Az Újpest elrontotta Mezey György búcsúmeccsét

2011.05.22. 19:39
Az Újpest elrontotta Mezey György búcsúmeccsét (Fotó: Németh Ferenc)
Remek iramú mérkőzésen az Újpest 1–0-ra legyőzte a Videotont a labdarúgó NB I utolsó fordulójában. A hazaiak találatát az észt Jarmo Ahjupera szerezte a 12. percben. A Videoton hiába dolgozott ki számtalan helyzetet, nem tudott kapuba találni, elsősorban Horváth Tamás remek védései miatt.

Az Újpest–Videoton a párosítás nagyszerű focit ígért. Bár a Videoton már korábban már megszerezte a bajnoki címet, míg az Újpestnek már nem volt esélye Európa-liga-indulást érő hely megszerzésére, azért nem lehetett tét nélküli meccsről beszélni.

A fővárosi együttes, vagyis Mészöly Géza csapata győzelem esetén a hetedik helynél egy picivel még előkelőbb pozíciót is megszerezhetett a tabellán. A Videoton pedig méltóképpen akart búcsúzni Mezey Györgytől, aki utolsó meccsén ült vezetőedzőként a fehérváriak kispadján.

Nem indult könnyen a mérkőzés, mivel a meccset megelőzően óriási eső zúdult a pályára. A kapuk előtti területek tócsává alakultak át, de a pálya más részein is mély lett a talaj.

Ennek megfelelően mókás jeleneteknek is tanúi lehettek a nézők. A Videoton könnyen megszerezhette volna a vezetést Alves révén a 11. percben, ám hiába húzta el a labdát nagyszerűen Horváth kapus mellett a brazil, az üres kapu felé gurított labda megállt a tócsában...

Ráadásul egy perccel később Jarmo Ahjupera vezetéshez juttatta az Újpestet. A Videoton védőinek lesre állító taktikája nem jött be, az észt egyedül maradt Bozsoviccsal szemben, és kegyetlenül kihasználta a ziccert. 1–0

ÚJPEST–VIDEOTON 1–0

Mezey György nemcsak a víz, hanem André Alves rossz döntései miatt is bosszús lehetett. A brazil többször került ígéretes helyzetbe, de amikor lőni kellett volna passzolt, amikor pedig passzolnia kellett volna, akkor lőtt.

Kiegyenlített félidőt láthattak a nézők, az Újpest a szerencsére sem panaszkodhatott, ugyanakkor Horváth Tamás is remekül ellátta feladatát a hazai kapuban. Az első 45 percben már nem esett több gól.

Fordulás után jóval kisebb volt a tempó, elsősorban az Újpest vett vissza. A Videoton sokkal többet támadott, és ennek megfelelően több gólhelyzetet dolgozott ki. Horváth továbbra is kiválóan védett, többször mentette meg csapatát a góltól.

A vendégek részéről Sándor és Alves volt a legaktívabb, de gólt ők sem szereztek. Az Újpest érezhetően a védekezésre koncentrált inkább, különösen a játékrész közepén. Ahogy a Videoton egyre többet kockáztatott, úgy adódtak lehetőségek az Újpest előtt is.

Csupán a helyzetek száma alapján a Videoton simán megnyerhette volna a találkozót, ám André Alvesék ezúttal nem találták a góllövőcipőket.

Ezzel a győzelemmel az Újpest a hatodik helyet szerezte meg a bajnokságban, míg a Videoton öt pont előnnyel végzett az élen a Paks előtt.