Az FTC pályára állította az NB II felé az MTK-t

2011.04.24. 19:29
A kék-fehéreken az új „örökrangadó-mez” sem segített (Fotó: Szabó Miklós)
A Ferencváros győzelmével zárult a labdarúgó NB I 24. fordulójában a 200. örökrangadó: az FTC 3–1-re megverte az MTK-t a Hungária körúton, ezzel egyrészt visszaszerezte a második helyet, másrészt közelebb lökte a másodosztályhoz legrégibb riválisát.

Mindkét csapat a három pont megszerzése érdekében lépett pályára vasárnap délután a Hidegkuti-stadionban – igaz, míg a Fradi az ezüstéremért, addig a hazai MTK a kiesés elkerülése érdekében. Ennek megfelelően mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek az első negyvenöt perc során.

A félidő első felében inkább az MTK diktálta a tempót, Balog Zoltánnak és Djordje Tutoricsnak is mentenie kellett Pál András és Tischler Patrik elől, míg a túloldalon Liban Abdi ziccere és André Schembri lécen pattanó lecsúszott beadása jelentett veszélyt.

A 28. percben egy szöglet után az őszi mérkőzésen gólt fejelő Csizmadia Csaba lőtt, ám Szatmári Zoltán hatalmas bravúrral tudott védeni. A játékrész végéhez közeledve a zöld-fehérek fokozatosan vették át az irányítást, a hazaiak kénytelenek voltak kontrákra berendezkedni. Gólt nem, óriási küzdelmet viszont láthatott a Hungária körúti közönség a 0–0-ra végződő első félidőben.

Abdi bűvöli a labdát

A második félidőre a küzdelem megmaradt, az iram nőtt, ráadásul „megérkeztek" a gólok is. A Ferencváros Rósa Dénes, Liban Abdi és André Schembri révén kihagyott három helyzetet, a szenzációsan védő Szatmári védésein mindannyian fennakadtak – a Schembri-ziccer után Prukner László dühöngve vágta földhöz zakóját. A másik oldalon is volt veszély: Wolfe fejesét Haber tolta ki, majd a máltai kapus egy lapos Kanta-lövést is fogott.

A 65. percben aztán az MTK szerezte meg a vezetést: Könyves Norbertet nem túlzottan érdekelte, hogy csapattársa, Tischler fekszik (mások meg reklamálnak), ellőtte a labdát nagy erővel húszról, az pedig a kapufáról pattant a hálóba (1–0).

Az MTK előnye egy percig tartott, Schembri Rodenbücher labdáját vette mellre, remekül fordult és egyből lőtt is, Szatmárinak esélye sem volt kiszedni a pontos lövést – 1–1, ez is szép gól. Az MTK kapusa aztán egy Csizmadia-szabadrúgást még ki tudott ütni a 71. percben, de a 72.-ben tehetetlen volt: szöglet után Csizmadia fejelt kapu felé, Schembri megpróbált beleérni a labdába, de nem tudott, akciója így is elég volt a zavarásra, a labda bekocogott a hálóba – 1–2!

CSIZMADIA: ELISMEREM, KEZEZÉS VOLT
„Valóban küzdelmes meccsen vagyunk túl, de véleményen szerint megérdemelten győztünk, főleg a második félidőben mutatott játékunknak köszönhetően. Elismerem, valóban kezezés volt a kérdéses szituáció, de nem szándékos. Az MTK kapuja előtt is volt egy hasonló szituáció” – nyilatkozta Csizmadia a Sport Tv-nek.

Az MTK-sok a hajrában hiábavalóan kértek számon egy büntetőt Kassai Viktoron (Csizmadia Csaba kezén csattant egy lövés, tizenegyesnek tűnt), majd a döntést a 86. perc és egy újabb szöglet hozta meg

Jobb oldali szöglet és egy csúsztatás után Maróti Béla ívelt kapura, labdája a kapu bal oldalában kötött ki – 1–3, a Ferencváros visszavette a második pozíciót, az MTK pedig továbbra is óriási bajban van.

A kék-fehérek hárompontos hátrányban vannak a 14. Siófokkal szemben, semmi nem sikerül nekik, Garami József a jelek szerint képtelen felrázni együttesét – hat forduló alatt kellene menekülnie az MTK-nak, méghozzá az NB I legrosszabb formában levő csapataként ez nem lesz könnyű...

A magyar futball meghatározó, 23-szoros bajnok klubja egyre közelebb áll ahhoz, hogy története során harmadszor, 1981 és 1994 után megint kiessen az élvonalból.

Garami József: „Küzdelmes mérkőzést játszottunk, a végén pedig kijött a Fradi rutinja. Néha akadozott a játékunk, főként a középpályán. Nekünk is megvoltak a lehetőségeink, ha ezek bemennek biztos, hogy más eredmény születik. Megérdemelten nyert a Ferencváros, nem tudtuk megtartani az 1–0-s vezetést. Vukodinovics hibázott Schembri egyébként gyönyörű góljánál.”
Prukner László: „Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, egy erős MTK-t győztünk le. Lélektanilag jókor jött az egyenlítő gólunk, a sok kihagyott helyzet ezúttal is megbosszulta magát, de sikerült megnyugodnunk és megérdemelten győztünk. Nehéz időszak ez a klub történetében, de úgy tűnik, stabilizálódik a helyzet és visszatérünk a régi kerékvágásba.”

MTK–FERENCVÁROS 1–3