Az ETO győzelemmel zárta a bajnokságot

2011.05.21. 19:43
Az ETO nyerte meg a zöld-fehér együttesek szezonvégi csatáját (fotó: Németh Ferenc)<br />
A labdarúgó NB I utolsó fordulójában a Győri ETO 2–0-ra győzött hazai pályán a Kaposvár ellen. A 28. percben Alekszidze büntetőt hibázott, majd négy perccel később jóvátette hibáját, és akcióból volt eredményes. A végeredményt Dinjar állította be Kiss Máté kitűnő átadása után.

A mérkőzés kezdetén tapogatóztak a csapatok, mindkét gárda próbálta feltörni ellenfele védelmét, azonban sokáig egyik sem járt sikerrel. A 28. percben Zsók József kapott sárgát, miután Alekszidzével szemben szabálytalankodott, ráadásul a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutott a Győr.

A 11-est a sértett végezte el, azonban Horváth László hárította a bal alsó sarokba tartó lövést, a kipattanót szintén kapura küldte a támadó, de újfent védett a kaposvári kapus.

A 32. percben Alekszidze javította hibáját: remekül vett át egy bal oldali beadást, majd mintegy 22 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, ezzel vezetést szerzett a Győrnek. 1–0

Három perccel később megduplázta előnyét a hazai csapat – mely legutóbb 2004-ben kapott ki Győrben a Kaposvártól: Dinjar kapott remek hosszú indítást Kiss Mátétól, két kaposvári védő között kilépett a leshatárról, majd mintegy tizenkét méterről a bal alsó sarokba helyezett. 2–0

A játékrész hátralévő felében Daniane Dzsavad révén még próbálkozott a szépítéssel a Kaposvár, a marokkói légiós lövéseit azonban rendre hárította Szasa Sztevanovics, így kétgólos hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után a második félidő első helyzete a Győr előtt adódott: Alekszidze lépett át egy labdát középen, mely így Kiss elé került, aki mintegy 18 méterről lőtt kapura, Horváth magabiztosan hárított.

A 64. percben kis híján szépített a Kaposvár: Farkas Zoltán távoli lövése a jobb felső sarokba tartott, Sztevanovics azonban hatalmas bravúrt bemutatva hárított.

Farkas Zoltán lelkesedése azonban nem hagyott alább, hat perccel később mintegy 27 méterről próbálta meg bevenni a Győr kapuját, azonban ezúttal sem tudott túljárni a remekül védő Sztevanovics eszén.

Egy perccel később Perics révén próbálkozott a Kaposvár, azonban 25 méterről leadott lövése a kapufán csattant.

A mérkőzés lefújása előtti pillanatokban a csereként beálló Dudás Ádám ugyan bevette a Kaposvár kapuját, a játékvezető les miatt azonban érvénytelenítette a találatot, így maradt a 2–0-s eredmény.

Győzelmével a nyolcadik helyen végzett a tabellán a Győri ETO, míg a Kaposvár maradt hatodik. A hazaiak vezető találatát szerző Alekszidze a kilencedik gólját érte el a szezonban.

GYŐRI ETO–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–0