Két piros lap és siófoki siker Pápán

2011.05.07. 21:04
A Siófok legyőzte a Pápát (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Lombard Pápa a kiesés ellen küzdő Siófokot fogadta. Eseménytelennek mondható első félidő után a második játékrész elején a játékvezető kiállította Dlusztus Andrást, majd Graszl Károlyt is. A keveredésből a Siófok jött ki jobban, és a csereként beálló Csermelyi a 79. percben megszerezte a vendégek győztes találatát.

Az előző forduló egyik csapatnak sem sikerült a legfényesebben. A Lombard Pápa kikapott Újpesten, míg a vendégeknek csak egy döntetlenre futotta a Haladással szemben. Az őszi mérkőzés miatt azonban a Pápa várhatta biztatóan a találkozót, hiszen ősszel egy góllal nyert Siófokon.

A csapatok a mérkőzés elején nem találtak egymáson fogást, leginkább távoli lövésekkel próbálták megtörni egymás önbizalmát, Goran Marics és Bárányos Zsolt próbálkozásai azonban ritkán voltak igazán veszélyesek a kapura.

A félidő végén kezdtek igazán belelendülni a felek. Először a Siófok előtt adódott gólszerzési lehetőség, Novák Alexisz lőtt remek szabadrúgást, amely után a labda az ötösön belülről egyenesen a jobb oldali kapufára pattant, onnan azonban kifelé folytatta útját.

A pápaiak válasza szöglet után következett, Palkó Dávid öt méterről bólintotta a léc alá a labdát, a fejest azonban Molnár Péter bravúrral védte.

A második félidő nem indult túl jól Véber György együttese számára, ugyanis Dlusztus András lerántotta Délczeg Gergelyt, ezért megkapta második sárga lapját, így mehetett az öltözőbe. A játék képén azonban ez sokat nem változtatott, sőt Marics szabadrúgását Molnárnak kellett vetődve védenie.

A játékvezető kiegyenlítette az erőviszonyokat, ugyanis Graszl Károlyt is kiállította, miután megrúgta az őt szabályosan szerelő Szabó Zsoltot. Ez az eset azonban nem törte meg a Siófokot, és a nemrég csereként pályára lépett Csermelyi Imre a 79. percben megszerezte a vezetést, miután Novák passzát bombázta négy méterről a kapu közepébe (0–1).

A BFC Siófok ezzel a győzelmével nem lépett ugyan előrébb a tabellán, viszont növelte előnyét az MTK-val szemben. A fővárosi kék-fehérek így egyre nagyobb bajban vannak.