd Kenesei Krisztián szöglete után a kapu bal oldalába fejelt (2–0).

Érdekes módon ezúttal nem a felpörgés előzte meg a gólt, hanem pont fordítva történt: a gólok után lett sokkal aktívabb a Haladás. Mindazonáltal az eredmény már nem változott a félidőig, a Haladás megérdemelten tett szert kétgólos előnyre.

A fordulás után a játék képe nem változott, a Haladás továbbra is támadásban maradt. Oross Márton a két gólja után majdnem adott egy gólpasszt is sarokkal, ám Halmosi kihagyta a ziccert nyolc méterről.

A Vasas próbált támadni, de nem túl nagy erővel, így a kontrákra játszó szombathelyiek veszélyes ellentámadásokat vezethettek. A különbség gyorsan tovább nőhetett volna, ám a hazaiak sokáig több nagy helyzetben is hibáztak. Csak a hajrában, a 89. percben esett újabb gól, amit – ki más? – ismét Oross Márton szerzett hét méterről a kimozduló Németh mellett (3–0).

Ez lett a végeredmény.

A meccs egyébként viszonylag sportszerű légkörben zajlott, Solymosi Péter játékvezetőnek mindössze két sárgát kellett kiosztania, rátartásért Németh Norbertnek, valamint Keneseinek Rezes László felrúgásáért.

A három ponttal a Haladás nagy valószínűség szerint marad az élvonalban, míg a Vasas úgy tűnik, távol marad az európai kupaporondtól.