Az MTK kapusa tehet mindenről? - 0-1-ről fordított a DVSC

2011.04.27. 20:31
Luis Ramos (jobbra) első gólját szerezte a Debrecenben (Fotó: Balázs Bence)
A labdarúgó NB I 25. fordulójának záró mérkőzésén a DVSC-TEVA Dajan Simac, Luis Ramos és Adamo Coulibaly góljával hátrányból felállva nyert 3–1-re az MTK ellen, amelyből Pátkai Máté volt eredményes. Bár a második félidőben az iram visszaesett, helyzetek is alig-alig akadtak, az első félidei játéka alapján a címvédő Debrecen megérdemelten nyert.

„Nem jól kezdtük a mérkőzést, korán hátrányba kerültünk, de szerencsére a fiúk nem adták fel, hozták, amit megbeszéltünk, és még az első félidőben sikerült fordítanunk – mondta a meccs után Kondás Elemér, a Debrecen szakvezetője a Duna Tv-nek. – Örülök, hogy jól játszottunk, a fiúk nagyon lelkesek voltak, egymásért küzdöttek. A három pont a közösen elvégzett munkánk eredménye, senkit sem akarok külön kiemelni. Lépésről lépésre haladunk, a sikerünk az ellenfeleink játékán is múlik."

„A csapat nem játszott rosszul, alakítottunk ki helyzeteket, de csak egyet értékesítettünk belőlük, a nagy részük sajnos kimaradt. Ezzel szemben az ellenfélnek négy jó lehetősége volt, ebből hármat értékesített, köszönhetően nagy védelmi hibáinknak – fogalmazott Garami József, az MTK szakmai igazgatója, majd rátért Szatmári lecserélésére. – Életemben nem cseréltem még kapust, Szatmári teljesítménye azonban olyan rossz volt ebben az évben, hogy már bőven megérett a váltásra. Előbb is megtehettem volna, de nagyon nehéz döntés volt."

A tavasz legrosszabb formájában lévő MTK az edzőváltáson áteső és a Vasas ellen már címvédőhöz méltó játékot mutató (5–1-es siker Angyalföldön) DVSC-TEVA-hoz látogatott.

Az első tíz percben akár két góllal vezethettek volna a vendégek, de Luis Ramos saját kapujára tartó fejese fölé ment, míg Hrepka Ádám ziccerben kapu mellé lőtt. A kezdeti rohamok után a Debrecen fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, de veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani.

Aztán a semmiből megszerezte a vezetést az MTK. A 14. percben egy ide-oda pattogó labdát végül Pátkai Máté emelt okosan 14 méterről a kapuba a kissé kinn álló Nenad Novakovics felett (0–1). A gól felpörgette a hazaiakat. Szakály Péter közeli fejesét óriási bravúrral védte Szatmári Zoltán, majd Fodor Marcell szabadrúgása alig kerülte el a bal felső sarkot.

A másik oldalon Tischler Patrik távoli lövését Novakovics szögletre tolta, és ezzel az első félidőre el is lőtte puskaporát az MTK. A 27. percben Adamo Coulibaly a tizenhatoson belül visszapasszolt az érkező Dajan Simacnak, aki 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–1

Két perc múlva pedig egy kétéves negatív rekord is megdőlt, a debreceniek hondurasi középpályása, Luis Ramos ugyanis megindult a középpályán, majd 28 méterről nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázott. 2–1

A 34. percben kapust cseréltek a vendégek, de nem sérülés miatt. „A csapat ugyanazt a kisded játékot játssza, mint a Vasas ellen, és ebben nekem csak a statisztaszerep jutott. Sajnálom, és elnézést kérek a szurkolóinktól, hogy miattam tartunk ott, ahol” – nyilatkozta a lecserélt Szatmári Zoltán a Duna Televíziónak, majd otthagyta a kispadot.

Garami József, a kék-fehérek szakmai igazgatója a mérkőzés után elmondta, hogy először cserélt – nem kényszerből – kapust.

Az utolsó tíz percben Yannick Mbengono lapos lövését a csereként beálló Hegedűs Lajos lábbal hárította, majd Czvitkovics Péter szabadrúgása volt veszélyes, de Yannick már csak az alapvonalon túlról kanalazta vissza a labdát.

A második játékrész elején a hazaiak ráültek az eredményre. Lassan és körülményesen szövögették támadásaikat, míg az MTK fiataljai távolról próbálkoztak. Előbb Könyves Norbert, majd Ladányi Tibor lövése ment alig kapu fölé.

Az iram visszaesett, a csapatok alig jutottak el egymás kapujáig. A 70. percben nagy egyenlítési lehetőséget puskázott el az MTK, amikor egy jobb oldali szöglet után Pál András középre tartó fejesét Novakovics védte.

Hat perccel később eldőlt a találkozó. Coulibaly kapott pazar kiugratást, majd egy higgadt csel után hét méterről a felugró Hegedűs lába alatt a kapuba lőtt. 3–1

A gól után mindkét csapat már a lefújást várta, amely ha lassan, de végül elérkezett. Bár a második félidőben visszaesett a játék, a DVSC megérdemelten nyert. Az MTK zsinórban hetedik bajnokiján maradt nyeretlen – ebből ötször kikapott –, és maradt a 15., kieső helyen, míg a Debrecen újabb győzelmével közel került a dobogóhoz.

DEBRECEN–MTK 3–1

1. Videoton FC 25 16 5 4 50–22 +28 53
2. Paksi FC 25 13 4 8 41–32 +9 43
3. Kaposvári Rákóczi 25 13 3 9 40–35 +5 42
4. Ferencvárosi TC 25 13 2 10 38–35 +3 41
5. ZTE FC 25 12 4 9 42–39 +3 40
6. DVSC-TEVA 25 11 7 7 48–38 +10 40
7. Vasas 25 10 5 10 30–38 –8 35