Az FTC a Haladás mumusa maradt

2010.11.14. 19:26
Két gólt is kapott a Haladás az Üllői úton (fotó: Tumbász Hédi)
A Ferencváros labdarúgócsapata 2–1-re győzte le a Haladást az NB I 14. fordulójának záró találkozóján. Marek Heinz és Maróti Béla találatára Oross Márton válaszolt, a lefújás után a játékvezetőt megsértő Kenesei Krisztián a kiállítás sorsára jutott.

A Haladás ahhoz a Ferencvároshoz látogatott, amelynek otthonában már nagyon hosszú ideje, 1982. április 10-e óta képtelen volt nyerni. Sőt a szombathelyiek 1996 áprilisa óta még a pontszerzésre is képtelenek voltak az Üllöi úton.

A hazai csapat edzője, Prukner László – aki az 50. születésnapját ünnepelte – beállította a kezdőbe azt a Dragóner Attilát, aki ebben a szezonban még nem lépett pályára bajnokin. Visszakerült a kapuba Marko Ranilovic is, aki a hibázó Justin Habert váltotta.

Ranilovic beállítása jó döntés volt, hiszen a szlovén kapus az első félidőben több nagy helyzetben is hatalmasat védett, a szombathelyi együttes ugyanis egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, kontrákból többször is veszélyeztetett.

A játék képe alapján így némi meglepetés volt a Ferencváros gólja, de Marek Heinz ezúttal is bizonyította, hogy remek rúgótechnikája van: a nyáron igazolt cseh légiós ugyanis 23 méterről tekert egy szabadrúgást a jobb sarokba (1–0). Így a hazaiak egygólos vezetéssel vonultak pihenőre.

A második játékrészt a Haladás kezdte aktívabban, Oross Márton lövése bizony nem sokkal ment el a bal sarok mellett. Gólt azonban a Ferencváros ért el, méghozzá nem is akármilyet: Józsi György balról érkező szögletét követően az emberétől elmozgó Maróti Béla kapásból lőtt a jobb sarokba (2–0).

Kenesei Krisztián lábában ottmaradt a szombathelyi gól, a volt válogatott támadó a 71. percben hatalmas ziccert hibázott. A 81. percben a Haladás szépített, Kenesei fejese a lécről a gólvonal környékére pattant, a kipattanóért Oross és Csizmadia Csaba tusakodott, az asszisztens ekkor jelezte határozottan, hogy a labda áthaladt a gólvonalon (2–1).

A Haladás egyenlíteni nem tudott, így Üllői úti rossz sorozata tovább tart. Ráadásul a csapat elveszítette Keneseit, aki a lefújás után megsértette Szabó Zsolt játékvezetőt, emiatt piros lapot kapott.

FERENCVÁROS–HALADÁS 2–1

ACZÉL A JÁTÉKKAL, PRUKNER AZ EREDMÉNNYEL ELÉGEDETT

„Gratulálok a Ferencvárosnak, de a saját csapatomnak is dicséret jár. Kissé megilletődötten kezdtünk, ám aztán egyenrangú ellenfelei voltunk a Fradinak, amely nem sok helyzetet tudott kidolgozni. Az első gólnál túl jó fiúk voltunk, a taktikai szabálytalanság után rutintalanul viselkedtünk. Ezt a futballt azonban, amit bemutattunk, szerintem el lehet fogadni" – nyilatkozta a Sport Tv-nek Aczél Zoltán.

„Többször előfordult már, hogy jól játszottunk, de a győzelem elmaradt, ezúttal gyengébb teljesítményt nyújtottunk, de megszereztük a három pontot. A legnagyobb probléma az volt, hogy a támadások befejezésénél rendre rossz megoldást választottunk. A legfontosabb azonban az, hogy a középmezőny elején maradtunk" – értékelte a mérkőzést Prukner László.